www.Dracidoupe.cz


Galerie


Angel
Angel
Autor: Pioma
Přidáno: 0:14:14 18.02.2009

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 16
Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] reputace: -1
nedohledatelné: -1
NEW     17:45:59 21.02.2009
Umělecký styl tomuto dílku se přiřazuje jen velmi těžko.

Je to kresleno dětským stylem - jednoduše, barevně. Přesto motiv je velmi ponurý - pád anděla. Musím říci, že mi docela zamrazilo, když jsem obrázek prvně viděl.

Obrázek není o stylu, je o tom, co vyjadřuje a jak to vyjadřuje, což dle mého plní na 120%.

Velmi kvalitní práce Piomo, obrázek mě doslova dostal :-)

Nathaka Warrior: Nehci nikde vidět shazující výroky typu - "Toto nemělo být schváleno.", "Toto je škaredé.". Můžeš říci toto se mi nelíbí. -rep.

To je opravdu tak těžké místo negativismu používat pozitivismus?

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] reputace: 1
Kolif: +1
NEW     14:02:29 21.02.2009
Anarion: Vidíš, Nathaka přesně vystihl důvod, proč píšu u věku 13(+8) :D

Nathaka: Nepsal jsem uraženě, pane mistře kritiku. Rozhodně jsem to tak nemyslel, spíše jsem ti navrhoval, ať si to zkusíš taky. Nutit tě? Proč? Dokonalost je k ničemu. Pokud si projdeš postupně všechny obrázky od prvního k poslednímu, možná tam na nějaký ten pokrok narazíš, ale možná taky ne. Je těžké pochopit, co kreslím a vidět v tom to samé, co já. Je to jiné a rozhodně to neodpovídá tvorbě normálního člověka a proto se ti to asi nelíbí a líbit nebude. *pokrčení rameny* Každý další obrázek, který jsem udělal od osudného Potatoe face je jen lepší, ačkoliv chyby možná obsahuje stejné. Nebo dokonce jiné a mnohem víc. Ano, mohl bych křičet, jak jsem ukřivděn a nepochopen a možná to i dělám, ale co už se mnou, když jsem... třináctiletá mánička...

PS: A vyprošoval bych si termín karikatura... Kdybych dělal karikatury záměrně, vypadalo by to úplně jinak, myslím si. Jediný způsob, jak kreslím, je nerealisticky, možná abstraktně, ale rozhodně ne karikaturně.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     13:18:36 21.02.2009
Pioma: Typická uražená reakce třináctileté máničky: Někdo mi něco vytýká -> ať to nakreslí líp, když je tak chytrej! Někdo mi to chválí -> paráda, rozumnej člověk! Asi jako třináctiletý nejen kreslíš. :-)

Nikde není psáno, že kdo ti zkritizuje obrázek, musí být nutně lepší kreslíř. Já o sobě nic takového netvrdím, kreslím jen amatérsky. Ale zato se na obrázky rád dívám a rád píšu, co si o nich myslím.

O tom tvém obrázku si myslím přesně to, co jsem napsal. A nevidím to jako důvod pro to, abych ti teď kreslil svýho anděla, už jen protože bych to třeba nezvládl, ale taky protože kdybych měl každýmu své výtky demonstrovat na vlastním obrázku tím, že je v něm eliminuju, tak nedělám celé dny nic jiného.

Že se chceš podělit, chápu. Ze stejného důvodu posílám obrázky já a snažím se je protlačit, i když nejsem žádný velmistr. Ale ty i já bychom pak měli počítat s tím, že ne každý náš obrázek je hodný toho, abychom se o něj s lidmi dělili zrovna tady. Tohle prostě podle mě je ukázkový příklad takové situace... A nezlob se na mě, jestli jednu chvíli tvrdíš, že se ti líbí, jak kreslíš a jsi s tím spokojený a budeš tak kreslit dál, a pak si zase stěžuješ, že ti nikdo neukáže, jak to nakreslit líp, tak v tom máš trochu borčus. Já t řekl, kde vidím chyby, víc ode mě jako od kritika nechtěj. Buď zkusíš v příštím obrázku na ty chyby reagovat, nebo si budeš dál kreslit podle sebe a budeme ti vytýkat pořád to samé. Ale nemůžeš se zároveň zlepšovat a zároveň kreslit pořád stejně.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     13:10:34 21.02.2009
Pioma: Pokusím se něco nakreslit.... skicu, ale nic neslibuji. Podle času.

Jinak jak jsem již psal: Musím přiznat, že anatomii zde v malíčko má jen opravdu málokdo.. ani já ne, ale snažím se jí pochopit, snažím se zachytit člověka tak jak vypadá a chápu že když nakreslím ruce takové, že dlaně by sotva pokryli ústa, když krk na postavě vypadá jako kůl... a lidi mi to vytknou, vím že něco je špatně a snažím se to zlepšit Piomo. V tom je ta pointa. Né v buzeraci...

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] reputace: 1
Tobša: +1
NEW     12:39:31 21.02.2009
Anarion: A jako anatomie rozhodně nebude předmět, který bych zvládl za A, už vzhledem k tomu, že nedělám tenké jednoduché linky, ale neustále rozkládám obraz na jednotlivé části. Co se týče vlasů, asi by sis musel odmyslet barvy, aby vypadaly, jak mají vypadat nebo si také můžu myslet, že sám máš vlasy krátké, ačkoliv co to změní na tvém názoru. Pokud chceš nakreslit lepšího anděla, předělat můj obrázek tak, aby vypadal, jak má vypadat, prosím, velmi rád bych ho viděl, abych se KONEČNĚ poučil, kde dělám chyby. Klidně můžeš výsledné chybné části i zakroužkovat, hodit mi odkaz stranou atd...

Nathaka: Tobě bych chlapče doporučil to samé. Nakresli to líp, když ti jde tak krásně mluvit. Nejde o to si jen něco představit, ale sladit oko, ruku, smysl pro realitu a zanést to všechno na papír. Je těžké obhájit to, proč kreslím takhle, podívám-li se na všechny výtky. Jen pokaždé, když si je pak čtu, přestávám mít chuť dělit se s vámi ostatními o svou tvorbu, což je hlavní účel, proč posílám. Asi si pomyslíš, že jestli je i ostatní takový propadák, jako poslední, rozhodně bych měl přestat a nechat místo zkušenějším. Vidím chyby, které bijí do i očí mne a stydím se za ně, ale jako celek(až na hrudník a ruku), se mi to líbí a jsem spokojen. Zkus si někdy vzít pastelky nebo... Ne, vem si pane mistře, do ruky štětec a akrylové barvy, ať si zažiješ to peklo :D

Falhir: Děkuji za názor ohledně tmavosti, ale rozhodně mě nenapadlo kreslit ho v poslední fázi pádu, která by se odehrávala již pod zemí, křídla a pírka žádné, jen spálená a seškvařená kůže v naprosté tmě obalená ohnivou korónou rychlého pádu(onen meteoritek), což by v mém zpracování vypadalo ještě ohavnější a dětinštěji, ba dokonce si dovolím říct, že něco takového bych ani nekreslil.

A velmi si cením Tinwen, už proto, že až na stejné chyby, které se nelíbí i mě, hodnotí obrázek kladně. Ohledně roušky bych mohl jen dodat, že je příliš krátká na to, aby se víc vlnila. Zubatost křídel se mi nehodila, ačkoliv uznávám, že by se mohlo podařit lépe. O hořících pírkách jsem také přemýšlel, ale při té rychlosti prostě odpadnou a pak se vznášejí svou vlastní rychlostí, kolébavým, klouzavým letem plným pohody. Jejich zkáza je už v šedé barvě...

Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     17:51:16 19.02.2009
to Anarion: ty nejpokřivenější obrázky, atd. - takové ty "shity", jak já říkávám, e draží za největší "lovka" :-D

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] reputace: 1
Tobša: +1
NEW     20:44:54 18.02.2009
Panečku, Pioma a barevný obrázek.

Námět je geniální, něco takového by mě nikdy nenapadlo. Předpokládám padlej anděl... umírající... no a jak se takové věci kreslí? Černá, šedá, jednoduše pochmourno. Tohle ne. Jsou tam barvičky, které jakoby naprosto odporují sdělení obrázku. Působí to na mě nestkutečně ironickým dojmem (a karikaturu v tom imo neřeba hledat) - už jen to znázornění žáru - je to geniální - padá anděl, padá s jakousi grácií a elegancí, lehce (jak naznačuje rozložení těla), a zároveň padá rychlostí, že je z něho malý meteorýtek. Bylo by ještě lepší, kdybys některá peříčka samotná zapálil, pak by byl efekt ještě bobmastičtější.

Osobně bych tady anatomii příliš nekritizovala - obrázek je nereálný, obrázek nepotřebuje dokonalou přesnost v detailu. Možná se pletu, ale jakoby byl kreslen s určitou nadsázkou. Jo, hlava s krkem sice vypadají jako mop, ale mi to neruší. Způsobují to ty barvičky, jak vy říkáte dětské, které z mého pohledu obrázek nadnášejí.

Ale i přezevšechno, co tady teď říkám a promíjím, by neuškodilo, kdyby sukně/rouška/kraťasy/nebo-cokoli-jiného-to-je, byla víc rozvlněná. Tak, jak je to teď, neladí to k rozvířeným peříčkům, která tak dokonale dokreslují pád. Alespoň trocha větrů.
Taky by možná bylo lepší vůbec nevykreslovat prsty (alespoň na nohou), a když už, tak je nakreslit pořádně, nakreslit je kratší (ty na rukou), aby začínaly později (protože některé nereálnosti se dají pominout, ale tohle vysloveně ruší).

Za další mi chvíli trvalo, než jsem přišla na to, cože je ta tmavá věc nalevo od pasu, pak mi došlo, že ruka. Chtělo by to ale každopádně ji dotáhnout, ať nechápavý divák vidí, že tam něco pokračuje a snáz mu dojde, že se autor jen nepokusil nějak zakrýt špinavý flek.

Už jen takovou drobností jsou křídla. Jejich ukončení se sice ještě dá nějak osvětlit, ale vypadalo by líp, kdyby peříčka odpadávala víc nepravidělně a ohořelé křidélko bylo zubatější.

Celkově obrázek hodnotím jako jeden z těch lepších. Protože i přes všechny své nedokonalosti ve mně zanechává dojem takový, že k němu chci a můžu něco napsat.

A že Pioma kreslí jako dítě? U některých zde vychvalovaných obrázků by možná špetka "dětskosti" a života vůbec neuškodila.

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     18:40:54 18.02.2009
Inu... Kdyby tento obrázek nebyl schválen, neměli bychom (k němu) co dodat. A někdo by třebas neobdržel reputaci. Pioma sem obrázek zaslal s vědomím, že se objeví snadno viditelní kritici, s čímž ostatně počítá pokaždé.
K zamyšlení: Proč zde zveřejňujeme díla, proč v Galerii? Podívejte, tady o nic nejde. Naopak se mi líbí tolik prostoru k vyjádření, kupříkladu to, že Pioma se nebojí stvořit takový obrázek(možná kontroverzní, a to ne pro svou tématiku, nýbrž zpracování). Jsem si jistý, že autor ví o svém stylu víc než my, a proto už ztrácí smysl vytýkat, že tvoří jako dítě. Koneckonců, kam až sahá umění? Známe případy velkého bílého plátna, na němž se objevuje černý puntík o velikosti tenisového míčku, orámovaný rudým čtvercem. A tohle dílo se někde vystaví a nabízí se ke zhlédnutí.

Ale k věci, tohle mi nedělá dobře. :-)
Povídku jsem ještě nečetl, takže nemohu soudit na jejím základě. Mně připadá dílo jednoduché a nesmírně lehké. Netuším, co znamenají plameny, avšak pokud má jít o nějakou andělovu zkázu, chybí mi víc nastíněné temnoty nebo smutku. Tělo je příliš jemné a jakoby smířené se svým osudem, tam nemusím nic moc vytýkat, ale opravdu mne bije do očí nadmíru světlé pozadí. Je to spíše naopak, jako by měl být výjev veselý. Peří se tak zlehka vznáší, oheň je až moc hmatatelný a příjemný (tím mám na mysli, že připomíná symbol dobra a tepla, rozhodně nezavání po melancholii nebo zkáze), světle modré nebe vytváří extrémně pohodovu atmosféru. Naklonit se z okna a přitom pozorovat letní oblohu, na níž předvádí úžasné triky nějaký dětinský anděl - to by sedělo.

Až si přečtu povídku, jistě se mi alespoň pár věcí vyjasní. Mně tedy nevadí zpracování, nepřipadá mi nijak výrazně dětské, ale ta scenérie ve mně fakt probouzí dojem, že vše je v maximálním pořádku a pohodě.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     17:43:26 18.02.2009
Tohle nechápu. Jestli Piomu baví kreslit jako dítě a jestli se mu líbí, jak špatně kreslí, těžko mu něco vytýkat. Ale proč to tady hned schvalovat?

Na obrázku se mi líbí snad jen námět, zbytek vůbec. Extra se mi nelíbí oheň, vypadá jak nakreslený od dítěte ze školky, prostě koule a přechod z červené do žluté.
O moc víc se mi nelíbí ani postava, která, promiňte mi, vypadá jako emo postavička otočené vzhůru nohama, a to jelikož nemá dynamiku a není na ní vůbec poznat, že padá (právě naopak, ona ta postava stojí a není v pohybu, akorát je to otočené - tady totálně chybí nějaké realističtější postavení nohou a rukou, výraz celé postavy).
To, že je to nakreslené takhle prostoduše, tomu taky nepomůže. Naprosto mě tady iritují i ty pastelové barvy a celé mě to dráždí.
Dobře by mohlo vypadat to "drolení" peří z křídel, jenže ten rovný zlom na křídle to zabil. A protože pírka jsou vyšrafovaná tak, jak jsou, vyjdou ve výsledku příliš tmavá, což na světle modrém pozadí nepůsobí dobře a ku zbytku pastelového a dětského obrázku se to ani nehodí.

Špatně je to podle mě i kompozičně, urovnal bych to jinak, víc na prostředek.

Kapitolou samou pro sebe je anatomie, kterou Pioma, zdá se, záměrně nezvládá. O tom už se tady psalo, mně osobně nejvíc vadí malá (a pokroucená) ruka, naprosto nerealistický hrudník a velmi podivný krk plus hlava.

Nikdo Piomovi nebere jeho kreslířský styl, pokud ho to baví a ani se nechce zlepšovat (jak na mě jeho obhajoba působí), tak ať si tak klidně kreslí, ale sem ať to neposílá. Rád bych totiž připomněl, že i když je obrázek ošklivý schválně, je ve výsledku pořád ošklivý, na což se tu nejspíš zapomíná. A tento obrázek podle mě opravdu je pod úroveň galerie (nemluvě o úrovni Piomy), bohužel.

(To je pořád řečí o pozitivních kritkách, ale co tady mám Piomovi doporučit jiného? Hrozně těžko se mi hledala pozitivnější slova do kritiky, takže se omlouvám, jestli to vyznělo nějak špatně, ale občas to už lépe nejde. Koneckonců, Pioma je velký kluk.)

A vůbec, tenhle obrázek mi přijde tak špatný a prostoduchý, že neměl být ani schválen.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     13:26:43 18.02.2009
Pioma: Vyžadovat po někom anatomii... né striktně Piomo. Jinak by tvůj obrázek přece zde ani nebyl. Ale rád jí připomenu, ukážu co je kde špatně a doufám že autor si to vezme k srdci. Pokud ne, co nadělám. Na druhou stranu mi nechtěj namluvit, že kdyby jsi měl anatomii v malíčku, kreslil by jsi si stejně tyto karikatury. Kdepak, to že anatomii nezvládáš z tebe nedělá něco horšího. Musím přiznat, že anatomii zde v malíčko má jen opravdu málokdo.. ani já ne, ale snažím se jí pochopit, snažím se zachytit člověka tak jak vypadá a chápu že když nakreslím ruce takové, že dlaně by sotva pokryli ústa, když krk na postavě vypadá jako kůl... a lidi mi to vytknou, vím že něco je špatně a snažím se to zlepšit Piomo. V tom je ta pointa. Né v buzeraci... v ukazování toho jaké věci jsou, protože kdyby jsem ti ukázal tvého anděla ve stejné pozici s dobře stavěným tělem... snad každému by se líbil víc.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
20 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.069606065750122 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách