www.Dracidoupe.cz


Galerie


Kadahma - výstřední čarodějka
Kadahma - výstřední čarodějka
Autor: Dormon
Přidáno: 8:55:52 20.08.2009

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 15
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     17:52:13 30.01.2011
Velice se ti povedlo pozadí a líbí se mi i póza čarodějky. Tráva, v ní knihy...lahvička a sklenka vína. taková idylka xD. Má moc pěkný šaty.
Jedinou výtkou by bylo, že si namaloval vlasy tak, že to vypadá, jako kdyby jí nevyrůstaly z hlavy, ale prostě by na ní byly přilepené - nemá totiž pěšinku.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     16:53:43 15.09.2009
Jak píšu ke staršímu obrázku, automaticky přehazuju datum a posouvám se v čase... Jasně, u Aelis to je přesně to, co jsem myslel. A stalo se, čeho jsem se obával, ty barvy jsou tam pořád docela veselé a pestré, přestože to tam má být ledové a kruté... Chápeš, co myslím, že ano?

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     12:38:22 15.09.2009
Tak jinou barevnost a jiné pozadí můžete vidět už u Aelis. Ale to už jistě všichni víte. Zrovna maluji další. Bude mít opět jiné pozadí.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     9:19:24 15.09.2009
Hamster: Tím jsem myslel samozřejmě nakreslit taky něco jiného než les. Třeba hory, sopku, poušť... Ne aby to byl les, jenom tmavější.

Taky mám rád Dormonovy barvy, ale je to přecijen dost a dost barevné a někoho to může bít do očí. Mě osobně nebije, ale přesto bych rád od Dormona viděl i tmavou a méně barevnou věc. Je to o principu, každý dobrý autor by měl zkoušet různé věci, aby věděl, co mu jde, co mu nejde, a aby se nespecializoval jen na určitou část tvorby, jako to bohužel dělá Vermaen.

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     22:05:01 13.09.2009
Hulahu: víc temné a méně barevné pozadí? a pak se ti líbí les? promiň, ale právě ta krásná zeleň mě u Dormona fascinuje, barevnost doufám zachová : )

jinak kdyby obličej byl stejně propracovaný jako ruka tak... : )

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     22:28:15 10.09.2009
Už se tu vyjádřilo dost lidí, já to vezmu jen v krátkosti:

- Čarodějka má dobrou anatomii, když už ne absolutně přesnou, tak rozhodně dobře udělanou tak, že zaujme. Moc se mi nelíbí, jak se točí v trupu, je to tam hodně velký rozdíl proti tomu, jak má bok, ale dobře. Jinak by ty její dary nevynikly... :-)
- Obličej je věc, na kterou se doporučím u podobných obrázků zaměřit. Trochu víc rysů, víc stínů, hodně to stínovat u rtů, aby nepůsobily takto uměle a nevěrohodně.
- Oblečení mi pijde dost zajímavé... Hlavně barevně, dobré jsou kalhoty. Na těch je ale zase vidět, jak Dormonovi moc nejdou postavy, konkrétně ohýbání v kloubech. Podobně "hadrové" jsou ruce. Jak jsem radil už jinde - vzít tužku, kreslit si postavičky, i kdyby jen čárat.
- Hodně dobře působí titěrnost předmětů kolem. Má to... šmrnc starých RPGček... To by člověk musel cítit. :-) Navíc jsou knihy a víno docela realistické.
- Trochu bych ubral na sytosti barev, je to hodně přesycené a až trochu dětské, i když u tohoto obrázku to tolik nevadí, sedí to atmosféře a je to příjemné na oči. Pro příště ale určitě zkusit i temnější a méně barevné okolí.
- Vlasy pozor, měly by víc viset dolů, hlavně v pravé části hlavy bych nakreslil několik pramínků padat do obličeje.
- Fascinuje mě, jak výborně vypadá les, ten dělá spoustě lidí problémy, ale na přírodní křoviny je Dormon jasný talent. Možná bys mohl, Dormone, zkusit jen nějaké přírodní zátiší, mohlo by z toho vylézt něco fakt hezkého.

Je to příjemné, hezky se na to kouká a naznačuje to určitý směr, kterým by se Dormon jako autor mohl ubírat. A podle mě by se mohl v určitých podoborech grafiky dostat dost daleko, protože v tomto docela těžkém odvětví (počítačová grafika) zatím docela jede. Určitě ať tvoří dál a posílá to sem a řídí se radami. A zas na druhou stranu ať nevěří jen doupákům, pokud už tak neučinil, tak ať vyzkouší i jiné internetové galerie.

Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     15:12:38 23.08.2009
Ta má teda "čáry" :-D

Omlouvám se, nejsem žádný kritik kreseb ani profík... jen se mi obrázek fakt líbil :-D Ikdyž nejsem na velké... velké.... velká umělecká díla :-D

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     22:11:21 22.08.2009
ZdravímKolif: Jsi další, kdo říká, že tužkou kreslím lépe :- ). Bude to asi tím, že tužkou se mi kreslí o dost snadněji. Jsem levák a celou dobu, když jsem něco psal, dělal náčrtky, výkresy do školy :- ) nebo si jen tak čmáral jsem používal levou ruku. A teď (používám myš pravou rukou) je pro mě všechno jaksi těžší. Mozek chce ruka ne a naopak. O barevnosti jsem psal níže. Taky se mi zdá, že ještě jak mám (někdy) vystínovaný náčrt v odstínech šedi vypadá lepe než po obarvení. Taky je možné, že vidím svět jinýma očima - méně kontrastně - něž ostatní. Párkrát se mi to zdálo při focení. U Opuštěného kraje rozdmýchal pozitivní kritiky Saladin. I když je pravda, že i Tinwen pochválila nebe, takže na tom bude trochu pravdy :- ). Měl jsem nakreslený ještě jeden obrázek tužkou. Radraxe ve stoje s pozadím. Ale ztratil jsem jej. Na jednom obrázku mi dokonce skončily slupky z brambor :- ). Proto jsem také přešel na počítačovou grafiku.Anarion: Ještě jsem si při kreslení neuvědomoval, že nos je u kořene níže než na konci. Obličej je také špatně osvětlen. Sice je levá půlka světlejší než pravá ale to nestačí. Takhle to spíše vypadá že je nasvícen zepředu (ztratil by se rozdíl ve výškách očí a čela). Zde jsem to měl více zvýraznit u praveho oka. Ruku opět zvětším :- ).Pavetta: Naběhl jsem si na ostří vlastního meče při strhávání pozornosti :- ).Děkuji děkuji.Uvědumuji si že nekreslím umění. Nekreslím ani realitu. Já vlastně ani nevím, co kreslím :- ). Většinou začnu s pár čárami. Poté je všelijak tvaruji, měním až cosi vznikne. Přidávám více a více čar. Nové vrstvy a vrstvy. Až je z toho potom takový guláš, jako je vidět tady. Asi by mi spíše prospělo se umravnit. Začít s něčím jednoduchým. Ale to bych asi nebyl já (promiňte, že to píšu tak strašně egocentricky). Ona je to pro mě taky velká výzva něco takového nakreslit. Velké rozlišení, mnoho vrstev, čtyři barvy (RGBA) a nekonečný zástup pixelů.A Anarione, zrovna kreslím další obrázek a možná jej pošlu do obrazárny.Dormon

Ikonka uživatele Kolif    [pošta] NEW     21:22:07 22.08.2009
Zajímavé...opravdu zajímavé. takové psychadelické, což je dozajista způdpbené nepřitozenými baravami. Tedy zvláště tou "zelenou" trávou;-)
Obdivuji trpělivost autora a množství času, které obrázku věnoval. Jenže-nedokážu se ubránit pocitu, že za tu dobu by nakreslil v ruce aspoň tři stejně (ne-li víc) kvalitní obrázky. Koneckonců Dormonův první obrázek v galerii je nakreslený "normálně" tužkou a kritiky má více než dobré. Já vím, tohle sem nepatří, mám kritizovat obrázek a ne vybranou techniku, ale nemohla jsem si pomoct.
Takže, co kdybys nám sem poslal aspoň jeden další "tužkový" obrázek, ať můžeme srovnávat? :-)

S úctou, Kolif

Ikonka uživatele Pavetta    [pošta] NEW     20:48:34 22.08.2009
J tomuto dílku bych podotkla jen to, že by bylo hezké, kdyby si autor vyhrál s obličejem podobně jako s ňadry :oP

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.7089319229126 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách