www.Dracidoupe.cz


Galerie


Meow!
Meow!
Autor: Pioma
Přidáno: 23:23:30 01.11.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 11
Ikonka uživatele Kronor IX.    [pošta] NEW     19:04:15 19.12.2007
Zdravím,
3,14oma je 3,14oma a k tomu není co víc říci. Snad jen originál je lepší než scan a to i zpětně... Můj obdiv patří miliardám čárek:)

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     19:57:04 06.11.2007
Ahoj, rozhodl jsem se stát se třetím žluťáskem v diskusi ;-)

Celkově působí dílo hezky. Čiší z něj, akce, pohyb a šok. Má bohužel celkem dost much (dle mého názoru).

Nejdřív ke stylu: mě osobně se líbí. Je to kontrastní, jednoduché, má to své kouzlo, alespoň pro mě. Asi to není pro každého, ale co je ?

K tlapě: to, co má pod drápy, působí trochu jako pírko, než jako chlupy. V zásadě mi to ale nevadí. Možná by tlapa mohla být trochu našikmo, směrem od těla - působilo by to rozmáchle, akčněji, nebezpečněji. Bílý flek u tlapy působí trochu rušivě, ale kdyby tam nebyl, působilo by to prázdné místo... prázdně.

K hlavě: možná mohla být o trošku větší - rozuměj: tak, aby bylo z (pohledově) pravé půlky tváře vidět míň, opticky by se pak jevila šelma být blíže k pozorovateli. Výsledný dojem by, myslím, byl opět o něco akčnější, důraznější. "Teď seš můj, člověče, neunikneš !", říkala by ta tvář. Takhle se mi do toho výrazu vkrádá i něco jako "sakra, zase se naposlední chvíli otočil...". Nevím, jestli jsem se vyjádřil dostatečně srozumitelně, na nic výstižnějšího asi nepřijdu.
- Jinak se mi ale hlava moc líbí, šelma má hezky ztvárněné, hrůzyplné zuby, ostrý, nemilosrdný pohled, bystré uši a proklatě silné čelisti. Hlava nejvíc dává tomuhle obrázku toho správného ducha, atmosféru.

K nápisu: neřekl bych, že tam úplně nepatří, ale asi by měl být čitelnější. Možná použít trochu ostřejší hrany - ty kuloaťoulinkaté působí lehce změkčilím, domestikovaným dojmem.

Ostatní: Ten špičatý tvar se mi nepodařilo identifikovat (snad ocas ?). Nevím, co si o něm myslet. Podobně i onen propletenec vedle něj. Ani jedno nepůsobí rušivým dojmem, řekl bych, ale trochu mě matou.

No, abych snad raději končil. Možná to tak nevyznělo, ale obrázek se mi líbí, opravdu.

Hodně úspěchů v další tvorbě
- skeWer


Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     9:36:07 05.11.2007
Tak pro začátek musím říct, že při prvním pohledu jsem kočku vůbec nenašla, název nenapověděl, co tam vlastně má být, kočku jsem našla jsem ji až po přečtení diskuze - když jse, zjistila, že tam být má.

Useknutá hlava, dle mě, nemá nic společného s potlačením "posvátné geometrie". Na to není potřeba nic sekat. Take to považuji za dost rušivou chybu kompozice. A těch tu vidím tedy víc. Předně to, co se nachází nad tlapou a obojkem (ať je to cokoliv), obrázek vyloženě ruší, je to zde nadbytečné. Další je ta věc pod tlapou (pod drápy, mluvilo se tu o tom jako o noze, pokud vím, ale já v tom vidím nějakou rostlinu, kterou kočka překračuje), je tam také nějak nadbytečné. Pokud je to opravdu noha, je moc výrazná - oproti tlapě s drápy. Další divnost je jakýsi bílý rozmazaný flek mezi nohou a hlavou (kousek od tlamy), který oproti zbytku je, alespoň na mém monitoru, kostrbatý, rozostřený a vůbec tedy nezapadá k okolní technice "rovných jasných čar".

Mno, obrázek se mi moc nelíbí, je na něm moc věcí, které se nedají rozeznat, nelíbí se mi kompozice, stylizace anatomie ani nedodržení techniky.

Ikonka uživatele Andowero    [pošta] NEW     0:35:09 05.11.2007
No nevím. Kdyby byl obrázek jenom hlava bez toho všeho okolo, bylo by to možná i hezčí. Mně osobně to takhle připadá. Ale i tak je to hezké.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     22:03:37 04.11.2007
Tyjo já si připadam že mam asi zvrhlej vkus nebo co.

Ikonka uživatele Rotrigo    [pošta] NEW     10:56:04 04.11.2007
Ať mi ukážete obrázků, kolik chcete, vždy poznám, že je od Pioma. On má takový vlastní styl a já ho vždycky poznám. U tohoto obrázku to není žádná vyjímka. Opět je to ten obrázek od Pioma, opět je to ten nádherný obrázek. Je to opravdu dobrý obrázek i s trefným pojmenováním. Není na něm žádná vážnější chyba, akorát se mi moc nelíbí ta tlapa. Ten spletený provázek, co je nad ní bych ještě pochopil, ale nevím co znamená ta hvězdice v tom srpkovitém výběžku. Ale neměl bych k tomu přičítat nějakou velkou chybu, třeba to nechápu já. Ale i tak prostě tento obrázek je v něčem vyjímečný, má vlastního ducha. Prostě chválím.

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     18:02:33 02.11.2007
Dle mého velice povedený obrázek. Konečně tu je od Piomy něco pro mě pochopitelného. Nemám tomu co vytknout, je to čisté, kontrastní, neztrácím se v tom. Vážně dobré

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     14:34:24 02.11.2007
Takže ta hlava vypadá jako nějaké eskymácké či indiánské umění, které pracuje s jednoduchými tvary, proto se mi velice líbí, protože pro mne má tento styl skryté kouzlo - v jednoduchosti je prostě síla.
Ale ten zbytek? Ten mě jednoduše mate. Nevím, co to je, jak to k hlavě navazuje. Pro mne je to hrozně moc chaotické a složité. Ten nápis dole je skoro nerozluštitelný, nebýt názvu díla.
Sumasumárum: hlava je geniální zbytek už mi připadá, že je jen tak udělaný, aby se neřeklo, že tomu chybí pozadí.
Tfoft
PS.: Co je to za techniku?? Nedaří se mi to určit...

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     1:33:33 02.11.2007
Jenom doplnim, že tímhle "kolikrát je obrázek hezčí, když hlavní motiv není úplně na středu, ale trošku vyosený, do jedné z polovin formátu..." pravděpodobně Anarion myslel tzv. "Zlatej řez" (někdy taky nahrazovanej spojením "Posvátná geometrie"). Zlatej řez je důvod, proč se nám obrázek kompozičně líbí. A když někdo nemá dostatek citu pro kompo, nebo se bojí experimentovat, je umístění hlavního motivu do zlatýho řezu sázka na jistotu.

To byla jen taková poznámka k anarionovo kritice. Jinak tenhle obrázek se zlatym řezem samozřejmě nemá nic společnýho:)

Musim se přiznat, že se mi to nelíbí. Nelíbí se mi styl, nelíbí se mi kompozice ani motiv. Pravděpodobně ten obrázek ani nechápu, páč pořádně nevim co znázorňuje. Na muj vkus zkrátka moc chaos. Sry piomo, nelíbi:)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     23:53:58 01.11.2007
Hodnotím velice kladně, protože i ve své dvojbarevnosti číča přímo hýří pohybem a životem hlavně.
Ale osobně se mi kus hlavy mimo formát vůbec nelíbí, není to useklé moc vhodně, ruší to a chudák číča pak vypadá lehce retardovaně.
Taky se mi nelíbí tlapa, tedy, tlapa je v pořádku, ale ta končetina, ta je krom těch nic moc chlupů hlavně velice nešikovně do prostoru.
Další objekty na obrázku už je pro mě obtížné rozeznat, ale moc mě to netrápí, je to potěšení pro oko, ne pro mysl. Tu zase těší, že obrázek je atmosférický a trochu připomíná indiánské (indické možná) malby.
Napíš MEOW pod tygžíkem vidžíkem je vhodně situovaný, doplňuje malbu a ty nevzhledné kudrlinky na E a O nejsou tolik vidět.

Prostě dobré, moc dobré.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
4 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.7431640625 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.