www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Karty: Krolli
Karty: Krolli
Autor: Ascella
Přidáno: 23:01:03 04.01.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  Další
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 17
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta]      15:59:38 30.01.2011
Tak už vím, že ty máš prostě styl ala "karty všeho druhu". Ne, že by se mi to nelíbilo, jen nemám ráa trolly, krolly a ni trpaslíky. Ale s tím se můžu jít vycpat, že?

Jinak to máš nakreslené parádně. A nekoupila bych si je jenom proto, že jsou s krolly.

Ikonka uživatele Rooz    [pošta]      11:24:15 28.03.2010
A snad se Ascella nebude zlobit, když vám prozradím ještě o jiných kartách zvaných "expovníky". Když se dohraje hra a PJ spočte každému získané zkušenosti, nakreslí Ascella každému hráči vlastní expovník, na kterém jsou výjevy ze hry, která se právě odehrála. Obzvláště ty poslední jsou velmi vydařené.

Třeba to někoho inspiruje. Hrajte dlouho a blaze :-)

Ikonka uživatele Rooz    [pošta]      17:11:13 27.03.2010
Zdravím, jsem jeden z těch šťastlivců, kteří mají tu čest setkávat se s nejrůznějšími protivníky v jedné z arén, do kterých spadají tyto karty. Mohu jednoznačně prohlásit, že zážitek z těchto střetnutí v arénách by nebyl ani z poloviny tak dobrý nebýt těchto úžasných kartiček!

Vzhledem k počtu účastníků v každé aréně je nemožné vytvářet kartu pro každého. Ascella je tvoří od těch nejdůležitějších, nejúspěšnějších a nejnebezpečnějších postupně. Nicméně v poslední době i tak trvá cca půl hodiny vyložení karet soupeřů mezi hráče, aby každý viděl, koho všechno jsme si mohli vylosovat jako soupeře. A pak přichází napětí, kdy se Pán jeskyně chystá vyhlásit našeho protivníka, zda jím je právě některý z těch, jimž Ascella vdechla jedinečnost.

Další fantastickou vlastností karet je, že k nim zaujmete sympatie i antipatie. Střetnou-li se dva protivníci z kartiček (a PJ nám vždy sděluje, kdo se s kým utkal a jak to dopadlo a nemálo z těchto soubojů si skutečně podle pravidel vyhodnocuje), někdy fandíte jednomu a druhému úspěch nepřejete a s napětí očekáváte, jak se komu dařilo a koho si stále můžete vylosovat.

Žel bohu i bohu dík se chystáme opustit v reáliích našeho PJ město Polesno a tím i tyto skvělé protivníky. Bude se nám po nich stýskat a budeme na ně vzpomínat v dobrém i zlém (podle toho, jak moc ran nám uštědřili), ale především se budeme - a to velmi - těšit na protivníky nové, neokoukané a ještě osobitější... A kdo ví, třeba nás náhoda či osud s některými z nich ještě svede dohromady do jedné z arén království...

Ascello, díky :-)

(šeptem - ptala se vás, co byste chtěli dalšího uzřít, pokud se rozhodne sem ještě něco přidat. Doporučuji, přemlouvejte, přemlouvejte! Hrdí trpaslíci, mistři boje beze zbraně boj-jini či úsměvy vyvolávající hobiti - tedy až do doby, než od nich dostanete první ránu řemdihem :-) )

Ikonka uživatele Falhir    [pošta]      8:07:22 01.02.2010
Zdravím a chválím autorku. V jejích kartách dřímá skvělý potenciál, protože zde na serveru můžeme hodnotit portréty, ozbrojené postavy, méně častěji pak epické výjevy (zvlášť temperami vyobrazené), ale obdobně tematická dílka zřídkakdy. Na druhou stranu toho tentokrát nemám moc na jazyku - úderných argumentů často v Galerii vůbec není zapotřebí a tomuto výtvoru, sestávajícímu z několika menších obrázků, se úplně vyhýbají.

Na to, že jsou postavy velmi malé a několik jich musí dát dohromady jeden obrazový celek, se mi zdá anatomie velmi zdařilá. Mám jisté zkušenosti s tvorbou fantaskních karet, ač jsem je kreslil jen tužkou, a tak vím, že jejich design závisí především na určité symetrii a bezesporu na nápadu. Ascelliny karty kromě toho kladou zřetel na barvitost - a jejich úmysl se neminul účinkem. Barvy jsou pěkné, nijak nebijí do očí a kontrast červených a modrých rámů je na rozhraní hřejivosti a svěžesti, rozhodně ne ostrosti.

Myšlenka těchto karet se jasně skví v tomto obrázku, neboť je asi nejúchvatnější. Já sám jsem při hře nikdy podobné doplňky nepoužíval, ale teď si uvědomují, že nápad využití takových symbolických pomůcek není k zahození. Jakmile jsem spatřil Ascellino dílko, rozpomněl jsem se na vlastní svazek symetrických kartiček, což mě rozhodně potěšilo a vřele překvapilo (na vlastní výkresy jsem předtím dočista zapomněl). S tím souvisí i chvála tohoto výtvoru, protože přidat barvy a věnovat se jejich jednotlivým odstínům vyžaduje poměrně soustředěnou práci. A propos - chce to i notnou dávku fantazie, aby se ti krollové něčím lišili. :-)

Ikonka uživatele Murthags    [pošta]      9:22:49 26.01.2010
skvěle udělané, škody ty písmena, mohl(a) bys tam dát lepší fonty a bude mnohem lepší :D

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
     22:55:04 22.01.2010
Taranie: Myslím, že sa mýliš takmer v každom bode. Pri technikách so štetcom je detailnosť parketa skúsených študovaných machrov, do ktorej kategórie Ascella nie úplne zapadá, hoci je dosť šikovná. Ale podstatné je si všimnúť zámer obrázku. Sú to karty, ktoré nie sú ilustrácia, ale priama herná pomôcka. Strohosť je v tomto prípade vôbec nie od veci a je nutná ako k odlíšeniu, tak aj k vytvoreniu spoločných znakov série... Preto by bolo pozadie skôr na škodu. Ascella zvolila nevtieravý prechod, ktorý jasne odlišuje jednotlivé série a postavy sa v ňom nestrácajú. Ak sú obrázky účelové, často sa nedá vyhnúť kompromisom, či už kvôli prehľadnosti, alebo proste preto, že ich treba veľa a nie je čas sa s nimi moc hrať. Ascella to ale zvládla pomerne vyvážiť a až na pár drobností by som to nemenil. Ber to ako napríklad žolíkové alebo sedmové karty, ktoré nemôžu mať príliš detailnú a vymakanú grafiku, lebo by neboli prehladné a to by veľmi spomalovalo hru. A obhajovanie obrázku je vhodné, pretože sa potom dá pochopiť autorov zámer a pozreť sa na obrázok inými očami, a toto môže zmeniť aj tvoj vlastný pohľad.

Vermaen

Ikonka uživatele Taranie    [pošta]      2:11:38 22.01.2010
Ascella: Mno vím že má kritika tě nějak nepotěšila ale že takřka až rozhořčila, to jsem nechtěla.
Pouze jsem konstatovala a vyjádřila svůj názor.
Někdy je lepší kritiku uznat a ne dílo za každou cenu obhajovat, většinou mu to jen přihorší.
Kdyby obrázky byly jak ty říkáš "chudé,, strohé" a kdo ví jaké tak tak bys jej mohla spestřit nějakým pozadím.
Nejednou jsem dělala nějaký kýč, či detail který vypadal obdobně (chudý..) a dokázala jsem jej též spestřit. Pozadí tomu dodá život avšak nesmí odrazovat pozornost od základu.

Ikonka uživatele Ascella    [pošta]      14:16:12 21.01.2010
Taranie: Nejde o umělecké dílo, jde o doplněk ke hře. Nemusí být dokonalý, stačí, že je. Vím, že má chyby, že text jsem na počítači při úpravách vymazala, tam kde mně působil nedobře, či kam se nevešel (tedy Hedul a Hanuha nahoře). Erby jsou jiné, neb jde o dvouletý vývoj a dva odlišné světy, kam karty patří.
Jde o dílo čistě účelové, které jsem nabídla jako inspiraci.
Kdybych je dávala jednotlivě, byly by snad pro zdejší PJ lépe využitelné, takto jen inspirace. Jednotlivě by byly příliš strohé a chudé, jsou v originálu maličké, takže by nepůsobily nazvětšované dobře...

Královna: Nikdo se nezavděčí všem, to je přirozené. Vždy jsou lidé s odlišným vkusem. A nemíním se zavděčit všem, maluju, jak mi ruka narostla :-)

Ikonka uživatele Královna Lesní Říše    [pošta]      15:07:37 20.01.2010
Tohle je... dobrý nápad, řekněme. Nicméně je to hnusné; no jo, krollí. Takové křivé, rozpatlané. Obecně se mi tvůj (osobitý) style nelíbí. Bohužel tedy nemůžu poskytnout "objektivní" kritiku, ale jen názor. Je mi to líto. Snad jedině, že ve většině případů, kdy se snažíš stínovat, je stín na špatném místě.

Přesto Gruk s Rukem jsou jako postavy a pozice velice povedené.

Ikonka uživatele Taranie    [pošta]      13:05:58 20.01.2010
Zdravím Tak jsem se jukla po nějaké době do galerky abych se inspirovala pro své další tvorby a musele sem se zaseknout u tohoto dílka.


KIompozice obrázku je zmatená. Ke každé z karet se vyjadřovat nebudu neboť jsou všichni na jedno brdo.
Písmo na kartách: Buď čitelné žádné, nebo totálně rozmazané. Takhle musím akorád zaostřovat.
Musím pochválit zbraně na ty já sem ulítlá a tady se mi moooc líbí. Velikostně je to vše velmi správně a co se dekorací na onich zbraních týká špica....

Erby v pravo na hoře. Linie ve stejné řadě ale erb je úplně jiný u každýho.
Ano mohla bych si přečíst co osoba dělá či co znamená na těch kartách avšak nebudu. Musí mi to dílo prozradit samo co vyznačuje danná postava. Kdybych chtěla číst zajdu do bestiáře X). Obrázek na mě nepůsobí dvakrát toužebně.
Chybí mu šťáva a potom by stál i za to.. Nechci být familierní ale ráda nabídnu své služby a pomohu ti. Uvažuj o tom.

Celkový dojem z obrázku: Předělat a pak má naději být věčný. Počátek něčeho v něm je.

  Další


Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.78660702705383 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.