www.Dracidoupe.cz


Galerie


The puppeter
The puppeter
Autor: Pioma
Přidáno: 20:20:02 16.07.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 14
Ikonka uživatele Cedric Wolfbane    [pošta] NEW     20:27:28 06.10.2007
Je mi líto, že musím se Stoupou souhlasit, ač to nepodal zrovna nejšetrněji.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     14:09:58 18.09.2007
Piomova kresba se mi nelíbí, ani nikdy nelíbila. Kdyby se trochu snažil dovědět se něco o anatomii a kompozici, bylo by to mnohem lepší, protože tenhle styl sám o sobě neni špatnej. Jenomže v Piomově podání....ee. Všechno špatně.

Ikonka uživatele Emiel    [pošta] NEW     19:04:25 03.09.2007
Ačkoli sám kreslit neumím a nejsem zrovna odborník. Tenhel obrázek se mi docela líbí, stejně jako většina obrázků od Piomi, má velice zajímavý způsob kreseb.. Jen tak dál Piomo

Ikonka uživatele Finwen    [pošta] NEW     12:42:14 26.07.2007
Tenhle obrázek se mi moc nelíbí. Připadá mi,, že ty postavy jsou moc dětské a ta ruka je podle mě nepřiměřeně velká

Ikonka uživatele Ganymed    [pošta] NEW     21:21:23 23.07.2007
Me pripada, jakoby tento obrazek nakreslili dva ruzni lide. Ta vrchni cast se mi libi vice.

POZADI VRCHNIHO OBRAZKU - ta se mi libi, ale je trochu nesoumerne, asi to neni na skodu, ale presto

THE PUPPETER - ten je vcelku hezky, ale plast mi pripomina az moc Stalkera. Prsty ma jak male burtikz

DOLNI CAST OBRAZKU - Ta je trochu titechna. Ta mozajkova zed ti asi musela dat hodne prace, ale mysmim, ze zbytecne pouta pozornost a vubec je navic. Jinak je to prumerny.
Ty plameny ve spodnich krajich, nebo co to je se mi ale libi. Nebo to je opona?

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     16:11:00 23.07.2007
Nathaka Warrior: Tak proč se ptáš? :o)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     13:55:31 22.07.2007
anarion: Nebyl jsi první;)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     8:31:46 21.07.2007
Nathaka Warrior: Já také neříkám že je obrázek jednoduší, ale já jsem si ho takto osobně rozdělil, pro lepší orientaci při kritice... také mi tam sedí jako celek, ale pokud si ho takto rozdělím, pouze co se kritiky týče, je to přehlednější. Opravdu to bylo myšleno pouze orientačně :o)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     20:36:49 20.07.2007
Osobně bych nedělil obrázek na dvě části, natož okna. Nemyslím, že to byl úmysl, ale třeba mi to autor vyvrátí. Ale stejně, je to přece jenom celek. Ne dva obrázky.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     15:45:41 20.07.2007
Nevím zda by jsem mohl s Gurnim úplně souhlasit. Faktem ovšem zůstává že motiv postavy v kápi není špatný, leč všední. Ale to by zas tak nevadilo....

pokusím se napsat něco k záporné kritice, ačkoliv vím že malba lidského těla je opravdu náročná, přece jenom by to chtělo vytknout chyby:

U prvníko okna *tedy hořejšího*

1. Celková kápě by chtěla trošku propracovat. Drapérie je povětšinou, co se kápí týče nařasená. Záhyby a přeložení na ní najdeme nespočet a chtělo by to také vnést do obrázku... U samotné hlavy můžeme pozorovat první nařasení jemnými bílími linkami, ale když potom látka spadá k ramenům, je jich podstatně méně a od hrudi dolů není skoro žádná.

2. Stínování: U drapérie by jsem neřešil stínování pouhou linkou. Chtělo by to dodat objem, který by jsi vytvořil šrafurou, po obvodu prohnuté látky... Možná by to chtělo křížovou šrafuru na počátku tmavých míst a jednoduchou při pokračování už světlejšího stínu do ztracena.

3.U celkového obličeje nemám co vytknout, díky zhoršené kvalitě obrazu. Nejšpíš to bude tím, že v obrázku je více motivů, proto by jsem to nehodnotil, jako nepovedené...

4. Krk... Opravdu tady ti to ujelo. krk je souvislý od ramen. Tady to vypadá, jako by to byl kůl, připíchnutý k hlavě :o)

5. Šrafura kolem postavy: Rozhodně jemnější. Lze vidět tahy a hranice, mezi šrafurou, Ta není plynulá. Vyřešilo by to více čar, přesněji uspořádaných vedle sebe a u postavy volit hustší šrafuru, třeba křížvou, která se bude postupně rozplývat do jednoduché, než se opět, úplně ztratí...

6. Ruka: Když pominu trošku vosený palec, chtělo by si to pohrát trošku s perspektivní zkratkou a tu ještě prohloubit, ačkoli jí lze tady vidět, chtělo by jí to trošku více podpořít :o)

druhé okno *to spodní*

1. Možná je dobře udělat jednoduché závěsy. Pokud by se splnily hořejší podmínky, jednoducha textury by mohla příjemně kontrastovat s detailností hořejšího okna :o)

2. Tančící postavy: Pěkné, tady jsou namalovány opravdu pěkně, ačkoliv by jsem měl pár vítek ohledně profilů hlav: oči, uši.. a proporcí, u takto malých detailů nelze nic moc vytknout. To už se opravdu hádáme o pixely :o)

3. Ježibaba a hobit: Podobný případ. Ohledně hobita mám jenom výtky k nohám. Jsou natažné a pánev málo vyosená, na to že sedí na židly :o) K ježibabě: Zajímavě podaná drapérie, jenom to chaotické pozadí za její hlavou mi trošku boří dojem z jejích proporcí.

4. Oceňuji kamenné pozadí. bílá plocha to pěkně oživý a postavy se derou kupředu, umocňují tak pesrpektivu... pěkné.

Celkový verdikt? Dílko je povedené, až na pár menších chyb. Doporučil by jsem zdokonalit šrafuru, jinak chválím autora za nápad a za odvahu pustit se do něčeho tak těžkého, jako je lidská postava :o)

s úctou anarion

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.80513000488281 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.