www.Dracidoupe.cz


Galerie


Boëndal Páka
Boëndal Páka
Autor: Nai
Přidáno: 0:17:55 05.09.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     20:56:44 28.01.2011
Nevím proč, ale nelíbí se mi to. Prostě je to takové...nevýrazné. Ale zase něco úplně jiného než co jsem viděla dosud.

Ikonka uživatele Bre.ber.ka    [pošta] NEW     13:05:46 09.10.2010
Jak je tady v diskuzích oblíbené, mohla bych se pustit do anatomie, ale neudělám to. je to zbytečné. Vidím tu totiž jinou, závažnější vadu, na kterou chci upozornit. no a abychom to měli dříve za sebou, začneme s tím hned. zastínování trupu a pozadí...proč je to všechno v jednom směru? Působí to, jako by sis na ten obrázek položil jiný a zašpinil ho. To je velká škoda. jednostranná šrafura obyčejně způsobuje zploštění prostoru. Stačilo trup vystínovat zlehka jedním a pozadí druhým směrem a problém by byl vyřešen.
Tak a teď kladné stránky. Těch je víc, líbí se mi kresba, jednoduchá, lehká, citlivá a přitom se s tím nemažeš, což je mému oku libé. Zároveň má postava úžasný výraz, kterého docílit je někdy skutečně kumšt a obyčejně to tak prostě vyjde. Je v závěru fuk, jestli se ti povedl záměr nebo se ti podařilo tohoto efektu docílit intuitivně. Důležitý je výsledek a ten má grády. jen promluvit :-)

Ikonka uživatele Nai    [pošta] NEW     10:27:42 09.09.2010
Děkuji všem za kritiky. Nejlépe obrázek vystihl asi Vermaen s jeho okruhy. Středem tváře jsem začala a také jsem si na něm dala nejvíc záležet. Nos tvořím na portrétrch nejraději, proto je asi také nejpovedenější. Obrázek jsem kreslila bez jakékoliv předlohy, proto třeba ucho je takové podivné, nevěděla jsem u něj jak dál. Vousy byly už úplná tragedie, ale o tom jsem již psala dříve. Podobně je to i s kroužkovou zbrojí.. Opravdu tam spíš není než je.

Sccione, tobě můžu říct jen aby sis přečetl Trpaslíky a třeba se ti pak ten výraz bude zamlouvat víc (navíc je to skvělá kniha) :-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     17:59:15 07.09.2010

Mě se také zamlouvá například to jednoduché řešení pozadí a nažloutlý hrubý papír.

Jen bych tu vzpoměl na jeden obrázek schválený před delší dobou. Byl to Ostřílený válečník od Christiena. Když se na oba obrázky podíváme a porovnáme rozdíl ve výrazu, zjistíme, že tu skoro žádný rozdíl není. Oba mají zhruba stejně rozložené obočí, zavřená ústa mlčenlivého člověka, ale především mají oba stejné oči. Oči doširoka otevřené s tmavým kruhem duhovky uprostřed, táhnoucím se od jednoho víčka k druhému.

Lidé se na svět takový způsobem dívají spíše při méně příležitostech - většinou při nějakém duševním rozrušení, při překvapení, nebo při nějakém očekávání. Ať tak či tak, tento trpaslík není v klidu. A nejspíš nebude ani překvapen, to by mohl mít trochu pootevřená ústa, která by to spíš napověděla. Něco se v něm určitě odehrává. Nejspíš můžeme říct, ano, trpaslík má duši.

Přesto pro mě osobně je to takový ten výraz-nevýraz. Bez jakékoliv doplňující informace bych k postavě také mohl snadno říct, že prostě zírá. Na trpaslíkovi není nic špatného, tady už se jedná jen o mé vlastní očekávání od obrázku. A tady odcházím trošku zklamaný.


Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     23:42:50 06.09.2010
Komentář bude v bodech ať je to jasné:

Co se mi nezdá:
- Jeho levá část čela. Nevím kde končí. Napadají mě jen dvě místa. Při jednom by měl trochu vyboulenou lebku, při druhém zas moc malou hlavu.
- Kroužkové brnění. Je prostě... no spíše není. Někde tady v galerii jsem už četl návod, jak jej nakreslit. Až si vzpomenu kde, napíšu.

Co se mi líbí:
- Výraz. Zvláště v okolí úst. (Připomíná mi člověka, který mi značně hnul s nervy)
- Nos a ústa
- Vlasy na vršku hlavy

Pro příště:
- přidat na škále odstínů
- přidat na detailech :-)

Obrázek se mi líbí. Trpaslík mi ale svým výrazem způsobuje mrazení a nervozitu.

Dormon

Ikonka uživatele Lord John    [pošta] NEW     16:53:46 05.09.2010
Abych se přiznal, tak právě takovýto nějaký portrét trpaslíka jsem dlouho postrádal a každý, komu jsem si o něj řekl, tak mi odpověděl, že trpaslíky prostě nedělá nebo si na ně netroufne. Rozhodně bodík za odvahu. :-)

Co se týče samotné skicy, tak mě dost zaujaly ty oči. Pro mě osobně dávají té podobě duši. Jestli můžu ze zkušenosti tipnout, tak ti dělají problém vlasy a vousy, že? Některé chyby, které Vermaen zmínil, jsou způsobené tím, že vlasy jsou prostě vymyšlené a "napasováním" nesedí na čelo. Co se týče vousů, tak se nemůžu zbavit dojmu, že byly prvně nakresleny na šířku dlaně a pak až prodlouženy dodatečně do konce, aby byly správně trpasličí. Jistě je to tak klasika, mě osobně by ale k celkovému výrazu a rysům seděla právě ta kratší varianta.

Suma sumárum - moc pěkné a rovněž použitelné, což se cení, ale příště si dát pozor na vlasy, tam vidím kámen úrazu.

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     12:36:12 05.09.2010
jméno: Boëndal Páka
nick: Nai
věk: 19
technika: kresba tužkou
doba tvorby: cca hodina
Můj první pokus o trpaslíka, inspirace knihou Markuse Heitze Trpaslíci. Původně měl držet sekyru, z čehož nakonec sešlo, jelikož neznám poměr standardní sekyry ke standardnímu trpaslíkovi... a ta sekyra, kterou držel byla až moc epická.. Obrázek jsem tudíž raději ponechala jako skicu. Další problém byl se zkratkou vousů, poněvadž jsem se nikdy o studii vousů nepokoušela a celé je to z mojí hlavy. Záměrem bylo postavě vdechnout duši, což se snad tak nějak povedlo :-)


Tento Boëndalov portrétik mi pekne prišiel do rany. Pre Markusa Heitza mám slabosť (Resp. jeho tvorbu, aby som nebol špatne pochopený a do menšiny zaradený :)). Sám už nejakú dobu uvažujem nad obrázkom zo sveta Trpaslíkov, Skrytej Zeme... Zrejme by to bola nejaká skupinová "fotka" s názvom niečo ako "Výprava za ohnivou čepelou"... Ale zatia ľ som sa k tomu nedokopal :D Z tohto obrázka mám teda radosť... Jednak preto, že je to jedna z mojich obľúbených postáv v knihe, a tiež preto, že je veľmi vydarený a tento skicovitý štýl je móc pekný.

Na druhú stranu, obrázok má aj dosť chýb a nedokonalostí. Veľmi zaujímavo pôsobí fakt, že kvalita obrázku je akási odstredivá... Najlepšie obrázok pôsobí pri nose, a čím ďalej od neho, tým to vyzerá horšie. Takto... Nos je skvelo vytvarovaný aj vytieňovaný (Preto som ho do thumbnailu obrázku zvolil skôr ako pri portrétoch klišovité oko) a okolo neho sa vytvára druhý okruh kvality, zahrňujúci fúzy, oči, obočie a ústa. Tieto časti sú stále ešte realisticky vytvarované a vytieňované, ale oči majú zreničky rôznych odtieňov, fúzy sú na trpaslíka príliš riedke, ústa sú trochu nakrivo a pohľadovo pravé obočie sa príliš zväžuje dole ku kútiku oka... Potom tu je tretí okruh kvality, a to je čelo, brada, ucho a vlasy... Tam už je to viac odfláknuté ako v druhom okruhu. Čelo je vpravo príliš vyboulené a Boëndal pôsobí, ako by mal nádor, brada a vlasy sa na pokožku napájajú príliš ostro a neprirodzene, brada by nemala takto prechádzať do skratky ako ten cop, pretože definuje trpaslíka a mala by byť poriadne výrazná... A ucho, to sa jednoducho stráca vo vlasoch.

Ďalej by som poukázal na sýtosť odtieňov, ktorá je pomerne jednotvárna aj na skicu... Občas trochu pritlačiť na tužku pridá hĺbku... Vôbec netreba veľa, a hlavne strategicky, aby vynikli určité časti obrázku, kam sa má uberať pohľad... Konkrétne tu by vôbec nebolo treba veľa... Jednoducho viac pritlačiť na tužku, keď sa vyfarbovalo pozadie, hlavne pri obrysoch postavy, a tá by hneď perfektne vynikla. Keď portrétujem a ostane mi nakonie trocha času a portrét nie je príliš tmavý, urobím to skoro vždy, a zakaždým to malo úspech. Nie je to samozrejme univerzálny návod, ale práve sem by sa to skvele hodilo. :D

Hoci má obrázok dosť chýb, celkový dojem je dobrý. Len tak ďalej, Nai, tešíme sa na ďalšiu tvorbu.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
11 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.59720897674561 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách