www.Dracidoupe.cz


Galerie


Zrarakna Unoma Avatekra
Zrarakna Unoma Avatekra
Autor: Dormon
Přidáno: 12:02:37 05.07.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 17
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     15:31:39 29.01.2011
Leonardo,
opět nemám co vytknout a tvá genialita v kreslení mě dohání k šílenství. A navíc, ještě tak neokoukaný námět - na mě to totiž působí jako Amazonka, kterou navštívili bílí muži a před tím, než si je upekla na rožni, nechala se jedním z nich namalovat.
Musím říct, že když se na to tak dívám, tak se musím přiklonit i k názoru, který zde už zazněl, že je to komixové zátiší a ta žena je taky "komiksová".
Moc se mi líbí styl tvé kresby.
Pokud je ještě co zlepšovat, tak mě právě nic nenapadá.

Ikonka uživatele Murthags    [pošta] NEW     20:54:14 28.08.2010
Náhodou dobrý, dojem z zkazil ta pusa a ty černý šmouhy na pozadí, trochu zbytečný a nepochopil jsem, k čemu toje. Jinak postava pěkná, pravá ruka mírně zdeformovaný...

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     12:09:00 08.07.2010

Na to pozadí jsem se vydržel dívat déle než na vše ostatní. Zhruba tak dlouho, že mě tam ta slečna začala rušit. Musím přiznat, že patřím k lidem, kterým ta modelingová póza příliš nevyhovuje. Z té druhé strany, kdyby tam postava nebyla, obrázku by toho hodně chybělo. Líbí se mi na ní využití barev, které ji z obrázku pěkně vytáhne (přirozeně i díky obrysové linii), ale zároveň tu zelenou doplňuje.

Měl bych jen menší otázku ke kopí - leží totiž na kameni, na kterém je použito velké množství černých linií, stejně jako na postavě. Zbraň ale není takto zvýrazněna a tak to ve mě vyvolává pocit, že tam tak úplně nepatří. Nebylo by lepší kopí také zvýraznit?


Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     10:41:00 07.07.2010
Dormon: Podle mě je tam pár zbytečných detailů které strhávají pozornost a spíš rozbíjí celkovou koncepci.

Koukni se třeba na Stoupovu krajinku: Před a Po. Výborná blamáž z fotky, kde je sic celek tvořen z detailů, ale působí celistvě, komplexně.

Jde o to že malé detaily rozdrobené na plné ploše jsou kolikrát kontraproduktivní. Tady ty banány, hádek... taková dle mého zbytečná stafáž.

A propo: Obrysovou linkou sic zdůrazníš hodně, ale nemůžeš to stavět jenom na ní, to pak by jsi mohl kreslit čistě liniové kresby :)

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     0:22:39 07.07.2010
Zdravím

To Nathaka:
Tak komiksové zátiší. To jsem ještě neslyšel :-). Mno možná je to můj osud kreslit v tomto „stylu“. Už jednou jsem se tady zmínil, že nevím co přesně kreslím. Prostě sednu a začnu a něco z toho vypadne. Ale jak říkám u tohoto obrázku jsem trochu experimentoval. Zjistil jsem, že obrys má velkou vyjadřovací sílu, a když se naučím vytvořit správně obrys, pochytím leccos i z anatomie.
Tato „modelingová“ póza se mi líbila tak jsem ji nakreslil.
Nad rozdrobeností asi nevyhraji. Jednou už jsem tady psal, jak asi vzniká a pokud se ji budu chtít zbavit, musel bych asi totálně změnit styl zápasení s počítačem.
Podloží je kámen, skála.

No zrovna kreslím další obrázek. A to tě Nathaka moc nepotěším. Bude to opět komiksové zátiší :-). Opět žena s pozadím (tentokráte poušť). A opět „modelingová“ póza. Navíc je tam více předmětů a barev. Začal jsem jej kreslit ještě před schválením tohoto, tak se tam budou objevovat některé zpátečnicí věci. Je tak na 80% hotový.

No a teď mi poraďte:
Tfoft: „Pro mě je nejzajímavější ten podkladový kámen, ten je naprosto geniální a užasný, škoda že ten styl je jen na kameni a zbylé části mozaiky jsou udělané jinak.“

Nathaka: „Poslední, co se mi ještě nezdá úplně povedené, je podloží, na kterém dívka sedí a na kterém leží rozmístění hadi a další předměty.“

Ikonka uživatele Samurai    [pošta] NEW     18:55:52 06.07.2010
Naprosto mě uhvacuje ta zelená barva.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     13:51:48 06.07.2010
*Třetí odstavec odspoda, první věta: má být "zátiší", ne "zážití". :-)

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] reputace: 1
Vermaen: +1
NEW     13:46:44 06.07.2010
Tak já tedy nevím, jsem trochu skeptičtější k výsledku.

Dormon se pořád lepší s každým obrázkem, to je zjevné. Technicky poskočil během těch několika děl o celé řády. Vyvíjí si ale trochu jemný a komiksový styl, který nemusí být všem po chuti, a hlavně využívá stále velmi podobných námětů (zde jeho obvyklá "žena zasazená do scenérie"). Ať se na to dívám, jak chci, pořád mám z jeho obrázků pocit: "Hle, komiksové zátiší!"

K té svůdné modelingové póze se vyjadřovali jiní (i když jsem jejich kritiky jen prolétal) a já si myslím, že se moc nehodí. Je správné, že Dormon si hledá pro své postavy nějaké předlohy, aby měl správně anatomii (tak podle mě ta póza vznkla, opravte mě při omylu), ale ono je taky umění trefit tu správnou předlohu.

Další znovuobjevující se problém Dormonových obrázků je rozdrobenost a nesoudržnost. Je to dáno asi způsobem tvorby, že pozadí je vždycky úplné jiné než zbytek obrázku a i ten obrázek samotný nepůsobí kompaktně, protože je na první pohled viditelné, že každý jeden objekt na něm vzniká zvlášť. Proto tady ty banány tak bijí do očí, proto tady není věrohodný porost, ale několik nahodile rozmístěných jednotlivých květin a stonků. Na to se dost těžko radí, protože všechno povede jen k tomu, že to bude větší a větší piplačka. Taky pomůže, když při kreslení jednotlivých předmětů občas Dormon udělá zoom out a porovná zapojení do obrázku. A když dělá jeden předmět, musí mu přizpůsobit i vše v jeho okolí, ne ho tam jen "plácnout".

Poslední, co se mi ještě nezdá úplně povedené, je podloží, na kterém dívka sedí a na kterém leží rozmístění hadi a další předměty. Podle textury a několika zlomů bych tipl, že to má být strom. Určitě mi ale dáte za pravdu, že to jako strom vůbec nevypadá, že to nemá stínování, které by dalo dojem toho, že se jedná o kulatý kmen, že se na stromu nedá takhle z boku sedět (slečná má nohy rovně a to by šlo jen tehdy, pokud by strom byl tak obrovský, že by jeho povrch byl skoro rovný) a že by ze stromu to kopí spadlo. Pravda, nemusí to být chyba, může to být moje mýlka, možná to není strom. Ale když ne strom, co to je? Kámen? Bažina? Ničemu z toho neodpovídají barvy, textury a ať se na to dívám, jak chci, tak se mi to zdá nepovedené.

Už jsem ale asi byl zlý dost, skočme k chvále.

Barevně je obrázek lepší než většina předchozích, už to není takové "pohádkově barvené", jak omalovánky (i když u té slečny se to dá stále namítnout kvůli té plné lince a světlu a stínování na ní). Sice bych osobně změnil to bílé na pozadí, co na mě dělá dojem mlhy, na černou, aby to dělalo dojem hluboké džngle, ale to je asi na autorovi, co tam mělo být.

Listy a rostliny jsou realisticky zvládnuté, stejně tak kopí je velmi, velmi povedené (a mnozí autoři tady bývají chváleni za načmáraný meč, takže z tohohle pohledu je Dormon už jen díky asi 3% svého obrázku lepší než oni - to abych nevyzněl příliš přísně vůči němu). A slečna, byť je toho na ní mnoho k vytknutí, má konečně realistické klouby, svaly a obličej, což se Dormonovi dřív vůbec nedařilo.

Ačkoliv jsem vytýkal rozdrobenost a fakt, že to dělá dojem zážití, kompozice taky není špatná. Dívka je dobře posunutá vpravo, okraje jsou zaplněné a (vyjma pravého dolního rohu) dělají i dojem rámečku, to je hezké. Je pravda, že prázdného místa je tu dost, ale to mi až tak nevadí, protože jde spíš o scenérii než výjev. (Na druhou stranu, když jde o scenérii, tak se skoro hodí pozadí rozdělat víc detailně, jako ty hory u jednoho z dřívějších obrázků, co byly tak nádherné, ne jen udělat abstraktní směs zeleno-bílo-černé barvy.)

Nakonec bych pochválil i autora samotného, protože ty začátky byly vážně dosti rozporuplné a spousta lidí (mě nevyjímaje) nevěřila, že Dormon s pomocí počítačové grafiky vytvoří něco opravdu úžasné. Poslední obrázky mi ukazují, že jsem se velmi mýlil. A věřím, že ještě zdaleka nejsme na konci.

Nakonec abych zhodnotil obrázek, tak jak jsem řekl na začátku, jsem k výsledku skeptický. V něčem tady Dormon udělal krok vzad (pozadí), v něčem se výrazně zlepšil, v něčem se drží svého standardu. Ve výsledku to ale pořád dělá dojem komiksového zátiší (alespoň na mě) a to je škoda. Chce to nedělat předměty zvlášť, ale tvořit je jako součást obrázku, chce to ještě víc piplání s detaily a nevyužívat počítače k ulehčení práce rozmazáním obrovské plochy pozadí poměrně jednoduchou (z pohledu pozorovatele, ne z pohledu tvorby) technikou. Chce to i další, originální náměty. A pak to už bude fakt jen slast pohledět.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     12:04:16 06.07.2010
Dormon: myslel jsem v počítačové grafice... inu všechno se dá naučit :o)

Jinak myslím že na té tváři nejvíce vadí ty lícní kosti, špatně usazené oči a světlo u nosu :)

Jinak k pozadí: Stoupa má pár obrázků čistě krajinkových, je to energetické, rychlé a posílal i odkaz na svůj speedrawing v počítači. Myslím pro příště že je zbytečné všechno dělat do detailů a pak to rozzostřovat, i když, Obrazárna je ti stále k dispozici .)

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] NEW     0:49:23 06.07.2010
Dormon: Máš pravdu, ten konkrétny správny prístup neexistuje, každý ho má trochu iný... No obrázky na vyššej úrovni majú určité spoločné znaky, ktoré určujú to, že sú kvalitné (Samozrejme sú rôzne napr. u realistických a expresívnych obrázkoch). Hlavný je vždy dojem diváka, a správny prístup je si ho uvedomovať a pracovať s ním. Keď to nejako vyzerá a má to nejakú myšlienku, ľudia ocenia aj obrázok konzervy (Pozdravujem Andyho).

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
10 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.74471497535706 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách