www.Dracidoupe.cz


Galerie


Phesoy Kebuortov
Phesoy Kebuortov
Autor: Sccion
Přidáno: 20:20:14 20.12.2006

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-9 / 9
Ikonka uživatele Cedric Wolfbane    [pošta] NEW     14:00:25 07.10.2007
Je to moc povedené. I když ten obličej bych možná ještě trošku vyšperkoval. Jinak na tom nevidím chybu.

Ikonka uživatele barbar Michael    [pošta] NEW     10:32:02 23.04.2007
Pokud to autorovi nevadí, rád bych se ho zeptal jakého je postava povolání, protože na tom mi dost záleží, neboť bych si chtěl obrázek přiřadit k jedné z mích postav.

barbar Michael

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     14:21:58 08.02.2007
Velice povedené. Takové tajemné...prostě ňamka. Sice trochu nechápu, jak pobere všecky ty dýky, ale líbí se mi, jak je to kreslené.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     17:02:51 22.12.2006
Nejprve by jsem chtěl zmínit že autor krásně vystihl tvář postavy a její charakter...Takový neupravený divoký větrem ošlehaný lupič, co už má sboje zkušenosti a záhadně se na nás kouká s pocitem co dalšího šlohnout...nádhera...Právě umění vyjádřit pocit a myšlenku postavy je velmi těžké...Bravo
Jinak musím uznat že dýky jsi nakreslil pěkně, snad jsi ale mohl použít tvrdší tužku a jemnější stínování pro strukturu ocely, ale to je detail...Jinak i uchopení zbraní a ruce jsi nakreslil dobře, takže tě musím pochválit...
A drapérii jsi také zvládl dobře, světlo a stíny jsou na dobré úrovni, takže odcházím spokojen...
anarion

Ikonka uživatele Lucas The Great    [pošta] reputace: 1
Indil: +1
NEW     8:19:18 22.12.2006
Ja by som rad poznamenal jednu malickost. Som celkom rad, ze autor nepouzil svoj typicky podpis, urcite sice zaujimavy a mozno aj originalny, ale v poslednych pracach akoby tam bol na silu a posobil neprirodzene.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     17:52:04 21.12.2006
Bravo, Archere, máš u mě jedno pořádný pivo! :) (myšleno obrazně, ve skutečnosti máš u mě pořádnej čaj)

Ach ano, je to tak. Phesoy Kebuortov, Josef Votroubek, Pepa, Kebu... muž jedné tváře a mnoha zásad. Kromě toho, že si můžu pogratulovat, neboť se v tomto dílku poznal (jo!) :), nutno podoknout, že je to obrázek nedodělaný, leč plamen tomu chtěl a vidíte dnes jenom tohle. (Kromě toho byl z druhé strany té A4 taky obrázek "Pes")
No, ale nebudeme to dlouho obcházet a hned ti zodpovím co že mu to trčí z ramene. Totiž, abyste rozuměli, je mým "dobrým" zvykem, že pokud mám třeba i nějaký relativně dobrý obrázek, vždycky tam zkrátka musím udělat něco, čím ten do_jisté_míry kvalitní pohled rozhodím. No a to je právě tenhle případ.
A co to vlastně je ti řeknu jenom když se mi nebudeš smát. :)
... mňo, takže je to rukojeť dalšího nože (dýky), která je zavěšená na zádech a vyčnívá jenom ten kousek... (a teď si představte, že jsem to řekl tak rychle, že jste to nezachytili) :))

No a když už to tu píšu, ještě se pozastavím u té pseudohvězdice, protože to je atribut Phesoyovi typický. (stačí si vzpomenout, jak se mu otevřela, později i vzpříčila v kapse) :)
Zaprvé... je to skutečný nůž, opravdu to existuje a myslím, že jsem to i trefil na tom obrázku (velikostně i tvarově). Zadruhé nevím jestli je to opravdu hvězdice nabo jen "prostý" zavírací nůž, ty čepelky lze totiž sklopit a pak to jako celek má kruhovitý tvar. No a za třetí, nikdy, a to bych rád zopakoval a zdůraznil, nikdy s tím nebylo možno házet, třebaže by to dozajista bylo schopno ublížit. Jo, ještě za čtvrtý, ten nůž je tupej jak... no... marně hledám vystihující materiál... :)

A na závěr... Piomo, pokud ti tenhle postoj řekne na první pohled, že se jedná o vraha a ˇhned na ten druhý ti to řekne, že je to vlastně nesmysl, pak se jedná o velmi příjemný paradox. :) Otázkou zůstává, kde jsem udělal chybu. :)

Ikonka uživatele Archer    [pošta] NEW     14:09:09 21.12.2006
Po delším mlčení se zasejc ozejvám, protože je mi celkem líto kritiky tohohle dílka, poněvadž ze zcela subjektivního hlediska ho shledávám nejlepší schválenou prací v poslední době (tím nechci schazovat ostatní)

Vyloženě první věcí, která mě na dílku zaujala je název, konkrétně jeho druhá část, první si mohu jen domýšlet...nejmenuje se náhodou ten kamarád, jež byl zmíněn Piomou Votroubek, případně Josef Votroubek, což už si musím spíše domýšlet?

A teď k dílku samotnému.

Obecně bych začal od postoje. S mumií bych až tak moc nesouhlasil, ikdyž ji to připomínat může, ale (bohůmdík) je vidět, že postava stojí, ikdyž možná chatrně...myslím, že stín pod chodidly by tomu trochu pomohl. Podle celkového postavení bych moc nesouhlasil s příběhem Piomy (ikdyž je velmi příjemný) ale spíš bych tipoval, že někdo doma v neblahém podezření odkryl závěs a jeho podezření se vyplnilo a v následujících momentech se již jen vyplnila práce vraha...

Konkrétněji začnu odspoda, od nohou. Chodidla/boty jsou vyvedeny obstojně, neřkuli slušně, ikdyž pravé, pohledově levé chodidlo mi přijde nepřirozeně malé a řakl bych, že na té noze má obutou uplně jinou botu než na noze druhé. Druhá, levá, pohledově pravá noha je již provedena šikovněji a nebýt těch dvou příliš vodorovných čárek na špčce, působila by dobře i prostorově, takto působí spíš placatě.

Od chodidel po opasek mám již jen jedinou výtku a to k ohrnutí právé, pohledově levé nohavice od rozkroku ven...Vážně to vypadá, jako by tam začínala nová nohavice, ikdyž je patrné, že tomu tak není. Já osobně z toho mám pocit, jako by byla nohavice jakoby vytažená v těchto místech dozadu a přiťuknutá hřebíkem k domnělé zdi.

K horní polovině těla nemohu mít mnoholi výtek, jen snad v drapérii zkus zjemnit hrany. Jak zmiňuje Indil, to obrácené V to trochu trhá, nevím, jak dalece by tomu pomohlo, kdyby to bylo kulatější, ale myslím, že aspoň trochu ano.

S rukama nemám problém, postavení působí věrohodně a jestliže byl někde skryt (což si mohu jen domýšlet) je toto postavení ideální.

Tak uplně (nebo spíš vůbec) nechápu tu věc co mu trčí z levého, pohledově pravého, ramene. Ocenil bych nějaké vysvětlení, předem dík.

Potěšil mne obličej, ten je vyveden reálně, dotyčný ba sice nebyl asi příliš velký krasavec, ale normální lidi tak vypadaj.

Celkově myslím, že dílku nejni moc co vytýkat a drobnosti vůbec nevadí, postoj je uvěřitelný a dalo by se říct, že klamně uvolněný. Obrázek má výraz a já za něj autoru děkuji.

S pozdravem a přáním úspěchu Archer

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     22:30:11 20.12.2006
Můj první dojem byl, že vidím mumii, ležící postavu zabalenou do gázy.

Asi musím nesouhlasit s Piomou, a to ve dvou věcech:
1. Rušivě tam na mě působí spíš ten nůž, ale jinak všechno krásně zapadá, drží pohromadě.
2. Vadí mi spíš oblečení od pasu nahoru, než dolů, zvlášť na pohledově pravé ruce mi nesedí to otočené "V" a jemu podobné čáry, ony totiž netvarují, ale spíš zplošťují.

Phesoy se mi rozhodně líbí, myslím, že patří k tomu lepšímu, co tu máme.

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     22:29:55 20.12.2006
Autor textu: Pioma

...A bez jakéhokoliv zvuku se vynořil ze stínu. Začal jsem couvat, krok za krokem a stejně tak on ve svém postoji krok co krok můj, udělal krok svůj. Moc jsem z něj neviděl, protože šedavé oblečení splývalo se stínem a stejně tak hlava byla ukryta ve stínu kápi. Jen jedno oko s nepřirozeně bílým bělmem mě stále sledovalo, druhé bylo zakryto spadenou ofinou vlasů. Zdálo se, že byl v tváři velmi pohublý, možná vážný nebo mírně potěšený výraz na rtech. Když mi cvaklo, že je to vrah, přepadl jsem přes popelnici, nebo něco takového a ztratil vědomí...

Toť první dojem. Vůbec se mi nelíbí překřížení rukou, protože působí velmi zmatečně, přestože je znázorněno velmi pěkně a přesně. Kresba zde splývá v jednolitou šeď a také je rozdělena jasnými černými linkami. Spodní ruka s nožem je fajn, ale ta druhá, jejíž rukáv je obmotán, drží něco opravdu zvláštního ve tvaru hvězdice, či dalšího kříže. To je asi jediná věc, která mě ruší a šeptá: "Jsem tu, ty to víš a nic, vůbec nic s tím udělat nemůžeš." Narušuje mi celkovou kompozici stejně jako podivná věc(asi pouzdro na nůž v pravé, pohledově levé ruce). Celé ruce i s dlaněmi a prsty jsou prostě perfektní, ale s tímhle si prostě nemohu pomoct. Proč?

Celkový postoj je hodně zvláštní. Pokud by se jednalo o vraha, netuším, co by tímto postojem získal. Teorie vrhu předmětem by se na to, co drží v levé ruce, asi uplatnit nedala. Ze slov autora je mi jasné, že je to velmi častý postoj jeho kamaráda, tedy spíš by se možná jednalo o založení rukou. Poslední překřížení rukou na prsou jsem postřehl v nějaké knížce asi ve věku dvanácti let, což už je strašně dávno a vůbec pochybuji, že by tímhle celkovým postojem někdo něco získal. Zdá se mi to pokrčené, pokroucené, jen ne správné. Jedno rameno vysoko, druhé nízko, opasek se snaží vnutit mi představu celkového křivého držení těla a postavení nohou naznačuje váhu na přední noze(ta s dýkou). No a vzávěru ještě nepochválím látku nohavic a vůbec ošacení od pasu dolů, kromě boty na levé, pohledově pravé noze, protože působí značně nelogicky. V mých očích to vypadá, jako kdyby si tenhle chlápek vzal dvoje kalhoty a z každých ustříhl právě jednu nohavici, oblékl si je zároveň a tu levou nohavici si ještě k tomu strčil do boty.

Neříkám, že je to špatná kresba, ale některé věci mi prostě nesedí, takže nemůžu říct, že by se mi to líbilo po všech částech.
Vzkaz autorovi: Noha se ti povedla, ale to, co je na ní, za ní trošku pokulhává.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.68098115921021 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.