www.Dracidoupe.cz


Galerie


Máme tu jen stánek se zeleninou
Máme tu jen stánek se zeleninou
Autor: Sccion
Přidáno: 22:54:22 06.07.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     15:25:26 29.01.2011
tak první, co mě zaujalo na tomhle obrazu byl nadpis.
Vůbec se nehodí k tomu, co vidím pak.
První dojem? Nádhera!
Moc se mi líbí ty postavy v pozadí, jak se zesvětlují až do pouhého stínu. Také je vidět, že sis s tím dál práci. Postava v předu je vypracovaná do nejmenších detailů. Také dolní tráva a had (1 tam vidím, že je tam, že jo?) se ti taky povedl. Proti mým ubohým malbám je tohle klasický malíř...

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     21:49:47 08.07.2010

Dormon: Moc hezké, toho si cením.
Ostatně, vždycky jsem měl rád pohádky, ve kterých dobro vítězí nad zlem (v tomto případě ovoce nad kořenovou zeleninou) :)


Ikonka uživatele Dormon    [pošta] reputace: 1
Pioma: +1
NEW     14:23:11 08.07.2010
Zdravím.

Předem bych chtěl ujistit, že větou: „No v mém světě by skutečně prodávali mrkev a celer :-).“ jsem nemyslel nic špatného. Obrázek je opravdu pěkně nakreslený a líbí se mi. To jen ten název obrázku a postoj toho vpředu mě k tomu vedly (ono se ani není co divit, když se v našem světě sem tam prožene Ent na harley s plamenometem přes rameno).

Viděl jsem to prostě na takový příběh, kdy postavy po dlouhé a úmorné cestě dorazí do nebezpečných Temných močálů. Musí se pohybovat velmi obezřetně, neboť i sebemenší špatný krok může vést k utonutí. Navíc se o močálech proslýchá, že zde žije Dvanah. Pradávné a krvelačné monstrum. Postavy jsou přesvědčeny, že je zde ztracen třetí a poslední úlomek Shagratu. Po několika hodinách v mokru a bahnu spatří břeh ostrůvku. Na něm stojí jakási stará dřevěná konstrukce. Postavy tasí zbraně. Pošlou dopředu zvěda. Ten po několika krocích vyleze na břeh a začne se plížit k té konstrukci. Poté si ji chvíli prohlíží a pak se vydá normálním krokem rovnou k postavám. Postavy, už pěkně nervozní, po něm šeptem hned vyzvídají: „Tak co to je?“
Zvěd odpoví: „Je to cedule.“
Ostatní: „Cedule? A co na ní stojí?“
Zvěd: „Ovoce a zelenina.“
Ostatní: „...., Cože?!“

Potom už si postavy vykračují jako po hlavní třídě nějakého města. Po chvíli však opět znejistí. Před nimi se rozkládá malý lesík. Před vstupem do něj stojí tři velmi urostlí a zahalení cizinci. Vypadají nepřátelsky a zkušeně. Nejmladší člen družiny – malá hobitka – se však nenechá zviklat. Pokračuje dál až k první postavě.
„Dobrý den. Nemáte nějaké hruštičky?“
První cizinec se usměje, pokrčí však rameny, založí si ruce vzad a předkloní se k hobitce.
„Bohužel, máme tu jen stánek se zeleninou.“

Družina pak cizince zmasakruje. Ne snad proto, že nemají ovoce, ale proto, že mají jen kořenovou zeleninu, kterou postavy bytostně nesnášejí.

K obrázku bych snad pak už jenom řekl, že první postava vypadá předkloněně kvůli způsobu založení rukou a krátkému trupu (perspektivně zkrácenému). Ale mě to vůbec nevadí. Naopak kvůli tomu předklonu se mi to tolik líbí, i když asi v jiném a pokřiveném smyslu, než zamýšlel autor.

Díky za hezký obrázek

Dormon

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     12:45:50 08.07.2010

Dormon: A petržel... Petržel by neprodávali? :)

Skewer: Máš u mě bod.

Nathaka: S načmáranými stromy v pozadí jsi nachytal autora na jeho lenosti. Sice jsem původně měl tu myšlenku, ale zdálo se mi to moc pracné a pak mě napadlo, že tohle udělá úplně stejnou práci, jako kdybych se s tím piplal (ostatně, jsou v mlze, že?). Před tvými pozorovacími schopnostmi si však budu muset dát pro příště pozor :)

Anarion: Dík za poznámku s obrysovou linií. Původní záměr byl, aby ta linka nebyla tak nápadná, ale potom jsem chtěl tu přední postavu víc vykousnout a lepší způsob mě nenapadl. Svedl bych to na mé komplexy z používání propisky, kde jedu spíš na linie než plochy, které s tužkou jdou mnohem rychleji.

Obecně k přední postavě: Vypadá shrbeně, ale v určitém ohledu to byl záměr. Osobně bych řekl, že je to způsobeno především tím, že má velmi vysoko posazená ramena. Pod těmi nánosy látky byla na začáku obrázku nakreslena celá postava rovně stojícího člověka s plně vzpřímenou hlavou a rukama založenýma vzad.
Kdybych se měl vrátit trochu k původu vzniku, tak před nějakou tou dlouhou dobou mě napadlo, že meče se většinou znázorňují u pasu, nebo na zádech. Abych dosáhl originality, chtěl jsem ty meče umístit jinam. Pak velmi rychle vznikla tato postava, která měla zakrytý obličej (abych si ušetřil práci) a přes ramena, část zad a hrudi položenou konstrukci, zakrytou látkou, která by na ramenou člověka měla prostor pro krátké meče. Zároveň ze zad vyčnívají kusy dřeva, aby to vypadalo lépe a bylo o něco jasnější, že tam ta konstrukce je. Původně jsem také uvažoval o tom, že ta ramena tvořená touto konstrukcí posunu ještě výš (takže by byl ještě shrbenější), ale protože jsem to přidal už na skicu postavy, nezdálo se mi to jako dobrý nápad.
Ten Harad - je to možné, ostatně film jsem viděl, takže to ve určitě něco zanechalo, nicméně záměr v tom není.
Takže první postava sice shrbená není, ale vypadá tak. A vím o tom i já. Teď už si jen říkám, co by se s tím dalo udělat, aby to tak nevypadalo. Přece jen, druhá postava shrbeně nevypadá a přesto je na tom s rameny zhruba stejně jako ta přední. Možná to chtělo udělat něco s látkou, která je přehozená té přední postavě kolem krku, nějak víc zvýraznit plasticitu či oddálit od obličeje, aby z toho ta hlava tak moc nevykukovala.
Draperie. Chtěl jsem špinavé hadry a moc práce jsem si s ní nedal, líp by ale určitě šla.

K založení rukou vzad: Zajímavé. Vycházel jsem z toho, že já si ruce vzad založím aniž bych si ruce vykloubil. Předpokládám, že problém bude v tom, že jsou znázorněny podél těla a potom že zkrátka mizí za zády. Inu, to je potom ovšem chyba :)

Děkuji za komentáře. Příští obrázek se bude jmenovat "U křemílka a Vochomůrky" a bude to pouhé znázornění mlhy, protože na takovém obrázku určitě nic nezkazím :)


Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     14:21:36 07.07.2010
No v mém světě by skutečně prodávali mrkev a celer :-).

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     14:18:04 07.07.2010
Jakýpak vtipný název ? Jaká válečná lest ?
Nene, jenom lidem říkají, že tu mají stánek se zeleninou - každej ví, že je to blbost, ale nikdo to radši neřekne nahlas, protože nechce nadbytečnou kudlu v oku. Prostě mají takovej respekt, že si můžou dovolit otevřeně lhát a projde jim to (a nejspíš si to hezky užívají).

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] NEW     12:31:35 07.07.2010
A oni mi kluci byli už od začátku nějací povědomí. Ten Harad-styl jim docela sedí, akorát nějak nevidím ten stánek, což může být jen válečná lest, dobrá výmluva.

Chlapci jsou krásní, v té ponuré mlhavé krajině jim to opravdu moc sluší, stejně jako mlze sluší ti tři chlapci v popředí. Je to moc moc a ještě jedno moc hezkej obrázek a kdybych mohl dávat hvězdičky, dám jich šest! Hadříky ze sekáče, epesní doplňky, chuchvalce mlhy a stromy v dálce a samozřejmě zarostlý břeh pro pozorovatele... parádní.

Jediný rušivý element mi přijde na nejbližší postavě a to je celkové nakrčení a založené ruce. Nechci rýpat, osobně bych se možná pokusil trošku upravit úhel v loktech a přidal na masitosti, ale to je tak všechno.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     10:48:26 07.07.2010
Inu drapérka je trošku nešikovná, moc se mi nezdá založení rukou vzad... musel by je mít hodně vykloubené a poradím ti že občas není na škodu i tu obrysovou linku ztmavovat tam kde má být stín, zesvětlovat kde má být světlo a obecně sihrát s její tloušťkou :)

Celkově ale belissimo. Výborná úprava v pc, páč nemáš obrázek vybledlý, ale pěkně ostrý, kontrastní, bez šmouh. Je tady vidět hodně zdažilé práce a píle, takže jen tak dál.

Ps. To jejich oblečení mi připomíná oblečení mužů ze Západu, co jezdili na Olifantech apod. v Pánu Prstenů. Záměrně, nebo ne?

Pss. A jen tak dál se stylovými názvy, v poslední době je to jeden z mála vtipných Galerijních bonbónků :)

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     10:07:09 07.07.2010
Paráda, opravdu. Chlapi mají skvělou image. I název je stylovej a sedí k obrázku.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] reputace: 1
Vermaen: +1
NEW     23:32:57 06.07.2010
Jop, je to moc krásný, i když jako správný hnidopich najdu několik věcí, které se mi tak úplně nepozdávají (jinými slovy nejsou dokonalé).

Úplně nejvíc mi asi vadí stínování látky na první postavě. Zdá se mi, že vůbec nesedí, že je to jen tak nadivoko načmáraný shluk záhybů. Ale látka je bez předlohy velmi těžká, takže to beru.

Stínování celé první postavy je ale zvláštní. Napůl právě stínováním a napůl nešikovným postojem a oblečením pak postava působí nepřirozeně shrbená či v pase zlomená, zakloněná, alespoň opticky to tak na mě působí.

Mlha je sice vynikající, ale u stromů se mi i tak zdá, že naznačit jejich vpíjení se do mlhy tím, že jejich siluety nebudou mít pevnou linii, ale bude to takhle "načmárané", nebyl dobrý tah. Zvlášť když třetí postava vzadu je udělaná jinou technikou a vypadá to podle mého daleko lépe.

To je ale zřejmě vše, co mi tu vadí. Je tu spousta věcí, které se mi naopak veeelmi líbí. Tmavý a líbivý zarostlý břeh, dvě zadní postavy a jejich naprosto geniální postoje (ty jso fakt špicové, tyhle dvě), krásně udělané detaily na první postavě, dobře zvládnuté dřevo (i když hůře stínované) v popředí, ale také vynikající mlhavá atmosféra a v neposlední řadě i suprová kompozice.

Na závěr nemohu nezmínit fakt, že tohle je první obrázek, na kterém se povedlo Sccionovi schovat svůj podpis tak geniálně, že vůbec neruší.

Takže supr, jen tak dál. :)

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.810133934021 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.