www.Dracidoupe.cz


Galerie


Muž s pohárem
Muž s pohárem
Autor: Kolif
Přidáno: 19:04:45 03.08.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     7:16:09 05.09.2008
Falhir: Jistě, máš pravdu... každá póza má své kouzlo... ale pokud nemaluješ nějakou rozevlátou technikou, kde hledat čáry musí i divák samotný, pravdou zůstává že v 90% je postava v pohybu mnohem těžší, než strnulá postava. Musím též podotknouti že postav v pohybu je v Galerce poskrovnu *těch dobrých* a též že nejenom já by jsem uvítal, opět něco akčnějšího :))

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     19:03:21 04.09.2008
Někdo je zvyklý žít a setrvávat v akci, sledovat akci, dokonce i výtvarně znázorňovat akci. Při tom dokáže skrýt lecjaký nedostatek pod rouškou pohybu, neboť jedna ruka míří tam, druhá zas na druhou stranu, tím pádem zrak přihlížejícího upoutá zejména pohybová funkce, tedy akce dané postavy/výjevu atp.
Pokud se však výtvarník zaměří na strnulost svého díla, připraví tak nevědomým přihlížejícím další záminku reagovat a svolávat názory; tato poloha má totiž též své kouzlo. Jsou úseky, ve kterých znázornit strnulou postavu není snadné, a když se to tvořiteli podaří, má možnost poukázat na jistá místa, která by při akci zanikla, tedy více prokázat svůj um.

Samozřejmě nepřicházím s ničím převratným, reaguji na anariona. Každé znázornění obsahuje zajímavou myšlenku, jen záleží na umístění a situaci. Zrovna u tohoto díla se to autorce moc povedlo a já chválím její výtvor.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     21:42:25 26.08.2008
Kolif: Takto... píšeš: Nekreslím strnulé postavy proto, že bych neuměla bojující rytíře, ale proto, že se snažím ve svých dílkách vyjádřit cosi víc.

To je jako by jsem řekl: Nekreslím krásné ženy, ale průměrné ženy... nebo naopak: Nekreslím zrůdné ženy, ale průměrné ženy, né z důvodu že by jsem je neuměl ale protože tím chci docílit něčeho vyjímečného.

Tvá věta se mi zdá že pokud by jsi obrátil význam... určitě by zněla nejenom logičtěji, ale snad i pravdivě:

Né že by jsem neuměla strnulé postavy, ale kreslím bojující rytííře proto, že se snažím ve svých dílkách vyjádřit cosi víc..

Proč o tom tady tolik vykládám? Proč tolik o jedné větě? Zdá se mi zcela zcestná,

Kolik lidí tady umí postavy v pohybu, nebo ze zajímavého úhlu? Kolik lidí tady umí pouze ty strnulé postavy? Umět si poradit s perspektivní zkratkou, mít výborné prostorové vnímání a vše napojit tak jak se má a dohnat dílko do konečného cíle... dílko postavy v pohybu, postavy v akci, postavy co něco vyjadřuje, umí zde málo lidí. Naopak, to je to vyjímečné... to je ten cíl zde. Máme tady hodně bojovníků, šermířů a hraničářů ukázaných zepředu, nebo z profilu, jak stojí jako hliněný vojáci a drží postoj. Ovšem obrázek v akci značí něco mnohem výše.

Tento problém snad každý chápe... lehce jsem ho tu nastínil, proto prosím Kolifa, až bude příště volit postavu buď strnulou, nebo v pohybu... ať zvolí raději druhou možnosrt. Ukáže tím nejenom svůj talent, ale Galerii pozvedne zase o ždibíček výše :)

s úctou

anarion

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     16:38:18 26.08.2008
nedaří

Ikonka uživatele Kolif    [pošta] NEW     9:56:39 26.08.2008
Stoupa: Správná otázka :-)
Táák...objevily se docela rozporuplné ohlasy a já se musím přiznat, že moje pocity z mého obrázku jsou podobné. Vím, že je nudný a bez akce, ale proboha, snad nemusí mít všechny kresby dynamiku. Navíc mi přišlo, že spousta detailů by jen uškodilo, a vzhledem k tomu, že obrázek je v originálu opravdu malý - asi 2/3 A5 a původně byl jen jako skica, tak bych je tam i těžko vykreslovala. Nemyslím si, že má moc dlouhé ruce - ruce mají sahat do půli stehen, což odpovídá. Chtěla jsem hlavně dát důraz na emociální stránku, abyste se trochu nad obrázkem zamysleli, což se, z části, povedlo. Nekreslím strnulé postavy proto, že bych neuměla bojující rytíře, ale proto, že se snažím ve svých dílkách vyjádřit cosi víc. Jestli se mi to daří, to je už docela ošemetná otázka :-)
S úctou, Kolif

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     1:19:48 26.08.2008
A co ty si o tom myslí Kolif?:)

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
NEW     1:33:00 13.08.2008
Ten obrazek by byl zajimavy, kdyby byl anatomicky vyvazeny. Mala hlava, prilis dlouhe a tenke rucicky, to ne. Nektera dilka si to mohou dovolit, nejde-li az tak o studii ci podobne realisticke ptakovinky, tady to ale neplati. Tohle dilko se jmenuje Muz s poharem, proto ocekavam, ze stredobod celeho obrazku bude vyveden precizne a anatomicky ciste. Mam-li se taky zamerit na pohar, myslim, ze uznate, ze jeho drzeni je ponekud pofiderni, nebo alespon ja sama mam problem poznat v tom chuchvalci car ruku a prsty.

Telesne pomery nejsou dobre, ale jinak je obrazek vyveden uspokojive. Oblicej pusobi pekne, realisticky, ten, pokud uz tohle dilko musim rozkouskovat, je z celeho obrazku asi tou nejlepsi casti. Pripomina mi dokonce nejake dobove rytiny. Nicmene zbytek znacne pokulhava. Nerikam, ze je vystinovano spatne, ale pusobi to slepe, nijace, mozna je to ale jen zpusobeno tema odporne dlouhyma rukama. Ne oprava, rukama to neni, je to zpusobeno malou hlavou, ktera k celku proste nesedi. Ne, jeste jedna oprava - kazda cast teho cloveka je proporcionalne jina, proto je to takove divne, jiste.

Co dal mi vadi, je cernota okolo chlapika. Troufam si tvrdit, ze byla stvorena pomoci pc. Je sice pravdou, ze takhle postava velice dobre vinikne, ale jeji obrysy pusobi neprirozene, prilis ostre.


Celkove: obrazek podprumerny, nijak zvlast nejaujme, nicmene co se tyce dracakismu, hodnotim jako pouzitelny, ba az (tou nespojitou sedi, oblicejem, technikou, ne proboha necim jinym) historicky verny. A uz vim, co mi to pripomina, neco v souvislosti s prazskou defenestraci, jen si nevzpominam co a s kterou.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     16:54:34 09.08.2008
Pravda že ta košile je dosti hluché místo :)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     0:14:03 08.08.2008
Dokud se na to člověk dívá jen jako na miniaturu ve výpisu obrázků, je to boží. Ten ksicht se opravdu, ale opravdu, ale opravdu povedl. Zbytku by to pak chtělo dodat nějakou dynamiku, protože tohle ničím neupoutá.
Na druhou stranu, už se mi párkrát stalo, že mě něco upoutalo právě tím, jak to bylo nudné. Tak co víme, někdo s poetickou duší by to mohl považovat za zajímavé.
Nejlepší by asi bylo, kdyby halena nebyla jen změť rádobystínovacích čar, ale skutečné, neuspěchané a promyšlené oblečení. Takhle čmárat umí leckdo - a to vím, protože jsem líný a dál než za to čmárání se nikdy nedostanu. :-)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
NEW     1:12:17 04.08.2008
Já nevim teda...dost rozpačitý. Obličej hodně dobrý, fakt supr, ale zbytek podivnej.

S tou genialitou bych to zas tak nepřeháněl - viz anarion a Tfoft:) A s geniální anatomií už vůbec ne.
Krátký ruce, nebo spíš jenom ta pohledově pravá. Nevyváženej, strašně křečovitej postoj. Je předkloněnej, veškerou váhu má na špičkách, takhle přece nikdo nestojí. Celou pánev mu musíš předsunout . Tenhle obrázek neni moc 3D, spíš vůbec, takže předsunout tady znamená šoupnout o pořádnej kus doprava (pohledově). Neni možný aby z tohohle pohledu měl hlavu nad svym levym kyčelnim kloubem, to je nesmysl. Páč když si k tomu ještě přimyslim nohy, má hlavu tak 40čísel před chodidlama. - Pokud teda neni nějakej důvod k tomu aby celý svoje těžiště přesouval dopředu a tlačil do země špičkama. Stojícíí člověk má hlavu na stejný svislý ose jako svoje paty - ať se koukáš z jakýhokoliv úhlu, vždycky jsou svisle nad sebou. S tim, že dutina břišní a částečně pánev je vzhledem k týhle ose posunutá kus dopředu aby se docílilo ideálního vyvážení těla - stačí si pořádně prohlídnout tvar páteře a všechno ti musí bejt jasný - http://aktivne.com/cviceni-praha-2005/obr azky/pater/spine_big.gif - nemůžeš to pak už nikdy nakreslit blbě.Těžiště pak leží někde mezi.

Zkus si kreslit kostry. Nemusíš je prokreslovat, stačí uplně jednoduchý, klidně jenom čárkama. Potřebuješ to.

To ztmavení směrem dolu se mi nejdřív nezdálo, ale teď jak na to čumim dýl, tak už mi nevadí:)

Ale jak sem říkal, ten obličej je supr, stylově se mi to líbí a baví mě se na něj koukat.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
20 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.061275959014893 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách