www.Dracidoupe.cz


Galerie


Bojový Elfocvak
Bojový Elfocvak
Autor: anarion
Přidáno: 10:10:31 22.11.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 15
Ikonka uživatele Marex    [pošta] reputace: -1
Nathaka: -1
NEW     19:00:48 23.06.2009
ne ne takhle ne

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     13:23:16 03.12.2007
Bre.ber.ka: No vidíš... možná je to tím, že to bylo kresleno na posvátném místě :o)

Ikonka uživatele Bre.ber.ka    [pošta] reputace: 1
Indil: +1
NEW     15:46:38 01.12.2007
Nějak jsem se v poslední době (neříkám, že natrvalo) rozhodla, nehodnotit anatomické nedostatky, podobu a ostatní věci, které se vážou s prvotním efektem obrázku. Ostatně, tady by to snad ani nebylo možné.
Tato kresba mě zaujala způsobem zpracování, kompozicí, ale hlavně tím, že diváka k něčemu nabádá, někam jej vede. A není to křivý nos nebo odchýlení se od jiných známých zpodobnění. Je to nutnost přemýšlet nad tím, co vidíme. Možná se vám toto přirovnání nebude líbit, ale vězte, že je to z mé strany pochvala: přijde mi to jako moderní obraz elfocvaka. Nemá jej jen ZOBRAZIT, ale přiblížit divákovi, jak na něj elfocvak může působit. Ostré tvary, čisté provedení ploch jemným stínováním, citlivá, až chladně vypočítavá barevnost, to všechno, alespoň pro mě, elfocvaka vystihuje.
Kompozice je příjemně neobvyklá (ve zdejším kontextu) a práce s kresebným materiálem nijak za zbytkem nepokulhává. Naopak ještě kvalitu díla podtrhuje. Díky anarionovi za příjemný zážitek z kresby.

Ikonka uživatele The_Balrog    [pošta] NEW     12:54:02 30.11.2007
Pěkné - to musím uznat, ačkoliv tenhle anarionův stínovací styl mi moc nejde k chuti. Nejspíš proto, že se snahou o jemňoučké přechody ztratí rozdíl mezi materiály. Obrázek mi potom připomíná spíš malůvku na papíř při nudné hodině/přednášce, kam se domalovává a domalovává... vždy kousek po kousku a na každém kousku si dá záležet - ale dohromady to je podivně slepené a zmatené.
To samozřejmě neplatí zcela pro tohohle elfocvaka - ten je kreslený s cílem, i když zmateně vypadá taky. Právě kvůli pořád stejným povrchům (křídla a bodákopařát, nepříklad) - a pak kvůli absenci linky, která by zdůrazňovala obrys hlavních částí těla. A jako nemusí to být linka, stačilo by jiné tónování hlavní plochy. Něco tmavší, něco světlejší. Kromě stínů to totiž je vše jakoby z jednoho materiálu, jako kdyby to byla prťavá kamenná soška v rozptýleném světle.

Uf, tak tolik k mému názoru na tohle stínování. Je to jen drobnost, moje připomínka k Anarionově stylu, kterému chybí kontrast. Jinak můžu jen chválit, potvora vypadá anatomicky uvěřitelně, modrá linka za ní je báječná... a tak . : )

Škoda jen té krve, je spíš jako z pohádky.

Ikonka uživatele Arfandix    [pošta] NEW     20:40:54 27.11.2007
Řeknu to takhle. Kdybych nevěděl, že elfocvak je brouk (jako, že vím), tak bych nepoznal, že je to brouk (jako, že poznávám jen horko těžko).
Celkově to na mě působí dost rozbitě. Na jedné straně mdlé odstíny samotného těla, na druhé straně až příliš výrazná krev (oproti rohu, který je sice červený, ale ne tak křoklavě) s tvarově podivnou kapkou, na třetí straně modrý pruh v pozadí, který sice dává pocit prostoru a celý obraz jaksi ukotvuje, leč barva je dle mě nešťastná. Kdo čekal klady, má smůlu...

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     13:11:21 26.11.2007
Škoda, že ten vzhled už anarion okomentoval, jinak bych ho nařkl z inspirace ze StarCraftu ;) Pokud máte příručku, tak stavba těla je dost podobná zerglingovi (až na jeden pár končetin přeměněný v křídla) podle jednoho obrázku, tuším od Sama "Samwise" Didiera.

Jinak ta hlava je opravdu dost robotická, krev se mi k němu nehodí, nepůsobí moc realisticky, hlavně na pravé končetině ne. Ale co, obrázek samotný je pěkný, stínování je hezké a ačkoliv tvor působí bizarně, ve finále je to stejně povedené.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     16:35:24 23.11.2007
all: Bohužel u tohoto dílka název vypovídá více, než by chtěl...

Obrázek byl tvořen v přírodě, na místě, které je pro mě velmi inspitrující... stvořil jsem tuto potvůrku vlastně z ničeho. Začal kreslit a vzniklo toto. Teprve potom jsem vymýšlel název. První věcí bylo, aby toto bylo použitelné, proto jsem hledal příšerku z Drd, na kterou by se tato bestie hodila. Hned mě napadl elfocvak, ale ten byl v pravidlech vylíčen tak, jak píše: Vermaen, proto jsem mu dal přízvisko: "Bojový". Je to vlastně něco jako mutace. Je jedno jaká, může to být jen odrůda elfocvaka někde v horách, nebo nepodařený experiment nějakémo temného mága :o)

Tamto to vidím já

Ikonka uživatele Cedric Wolfbane    [pošta] NEW     19:50:23 22.11.2007
Promiň Anarione, ale mě se to nelíbí, je to jako z nějakého futuristického velkofilmu. Jedna z noh vypadá jak křížákovo brnění a ty krvavé šmouhy až moc křičí o pozornost.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     18:10:09 22.11.2007
Scyther je neskonale hezčí, takže se opovažte ještě někdo srovnávat.

Mně se to líbí, má to takové kovovější barvy (hele, vy znalci Pokémonů, skarmoryho neznáte? To je mu daleko podobnější). Souhlasím, že příliš fantasy to nevypadá, no koneckonců, proč by to mělo být špatně? Já elfocvaky neznám, ale z obrázku soudím, že pro elfy nic příjemného :-)
Barvičky jsou fajn, stíny taky. Krev se mi nelíbí, je umělá a dětská. A absolutně se mi hnusí nohy, nechápu, jak na tom může stát a vyzerá to odporně... ale to asi má, tudíž to beru jako chybu elfocvaka, ne jako chybu anariona.

Tudíž vcelku fajn obrázek, který přiblíží bestii a tím se řadí mezi těch pár pro DrD využitelných.

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     16:21:49 22.11.2007
Je to pěkně stínované, ale jinak mi to přijde barevně přehnané, na brouka to má dle mého divný nohy. No, prostě jako pokemon beru, ale jinak, nevim, nevim, nezdá se mi to xD.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.87632393836975 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.