www.Dracidoupe.cz


Galerie


Bojovnice v rudém
Bojovnice v rudém
Autor: Kolif
Přidáno: 15:20:32 05.07.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele Bass Stavitel    [pošta] NEW     11:25:52 20.07.2008
krásné, opravdu krásné. je v to hodně ..smutek, žal, tvrdost a vytrvalost - skutečná bojovnice, moc se mi to líbí

Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     18:54:25 18.07.2008
The Barlog: Povídku jsem sice nečetla, ale u dívky ve zbroji mě málo dívčí postava zas tak moc nepřekvapuje. (Určitě vypadá realističtěji, než typické fantasy bojovnice v kroužkových bikinách :))) )

Ikonka uživatele The_Balrog    [pošta] NEW     10:27:05 15.07.2008
Gotické obrazy svatých, Botticelliho Venuše, raně novověké dřevořezy hracích karet ^_^.

Středověké obrazy svatých, jejich lehká topornost a nakloněná hlava, kterou do ladné pózy na přelomu renesance přetavil Botticelli do nádherné Venuše. Anežce chybí něco, co by ji nám mohlo identifikovat jako dívku. Krom silnějších stehen a ňader pod kazajkou je její vzezření převážně chlapecké až mužské. Nikde jsem v tvé povídce na její popis nenarazil, nelze tak soudit, jestli jsi ji vystihla přesně podle svých představ a nebo jestli by měla být mnohem víc dívčí - viděl bych to ovšem pro mne jako největší chybu obrázku. : ) (Znáte mne :D)

Jinak to má to kouzlo starých rytin - pěkné (i když nerovné a trochu neumělé) šrafování, obarvení pláště jako by kolorista štětečkem vybarvil tisk právě vyšlý z tiskárny - jen ty červené krvavé skvrny nejsou ono a taky bych si tipnul, že jsou dodělávané až na počítači, což je na nich bohužel vidět (překrývají černé linky pod tím) a kazí to (vypadá to ušmudlaně). Moc pěkně, se zaujetím pro detail, jsou vykresleny kusy oblečení a meč.

Já, bohužel, mám světlý skin a tak jsem nemohl docenit ten epochální efekt toho, jak se obrázek slije s pozadím stránek : ) Nu což, aspoň jsme tím nebyl ovlivněn : )

Jo a nebuďte na Kolif zlí a všimněte si prosím, že je dívkou ^_~

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     23:08:13 09.07.2008
Dobrej nápad to černý pozadí, takhle na stránce to psobí efektně. Po zvětšení každýho ale praští do očí hodně špatná TK. A myslim, že by bylo mnohem lepší, kdyby krev na zemi nevypadal tak počítačově.

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     19:22:59 09.07.2008
Neobvyklé a působivé. Chybky již byly řečeny, klady také. Určitě bych uvítala takových obrázků více, jsou jaksi neumělé...

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     20:46:07 08.07.2008
Obrázek má klady: je originální, bezesporu působivý, vcelku i zajímavý. Jelikož je takových výtvorů v Galerii málo, nikomu neuškodí pohled na toto dílo.

Zápory, které jsou někdy až těžce subjektivní: vybledlá pleť je někdy fajn a tady není ve většine místech tak hrozná, ale ve tváři mi bělost přeci jen vadí. Vlasy oplývají stejnou barvou jako obličej, což není moc hezké.
Dalším bodem je levá paže (z našeho pohledu) ohnutá v lokti - a právě tento úsek, respektive výjev se mi nezamlouvá. Působí na mne až příliš mužně, ovšem jak jsem již zmínil, může se jednat o čirou subjektivitu, tedy individuální názor.
Třetím faktorem nedoladěnosti jsou rudé skvrny. Nepasují k dílu svou barvou a především pak zpracováním, nelahodí očím přihlížejícího hodnotitele, vypadají, jako bych právě mrštil tubičkou s červenou barvou proti svému monitoru. Ano, přesně tak to vidím já.
Čtvrtým černým bodem je tvář; tak suchá a neforemná. Tím "neforemná" mám na mysli "pustá, prázdná a nevýrazná". Žádné stíny... dobrá, ještě to lze obejít, avšak ani jedna rýha, vráska, prostě cokoli lidského? To mi vadí te všeho nejvíce.

Snažil jsem se být komplexní. Já nechci být krutý, ale tak to je, tady jsou k vidění mé názory a k tomu tohle prázdné políčko pro text slouží. Nehodnotíme hvězdičkami, tudíž si můžeme dovolit subjektivitu. Já takto hodnotím, i když si někdy připadám docela divně, ale tentokrát jsem měl mnoho chutí prozradit autorovi své názory, aby o nich věděl, aby znal způsob mého hodnocení. Jeho výtvor je zatraceně působivý a zapeklitě originální. To snad mluví za vše a může to dokonce překrýt i ty stinné stránky.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     0:20:41 07.07.2008
Pardon, to jsem nehlídal.:-)

Ikonka uživatele DragonRider    [pošta] NEW     21:50:55 06.07.2008
nemyslel si efektni? :)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     12:24:09 06.07.2008
V každém případě originální. Efektivní možná taky. Ale zatímco krev na černé a rudý plášť na černé jsou efektivní dozajista, tak postava kreslená tuší na červném pozadí už tak skvělá není. A proč? Protože ty bílé tečky, které by na bílém pozadí vůbec nehrály roly, tady doslova mlátí do očí. Možná nebylo dobrý dát černý pozadí zrovna k téhle postavě. Ten kontrast mi tam prostě vadí.
Ale jinak musím smeknout. Rozhodně to je působivé. Zvlášť ta krev na zemi a ten plášť (jestli jsi ten plášť udělal tuší, tak smekám znovu).
Anatomie vůbec nevadí, koneckonců, málokteré historické fresky ji mají reálnou, zato mi však vadí, že když jsi viděl, jak ta krev vypadá na zemi, rozhodl ses jí nasekat i na meč a na ní - a to se mi moc nelíbí. Kazí to dojem. hodně. Obličej bych pak asi o kapku zvětšil a zjemnil. Pak taky škoda, že tam chybí alespoň náznak stínování, který máš na stehnech.

Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     0:25:49 06.07.2008
By mě zajímalo, jestli krvavé skvrny jsou opravdu dělané tuší (jak o tom mluvil anarion), nebo jestli jsou počítačové. Hlavně ta skvrna na noze, ale i ty na zemi mi přijdou jako "rozšmudlané" v photoshopu - což se mi ke zbytku obrázku nehodí (hlavně ta na noze mi přijde divná)

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
20 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.05825400352478 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách