www.Dracidoupe.cz


Galerie


Démon válečník
Démon válečník
Autor: Tfoft
Přidáno: 14:14:33 21.11.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele The_Balrog    [pošta] NEW     13:15:07 30.11.2007
Tyjo... zvláštní.

Zvláštní, jak se tu setkaly dva způsoby kresby a jak moc ten kontrast působí...
Zvláštní - zbroj je nakreslená naprosto úžasně. Plasticky, skvěle materiálově zvládnuté, BEZ LINEK - tedy vlastně tam čas od času některá vykoukne, aby pomohla určit tvar, jenže decentně - a když už není potřeba, tak taky zmizí.

naproti tomu tu je ta hlava démona, kde se mi líbí jen definice očí a to prázdno v nich :) (Jedna známá rada manga kreslířů - pokud má někdo vypadat zle, udělejte mu prázdné oči.) Stíny na hlavě jsou maličko chaoticky - rozhodně to osvětlení moc nepodporuje vyniknutí jejich tvarů. A pak tam jsou ty linky -.- Neplatí, že tlustá = výrazná. Tyhle čáry z toho udělaly dětskou malůvku - stejně jako ty rohovlasy a samotné rohy. Kdyby byly zpracované stejnou jemností, jako brnění a ne jen tak naflákené, bylo by to určitě mnohem lepší. takhle jsou linky zbytečně všude, stíny na rozích pofidérně poskakují a spíš překáží, než aby napovídaly - a taky jsou odbyté.

Ten obrázek má opravdu dvě poloviny, z jedné jsem byl ohromen, druhá.. je špatná -.- Pardon, že to tak říkám.

Ikonka uživatele Sinaj    [pošta] reputace: -1
Indil: -1
NEW     12:04:36 25.11.2007
cool drsný

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     15:49:05 24.11.2007
Moc k tomu co dodat není, hold je to vcelku vydařené, hůře se to kritizuje... A jako ilustrace je to perfektní, k tomu nikdo už moc dodat ani nemůže, IMHO :-) Třeba se mýlím.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     3:59:17 24.11.2007
Nějak málo komentů tady:/

Je vidět, že Tfoft umí, ale pořád se tam místama bijou světla a stíny se zdrojem světla.

Ikonka uživatele Cedric Wolfbane    [pošta] NEW     19:45:55 22.11.2007
Dorbý obrázek, ale ten prsten na jílci toho meče bude dost nepraktický.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     17:14:44 21.11.2007
No co se obrázku týče, nemám výraznějších výtek a můj názor se s anarionovým relativně shoduje, takže přejdu přímo k problému.

Tím je tvá prezentace démona. Obličej, jak jsi ho podala, se mi vůbec nelíbí. Je to tvá představa a já ti ji neberu, ale démon působí jako hračka z lego kostiček. Jeho ústa jsou nesmyslně odbytá, IMHO jsi nevěděla co s nimi, oči jsou jediná část tváře, která se mi líbí. Tvar, svaly, obličejové kosti, ani vlasy, ani rohy, nic z toho se mi nelíbí.
Skoro bych řekl, že kdybys dosadila do brnění jiný obličej, líbilo by se mi to daleko víc.

To nic nemění na tom, že jako kresba je to povedené. Plus.

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     14:35:39 21.11.2007
anarionova kritika:

Milá autorko,
Jak sama píšeš, tvůj obrázek má představovat démona válečníka. A já ho tak i vidím... :o) Obrázek je pěkný, čistý, působí dodělaným dojmem a je co se formátu a umístěný týče, také v pořádku. Dosažení třetího rozměru a plasticity se ti povedlo docela slušným dojmem stínování. Pěkně to lze vidět u rameních plátů, které nám úplně vystupují do popředí v části nám nejbližší a směrem od nás se opět potápí do černých hlubin barev :o) Co se týče spoje, těchto plátů, lze zpozorovat malého démonka, jako sponu, ovšem je trošku vyosený. Možná by bylo příště lepší, při kreslení těchto zbrojí, nakreslit i malé nýtky, pro spoj jednotlivých částí plátů. Mohlo by to vypadat daleko lépe, takto to působí trošku futuristicky :o)
Hlava démona mi připadá velmi povedená. Autorka se v určitých obrysových momentech nebála přitlačit na tužku a obrázek tím jenom podpořila. Výrazné lícní kosti, zvířecí, plochá tlama, vystouplé nadočnicové oblouky umocňují dojem, že se jedná o postavu z jiného světa, postavu, se kterou si není radno zahrávat :o) Vynechání zorniček přičítám jako podstatné plus, taktéž vlasy a rohy jsou povedené. U těch rohů by možná nebylo na škodu si pohrát s nějakými prasklinkami, odřeninami atd, ale je to jenom věc názoru a pořád jenom detail. Co se týče dvojice mečů na zádech, těžko něco vytýkat. Jedná se o fantasy zbraně a co naplat, že hlavice by se obouruč držela dosti špatně. Jsou to přeci jenom jednoruční meče a jsou pěkné :o) Škoda jen, že jsi nakreslila zbroj démona, jeho hlavu, ale pod zbrojí a hlavou, jsi nechala prázdné místo. Jakoby měl neviditelné tělo, nebo celý obrázek jakoby měl představovat brnění s anatomicky dokonalou přilbou... Musím uznat že to má své kouzlo, ale někdy to působí trošku rušivě.
Celkově hodnotím obrázek kladně, autorka zvládla techniku stínování, ani proporcionálně obrázek neuvadá, prostě radost pohledět. Toto dílo má svého ducha a snad si najde i své příznivce.
s přáním dalších výtvorů zdraví
anarionSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.60681009292603 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.