www.Dracidoupe.cz


Galerie


Goblin Rudokožec
Goblin Rudokožec
Autor: Morchaint di Belial
Přidáno: 9:56:20 27.09.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     13:26:44 03.10.2008
A dole je to zbytečně moc natěsno

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     13:26:32 03.10.2008
Design tý příšery supr:) Perspektiva taky v pohodě.
Ale vyloženě se mi protiví tahle šrafura. Pomocí šrafury bys měl modelovat hmotu, ne jenom to trochu začmárat tam, kde by asi měl bejt stín. To je nejběžnější a tyky jedna z největších chyb. To musíš trénovat.

Tricák na jeho levý ruce ti taky dost ujel, měl by bejt otočenej tak o 90° podle podélný osy jeho ruky. Prostě by měl bejt z tohohle pohledu a při tomhle natočení předloktí vespod a né na straně. A nahoře by měl bejt bicák.

Víc nevim co psát, v sérii dalších příšerek by to mohlo bejt gut, takhle takovej hodně dobrej průměr:)

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     19:28:31 01.10.2008
Ahoj,
musím říct, že ta zákeřnost a protivnost z něj přímo čiší. Hranatej, zlomyslnej obličej, špičatý zuby, ve tváři výraz "Jen-se-zkus-otočit-zády"... Já bych řekl, že o moc víc goblinem už být ani nemůže :-)
Jen těloa nohy tak nějak... nechápu. Pravý stehno jde docela rozpoznat, ale levý už moc ne.
No, celkově, myslím, bezva.
-skeWer

Ikonka uživatele Morchaint di Belial    [pošta] NEW     15:21:02 28.09.2008
Hmm...
Rád bych věděl, čím jsem si zasloužil, že mne všichni mají za slečnu. Možná tím, že v profilu nemám uvedené pohlaví. Abych tedy předešel podobným omylům do budoucna, jsem TEN Morchaint.

Ale to je vedlejší

2Anarion: Inu, ornament v pozadí je čistě můj výmysl a popravdě řečeno, jedná se o jakýsi ozdobný font, písmo. Spojil jsem dohromady různé části několika písmen a vznikl tento ornament.

2Falhir: Snažil jsem se spíše zachytit něco, jako podstatu goblina. Něco zákeřného, protivného. Zakrslého ale přitom mrštného. Uznávám že výsledek možná nemusí odpovídat obecné představě goblina. Ale na druhou stranu, kde je psáno, že goblin musí být taký a taký. Tím rozhodně nechci napadat Tvůj názor, naopak velice děkuji za komentář.

2Tfoft: Vidíš, a to by mne třeba vůbec nenapadlo, jak bude ta jeho červenost působit :)

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     22:42:04 27.09.2008
Mno...Rozhodně je to nevšední dílko, které kombinuje hned několik technik, kdy vše vytváří dle mého velice povedený celek. Podle mne je to goblin, jak má být, ošklivý, podlý a slizký. Co na tom, že je žlutý a ne zelný. Podle mého tyto na dojem teplé barvy dávají goblinově zlomyslnosti nový rozměr. tady tohle stvořeníčko na mě působí na první pohled mile, přímo k pomazlení, ale jen co si ho vezmu do náruče, zahryzne se do mě a nepustí. Něco co pohladí a zároveň vás někde vzadu v mozku postřaší.

Mě se to tedy líbí a zároveň bych to nechtěla nikdy potkat, jestli to byl účel, tak se povedl.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     11:45:01 27.09.2008
Omlouvám se... opravdu je to dílo Morchainta... nejspíše jsem se přepsal, děkuji za upozornění :)

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     11:02:26 27.09.2008
Nick autorky jest tedy Kolif, nebo Morchaint di Belial?

Jinak co se mne týče, obrázek na mě moc nezapůsobil. Technika je zvládnutá bravurně a figura vykreslena do posledního detailu, ale příliš znázorněné šlachy bijí do očí a dělají z tvora spíše jen plastickou figuru nebo stroj, mám-li vyjádřit své dojmy. Samo sebou by se takové názory neměly počítat do hodnocení, protože jsou nadmíru subjektivní, to uznávám.
Chápu, že není vhodné klást fantazii meze, ale tento výtvor představě goblina naprosto vybočuje, a to už jsem viděl leckteré napodobeniny goblinů. Spíše mi potvůrka připomíná Grendala z filmu Beowulf, pouze je menší a neoplývá žádnými trhlinami na kůži.
Více méně, každičká humanoidní potvůrka vlastní nějaké aspekty, podle níž ji poznáme a rozliušujeme od těch ostatních - tohle ovšem na goblina ani v nejměnším nevypadá...

Tolik k mým dojmům z pohledu na dílo, jež působí nepříjemně a nejspíš také odmítavě (myslím tím můj ohlas, ne dílo). Inu, něco na tom bude, avšak brzy se objeví další diskutéři, kteří přispějí svou troškou do diskuze a zahledí se na výtvor třebas z jiného úhlu.
Jestliže tedy pomineme mou nelibost vůči tomuto znázornění goblina, vychází nám tu kvalitně zpracovaná Nestvůra, dopodrobna rozebraná a gracicky asi bezchybná. To je na druhou stranu velké plus, ježto právě takové hodnocení mívá u některých nejvyšší váhu.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     9:57:20 27.09.2008

Goblin RudokožecZ autorova E-mailu

Nick: Kolif
Goblin Rudokožec
* Morchaint di Belial
* 17let
* Náčrt: tužka (tvrdé gradace od 4H do 10H).
* Finální kresba: tuš, vodové barvy; Photoshop; formát A4.
* menší práce, jeden dva večery práce.
* "Obrázek malého leč mrštného a nebezpečného skřeta-goblina."
* Je publikován na
http://malach-ha-mavet.devianta rt.com

Zde musím smeknout... jedná se o kvalitní náčrt, poměrně dobře zvládnutou perokresbu, jemné a citlivé korolování a zdařilá úprava v PC. Tento obrázek spojuje více technik, kdy každá podporuje další. Co se týče proporcí, či anatomie, těžko lde hodnotit. Jedná se už o tak fantaskní potvůrku, s naproto jinou kostrou, že srovnávat tohoto goblina s člověkem snad už ani nejde. Avšak už v této kresbě mi chybí jistá plasticita. Nejvíce lze znát na krajích goblina, kdy obrysová linka trčí v mezeře prázdnoty, bez náznaku prostoru a dotočení tělesa. Goblin se nám též nepříjemně ztrácí v části levé ruky, která nění ztmavena a oddělena od zbytku těla. Avšak korelace a pozadí propůjčují tomuto dílko velmi povedený vzhled, zvláště pozadí by jsem zde pochválil. Chtěl by jsem se jen zeptat Morchaint, zdalipak ten symbol v pozadí odněkud převzala, nebo se jedná čistě o její iniciaticu.
Celkově by jse možná ještě vytkl ucho, které mohlo být odvedeno, co se črafury týče lépe, pak přechody mezi šrafury a možná lehce groteskní nehty, které by klidně mohly být i někde natržené apod.

To už jsou ovšem detaily, které si posoudí každý sám. Mě se toto dílko velmi líbí a osobně mě tímto Morchaint velice překvapila :)
s úctou
anarionSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
17 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.04929518699646 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách