www.Dracidoupe.cz


Galerie


Mrkvár
Mrkvár
Autor: Pioma
Přidáno: 23:22:19 05.08.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 18
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     15:15:41 29.01.2011
Tak si říkám...co lidi ještě nevmyslí. Já bych to nazvala "Karikatura komára"...i když Mrkvár je taky docela výstižný...vlastně...ten můj název je uhozený. Nechej si Mrkvár. Je to originální název a podle mě by se to mělo zavést do ČJ jako neologismus.
Zajímavý obrázek...se zajímavou tématikou. není co vytknout.

Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     13:09:48 11.08.2010
Mno, nevím, ale mám pocit, že tento obrázek vypadá jako něco, co člověk s potěšením nachází na stránkách školních sešitů, ale v galerii mi to přijde přece jen trochu nepatřičně dětské. O to víc překvapí údaj, jak dlouho to Pioma kreslil - ten čas na tom prostě není vidět. Má to sice nápad, ale nepřijde mi extra zajímavý ani vtipný... Prostě za mě: Nic moc.

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] NEW     11:06:16 08.08.2010
Nevravím, že je výrazne lepší... Akurát je tam väčší rozsah uhlov pohľadu, to som sa snažil povedať :D

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     3:55:34 08.08.2010
Asi by jsem se krotil s názorem že s námi se pohled na umění nějak výrazně lepší. Defacto totiž tady ani tak nejde o Umění jako takové, ale o snahu dosáhnout nějakého věrného předobrazu fantasy obrázku. Tu se jeden snaží o relističnost, druhý o atmosféru, třetí pouze chce pobavit. My se snažíme objevit to co autor zamýšlel a pak se snažíme mu sdělit pouze to, jak by to podle nás vypadalo lépe.

Ani by jsem neřekl že naše názory jsou bůhvíjak správné, motivující, nebo rozvíjející. Můžeme u jednotlivce jak brzdit umělecký rozvoj, tak rozvíjet řemeslnou dovednost. Argumentem buď fakt že i akademičtí sochaři a malíři na naší škole se mezi sebou častokrát v kritikách neshodnou a to proto, že každý soudí dle kritérií hodnot, které si upravuje dle vlastních zkušeností ze živoa sám.

Ano, platí nějaký obecný úzus že perspektiva jde takhle, člověk se kreslí takhle, světlo jde takto...

Ale tím to asi končí :D

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] NEW     1:36:43 08.08.2010
Dormon: Pohľad na umenie je absolútne subjektívny, u každého iný a ty si schytal práve ten opačný ako názor ľudí, čo si sa pýtal... Keď z toho prestaneš byť zmätený tak to môžeš dobre využiť, pretože spolu s našimi názormi sa ti pohľad na umenie nezobjektivizuje o trochu, ale rovno dvojnásobne :D

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     1:07:09 08.08.2010
Předem se omlouvám, že příspěvek nebude k obrázku.

Vermaen: Ano tyto věci jsou mi celkem jasné.
Čím více je věcí na obrázku, tím je větší pravděpodobnost, že se něco nepovede.
Ale když se těd zaměřím na svoje obrázky (pardon), tak jsem býval chválen za části obrázku, se kterými jsem si moc nehrál. (i od jiných lidí, než tady na serveru).
Časti obrázku, které se ani mně samotnému moc nelíbili byly najednou vyzdvhovány.
Osobně jsem z toho byl zmatený.

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] reputace: 1
Nathaka: +1
NEW     20:41:05 07.08.2010
Dormon: Jednoduché, rýchle obrázky sa vyznačujú tým, že ich v podstate nie je za čo kritizovať, pretože na nich moc nie je, a ak aj je, tak sa to ťažko dá pokaziť... Pri jednoduchých obrázkoch odpadá prílišná prekombinovanosť, ak je tam postava, nie sú tam zbytočné detaily, ktoré by deformovali postavu a tak celkovo... Ale myslím, že to nie je ani tak o jednoduchosti, ale o kvalite... Napríklad tento obrázok je jednoduchý, ale je dobrý, má myšlienku a tak... Zato napríklad taký Ertexov Dračí Bastard je v podstate tiež jednoduchý, ale nezanecháva taký dobrý dojem, preto sa ani o kritike nevyhol... Na druhú stranu zase napríklad Zelgarisova Vádšra alebo Sccionov Stánek se zeleninou vôbec nie sú jednoduché veci, ale sú výborne spracované a preto sa aj im dostalo skôr chvály ako kritiky... V každom prípade, ak si skritizovaný, znamená to len to, že ešte musíš vylepšovať (Aspoň na tomto serveri, kde ti ľudia povedia svoj úprimný názor, nie ako napr. na deviantarte alebo youtube, kde ťa pochvália aj za stickmana) a práve preto, že tu ľudia zvyknú napísať, kde je chyba a ako ju zlepšiť, by si mal mať z tej kritiky radosť, pretože ti len pomôže... Preto má táto galéria podľa môjho názoru oveľa väčší zmysel ako iné.

Ikonka uživatele Lyrie    [pošta] NEW     12:07:56 07.08.2010
Bohové vědí, že v Galerii se nevyjadřuji, neb co se týče kvalifikovaného názoru na věci tak rozmanité jako jsou kresby nebo malby, tak preferuji jen dvě věci: líbí/nelíbí. Ale dneska chci Piomu pochválit zcela veřejně. Jakmile jsem si rozklikla jeho obrázek, začala jsem se smát. Je to vtipná, originální kresbička, co mi zpestřila ráno a za to autorovi děkuji. Jen více takových potvůrek s vtipnými detaily! (Dostal mě ten "ocásek" :-P)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     9:37:57 07.08.2010

Už vím čím budu strašit svoje vnoučata. Jen doufám, že Šnekrafa bude tím pozitivním hrdinou, aby se to nějak vyvážilo.


Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     17:42:44 06.08.2010
Zdravím

Jsem si skoro jistý, že je to ta mrcha, co mě dneska v noci otravovala. Odporně dlouhý sosák, výraz vrahouna a objemný zásobník. Tento obrázek by se dal použít jako nějaké logo. Jednoduše by se převedl do vektoru a hurá s ním kamkoliv. Myslím, že ta červená tomu dodává tu pravou šťávu. To stvoření je odporné. Ty tykadla, křidélka a nohy. Myslím, že na tomto obrázku je nejlepší nápad a jeho provedení.

Všiml jsem si, že zde na serveru se kladněji hodnotí obrázky načmárané jen tak na rychlo, bez delšího šperkování a promakávání. A nejsem sám, kdo si toho všiml viz:
Obrázek: Aarg, ugh...ruá
Morchaint di Belial:
„Pokaždé, když si s nějakým obrázkem dám hodně práce a zabere mi mnoho času, výsledek je zpravidla zkritizován. Pokud vytvořím nějaké jednodušší a rychlejší dílo, dočká se zpravidla příznivějších ohlasů. Jako v tomto případě. „
Zajímalo by mě čím to je.

Ps. Tak závist taky nemusí být vždy na škodu. Může to být hnací motor. Může vás hnát ke tvorbě s cílem stát se lepším. Podobně to bylo se mnou.

Dormon

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.74321985244751 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.