www.Dracidoupe.cz


Galerie


Elain
Elain
Autor: Dormon
Přidáno: 11:58:51 18.07.2009

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     17:56:15 30.01.2011
Znovu nádherné pozadí, Mistře Leonardo.
Postava tvé postavy je zase pěkná. Jenže má "zase" anorexii...a chlapeckou tvář (pokud to teda není chlap). Navíc nechápu ten culík. Vůbec se to tam nehodí. A ta čepka...no, řekněme, že to vypadá, jako kdyby si na hlavu nasadila bandasku xD

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     0:53:29 09.08.2009
Dobrý den

Děkuji za komentáře – zvláště toho od Anariona.

Je pravda, že je obrázek trochu přeplácaný. Některá starší verze taková není. Jezdil jsem po obrázku s přiblížením a kde se mi zlíbilo, tam jsem přidal detaily. Proto je obrázek na různých místech s jinou úrovní kvality.

Postava:
Boty – měl jsem je nakreslené celé (ještě v jiném editoru). Poté jsem je překryl travou a místy skutečně prosvítala hnědá barva (ještě jsem nepoužíval vrstvy). Jenže potom jsem přešel na gimp. Začal jsem vylepšovat kvalitu a tráva z minula se mi zdála zastaralá. Tak jsem to těsně nad hranicí odřízl. Později jsem nakreslil vrstvu trávy tak, aby překryla řez bot. Když poté člověk dolaďuje poměrně velký obrázek snadno mu leccos unikne.
Kalhoty – nad nimi jsem strávil nejméně času, stačilo se podívat na rifle.
Opasek – ano, je možná až moc detailní, ale nechtělo se mi jej ničit když už byl nakreslen.
Nůž – původně měl odkrytou čepel. Byl možná i špatně postaven. Zakryl jsem jej koženou pochvou a šel dál.
Svršek – nevím jestli se mi povedla správná textura
Vlasy – původně jich nebylo tolik, byly rovnější a prosvítaly. Když jsem je namaloval tak, jak jsou teď, zjistil jsem, že vypadají jako vyztužené. Pro ilustraci jsem namaloval pírko.
Postoj – Jelikož jsem si kdysi vyrobil luk a běhal s ním po lese, věděl jsem, že se z něj nejlépe střílí bokem. Takže pravá ruka třímá luk. Pravá noha směřuje k cíli. Levá noha je blíže k nám – tělo by mělo být více natočené bokem (levé rameno blíže k nám), ale není (co už). Levá ruka bere do prstů šíp. Hlava sleduje cíl. Myšlenka byla, ale výsledek už není podle očekávání. Také jsem si dlouho tuto pozici představoval dokonce jsem si ji i zkoušel. Co se týče dlaní – už jsem je jednou zvětšoval a zdálo se to být v pořádku. Chtěly by přidat na robustnosti (přece jenom mají na sobě rukavice).
Anatomie – Ta je snad v pořádku. Svaly jsem udělal kapánek větší (u hraničářky jsem předpokládal poněkud silnější postavu, když bojuje s mečem a běhá po horách).
Krajina:
Větve – byly nakresleny ještě v původním návrhu. Říkal jsem si, že je překryji zelení, aby nebylo tolik vidět jejich rovnost.
Hory – u nich je vidět, že jsem se více staral o detaily než o jejich umístění.
Kopce – v předcházející verzi byly světlejší a v dálce se nořily do oparu. Více dál.
Tmavě zelené nebe – mělo normální modrou barvu. Spolu s oparem a vzdálenými mraky byl tento úsek obrázku příliš světlý a zalitý sluncem vůči okolí. Proto jsem jej ztmavil a aby nevypadal jako večerní horizont, tak jsem změnil baru. Novy kousek byl tmavší → ztmavil jsem kopce. Zároveň se ztratil déšť.
K mrakům a trávě nemám co dodat.

Jak obrázek vznikal, přestaly se odchylky stávat mým očím viditelné. Zvykl jsem si na ně, takže mi ve výsledku unikly.

Tak to by bylo vše. Omlouvám se za zpožděnou reakci:-).

Dormon

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     10:52:45 22.07.2009
Pajda: ajo, tak v tom případě je ten culík fakt divnej :D

Ikonka uživatele Pajda    [pošta] NEW     8:11:23 22.07.2009
Hamster -> Když si obrázek klikneš, tak uvidíš, že to je pírko, ne flek. ;-)

Jinak já, jakožto úplný antitalent na vlastní tvorbu jsem obrázkem unesenej.
Moc se mi líbí, jen tak dál. ;-)

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     21:10:05 20.07.2009
Anarion: vzhledem k bílé skvrně bych to neviděl na culík ale nějakou čapku ze skunka ;)

Obdivuju mraky, pokud si je opravdu kreslil sám. Jsou jak opravdové.

U stromů mi chybí kmeny nebo jejich náznak... Větve, které prosvítají v koruně, jsou takové rovné a prostě vypadaj jako luk zapíchlej do listí... i když je pravda, že různé stromy rostou různě : )

Přijde mi zvláštní, že hory v dálce jsou (se zdají) ostřejší než ten šutr vlevo : )

Celkově mi přijde rušivý ten podhled, postava pak vypadá jak titán : ) Ale supr ;)

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     22:10:46 19.07.2009
Inu, abych pravdu řekl, od pasu nahoru mi dost skřípe anatomie, ruce jsou až moc křivé a obličej poměrně hrubý.

Jinak ovšem klobouk dolů, já sám se nezmůžu ani dokončit černobílej obrázek, takže máš mlj obdiv.

Ikonka uživatele Ortis    [pošta] NEW     21:51:50 18.07.2009
NEjdřív jsem byl trochu zmatený tím bleskem - docela mi 'pocuchal' moji prostorovou představivost a také to zakončení větve blesku mi nejde do hlavy, leda že by to mělo znamenat jakési 'odlesky' na foŤáku, ale pochybuju o tom že ten výjev je fotografován a pak přemalován

Jinak ale musí chválit - opravdu se mi moc líbí barevnost a svěžest celého obrázku - kdyby jsi to poslal jako návrh na reklamu pro Toptopik nebo Mountain Dew, tak by to na sto procent vzali ;-)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     11:59:16 18.07.2009

Elain


Z autorova e-mailu:
Název: Elain
Nick: Dormon
Věk: 21
Program: Gimp pod linuxem

Obrázek zobrazuje postavu z družiny. By nakreslen v programu Gimp 2.6. Původní rozlišení 2560x1600. V průběhu kreslení jsem zkoušel různé techniky. Vše bylo nakresleno myší. Obrázek vznikal po malých krocích. Obsahoval 22 vrstev, z nichž nejvíce jich bylo použito na mraky. Je to druhý obrázek nakreslený v počítači.


Musím uznat že od minula se krajina změnila k lepšímu. Je tu pěkně podkreslující… tráva je skvostná a mraky jakbysmet. Ovšem blesk v pozadí působí možná až moc rušivě. Je to tím že je v meziprostoru za postavou a před keřem nalevo… což ho omezuje na určitou šířku a tak se zdá nějak divný. Prostě tam moc nesedí… jeho menší bratříci se nemůžou moc rozeběhnout a tak tam působí spíše namáčkle.
Další bod který by ti určitě pomohl je zvednutí krajiny. Pohoří vzadu působí až úsměvně tím… jak je každá hora titěrná… horizontálně se táhnoucí až kilometry daleko. Přední hory jsou skoro velké jako ty zadní a to perspektivě taky moc nepomůže. Též by se krajina dozadu měla zmodřovat a rozostřovat. Pomůže to hodně.
Chválím umístění postavy tak nějak do zlatého řezu.
Co by též zlepšilo celkový dojem jsou boty v trávě, u nich chybí prosvítání. Prostě udělat jakousi lajnu z trav a pod ní už ani střípek kůže vypadá divně. Neboj se tam nasekat víc hluchých míst, kde by jsi stále viděl kůži z bot.
Když postupuji od bot nahoru… velice chválím nohy. Jsou plastické, tlusté tak akorát, krásné švy a řasení látky nad lemy bot. Pásek, dýka. Krása. V detailech to máš dobré… i když příště až budeš zavěšovat dýku k nohám, na přední hranu pouzdra dej pruh světla a plochou stranu nestínuj a nech v jedné barvě. Také pod pouzdro dej trošku stínu jenž dopadá na kalhoty.
Od pasu nahoru co se týče detailů: (halenka, prsa, řemen… fajn). Avšak obrázek jako celek trošku pokulhává.

Pro příště:
a) Radikálně zvětši dlaně
b) Možná jí nedělej takové bycepsi… nelámej jí ruku u loktu :o)
c) Hlavně se prosímtě snaž vyhnout postojům jako je tento. Postava zepředu, hlava z profilu a to absolutního. Je to jako v egyptských freskách. Absolutní profil hlavy, zvláště tady šíleně zplošťuje celou hlavu, kort když se správně nevystínuje. Zde chybí stín za nosem a světlo na jeho hřbetě..což praští do očí dost lidí. Masivní kořen nosu, oko posazené moc vzadu za nosem. Taky ho zvětši.Rty vypouklé moc dopředu a masivní horní ret. Horní udělej menší a spodní větší. Dej víc stínu krku, a u lebku prodluž dozadu a krk napoj až po uzavření lebky. Taky se hlava u culíku zdá trošku seřízlá 

Jinak si myslím že to je asi všechno. Možná ten culík kdyby víc vlál a byl přilehlejší k ramenům a né takhle nazdvihlý působilo by to přirozeněji.


Suma sumárum tady jsem ti řekl na co se pro příště soustředit. Dost toho máš i u Radraxe. Celkově je toto povedené dílko, které působí docela i dobře hlavně tím, že máš dobře postavěné detaily, ale celkově už to taková sláva není, což není úplně dobře. Dělej si delší rozkresby a klidně je v průběhu práce posílej do Obrazárny na konzultaci a pak pokračuj. Soustřeď se na plasticitu horizontu a jeho perspektivu. Někdy i uber detaily.. když jich je moc, strhává to moc pozornosti: (řemínek na trupu).

Takže přeju hodně štěstí a rozhodně kresli dál, neb toto je docela dobré dílko a tuhle počítačovou grafiku tady dělá jenom pár lidí :D

Držím palce

anarionSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.65350008010864 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách