www.Dracidoupe.cz


Galerie


Na cestě
Na cestě
Autor: Pioma
Přidáno: 0:00:29 22.12.2006

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Kolif    [pošta] NEW     13:10:43 02.02.2007
Piominým dílkům moc neholduji, ale tenhle považuji za naprosto nejlepší a nejzdařilejší, dokonalé ztvárnění prostoru, síly a života postavy, ten portál...prostě úžasné. Nemám více slov, na tomhle neumím nic zkritizovat...

Ikonka uživatele Argel    [pošta] NEW     22:54:04 02.01.2007
Viděla jsem tuto kresbu už v její kolébce a osobně se mi z Piomovy tvorby líbí asi nejvíc. To s postavou na vlkovi (či co to je) se mi moc nezdá. Sice na první pohled vypadá, jakoby neměla pas, ale to celé je zamaskované oblečením a pro mě vypadá dost přirozeně. Je nakrčená a má zakloněnou hlavu (v poměru k rtupu určitě), to se při skoku stává, protože se jezdec chce připravit k pohodlnému doskoku....

Jen, dost lituju tmavého pozadí. Světlé tomu dodávalo mnohem hezčí atmosféru.

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     21:24:15 31.12.2006
Já být neznalý pozorovatel, tak se v tom nevyznám. JE to pěkně zpracované, ale poněkud složité, takže jsem si na první pohled říkala, co to asi je. Po delším zkoumání už to vidím.

Ikonka uživatele dihi    [pošta] NEW     20:04:38 24.12.2006
no, v tomto by som si dost zadal so Snorchom :P Jazdec uz spomenuty bol, mne mozno este trochu vadi pohladovo lava tlapa vlka. Myslim ze usla moc do strany, jej predlzenie mi nevytvara klb tam, kde by som ho cakal.
Neviem preco, ale ja som si myslel, ze jazdi na liske :)
Ad jednoduchost a nepozorovatelnost oprav... nejak si to neviem predstavit (zda sa mi to priam nemozne), ale to si asi s Piomom vyrikam cez PM :)

Ikonka uživatele The Snorch    [pošta] NEW     15:04:43 22.12.2006
Uf, tak před chvilkou jsem si prohlížel něktré tvé obrázky a z některých jsem nebyl tedy zvlášť šťasten a už jsem si připravoival kritiku.

Snad jen, že tohle mi vyrazilo dech a dílo na cestě považuji za velmi líbivé, z tvých nejkrásnější (Co se týče mého názoru).
Navíc i ten tvůj styl - kresba do tuže.

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     0:22:50 22.12.2006
Autor textu: Pioma

Hlavní dva rozdíly mezi originálem a tím, co máte před sebou je sytost černé a plynulost(hladkost, chcete-li) jednotlivých čar, tvořících ohraničení jednotlivých drobných částí obrázku, který tvoří kompletní dílo. V podstatě se dá říct, že se jedná o jistou moderní verzi kubismu, která rozkládá kompletní obraz do drobnějších a jednodušších částí. Jednou z největších výhod tohoto stylu je, že s ním dokážete nakreslit opravdu všechno a je velmi tolerantní vůči opravám (stačí rozšířit, nebo prodloužit linku). Jakákoliv chyba dokonale splyne s rozčleněným okolím, což je dvousečná zbraň, protože nelze pojmout obrázek jako celek očima.

Původně měl být na obrázku jezdec na vlku se standartou ve skoku z menšího převisu, skalky, útesu, nebo něčeho takového. Tak vypadala skica tužkou, ale postupně byla poupravována a přetvářena do finální podoby, která v sobě má nemálo chyb.

Když teď s odstupem skoro celého roku koukám na toho vlka, chybí mi na něm ze všeho nejvíc jazyk, nebo jiná výplň tlamy, která je navíc unikátní tím, že mezi špičáky na dolní i horní čelisti je jen jeden jediný zub. Přední tlapy by mohly být propracovanější, ale i takhle dobře ladí se zbytkem hrubě rozkreslené srsti.

Pokročím-li k jezdci, jako samostatná jednotka by nevypadal špatně, ale je středem a největší chybou už jen kvůli tomu, jak sedí, pokud to ovšem není nějaká zvláštní forma liliputana, trpaslíka, hobita, nebo něčeho podobného. Je sice fakt, že při takovém mezidimenzionálním skoku portálem se člověk přikrčí a nahne trochu dopředu, ale tomuhle chlápkovi jako by chyběl celý pas. Další možností je, že dlouhoé nohy jako takové přiléhají těsně k sobě(stehno a lýtko ve vysoké botě na dvě přezky) a potom by byl chybný jen náklon trupu. Pomineme-li však vše dosud řečená a zaměříme se na jezdcovu hlavu, celý obrázek vypadá dobře.

Portál, ze kterého cestovatel vystupuje má zajímavě členítý okraj bez jakéhokoliv smyslu a paprsky energie vytvářející časoprostorový tunel se v mých očích příjemně vlní okolo obou proti směru hodinových ručiček. Můžou se nacházet prakticky kdekoliv, ale jednoduchá čerň zbytku pozadí vypadá jako hladká skála nad vodní hladinou v noci. Mohlo být mnohem lepší, než jednoduše černé, ale fakt jsem nad tím nechtěl sedět dýl jak 13 hodin.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.53737020492554 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.