www.Dracidoupe.cz


Galerie


Opuštěný kraj
Opuštěný kraj
Autor: Dormon
Přidáno: 19:19:41 11.11.2006

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-9 / 9
Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     23:21:41 14.01.2007
Dobrý den

Tak jsem se konečně, po dlouhé době, dokopal k tomu, abych vám poděkoval, za kritiky. Díky.

Jak jsem psal v emailu, obrázek vznik při hraní dračího doupěte. Řídil jsem hru a pochmurnost příběhu se otiskla i v mém obrázku. Jsem zřejmě dosti ponuře smýšlející osoba, i když tak navenek nevypadám, a tak pro mě nebyl problém vědět, co na ten obrázek dát. Největší potíž vždy byla v tom, nalézt jej po předchozím hraní. Jednou už jsem si skoro myslel, že jsem jej ztratil navždy.

Co se týče toho, že umím kreslit nebo že jsem zkušený kreslíř, tak to není vůbec pravda. Kreslit neumím, nikdy jsem to ani pořádně neuměl. Nakreslil jsem jej po velmi dlouhé pomlce. A ani nevím, jestli bych něco podobného nakreslil znovu. Popravdě jsem ani nedoufal, že mé dílko projde a bude propuštěno dále.

A teď k obrázku: Byl kreslen přibližně jeden a půl měsíce s velkými pauzami. Velký problém mám s kreslením povrchů. Nevím, jak bych měl nakreslit povrch kamene nebo stromu tak, aby bylo zcela jasné, že se jedná o jedno nebo druhé. I když si v mysli dokážu živě představit jak vypadají.
Ten strom byl kreslen jako druhý objekt. Nechtěl jsem mít prostý válcový kmen, který by vypadal značně nerealisticky, a proto jsem se rozhodl pro mírné spletené tenčí kmínky. Výsledek mě vůbec nepotěšil. Stín stromu byl přidán až na konec a za něj se stydím.
Prostřední kámen je zcela zmršený. Tak se k němu nebudu vracet.
Další kameny jsme využil jako takový ukazatel na zříceninu na kopci.
Stoupajícími kopci jsem se snažil naznačit prostor, který se mi skoro vymkl z rukou.
Jedinou záchranu jsem viděl v té zřícenině. Chtěl jsem ji co nejvíce zakrýt do přicházející temnoty ze severu. Tmavost měla být koncentrována v pravém horním rohu, což se mi celkem povedlo. Doufal jsem, že pokud ji umístím do velké tmy a dám ji pokud možno na majestátné místo, že na ni sklouznou oči. Umístění stavby jsem chtěl svést oči od chyb v obrázku, kterých je opravdu hodně.

To je asi tak vše. Ještě jednou díky za vaše kritiky. Snad se do příště zlepším.

Dormon

Ikonka uživatele The_Balrog    [pošta] reputace: 1
Indil: +1
NEW     21:47:59 24.11.2006
hihi, to je zábavné... když jsem sen atenhle obrázek poprvé podíval, řekl jsem si: "Hezký obrázek.. jen kdyby měl pořádnou kompozici." Pak jsem si tu prolétl první příspěvek a hned se zarazil, jak Pioma vychvaluje právě kompozici. Tak jsem se k obrázku zase vrátil.. že jsem třeba něco přehlédl... a opravdu jsem si názor o fousek poupravil, ale ne nijak razantně... a pak jsem se zase vrátil sem a přečetl si ten příspěvek do konce. A oddechl si, že to je vlastně příspěvek Saladina... ^__^

Ono kdybych chtěl slovíčkařit, tak Saladin tu ani tak moc nevyzdvihuje kompozici, jako umění vytvořit hloubku obrazu. U barevných obrazů se to dělá chytrým použitám teplých a studených barev, tady to je mistrně zvládnuto tóny bílé a černé - a jejich kontrastů. Kompozice je rozmístění prvků na obraze (v prostoru) - a tady to je opravdu na pravé půlce skvělé, kde linky a objekty vedou do toho hradu.. prostě tak, jak Saladin píše.

Ale.. a teď se dostáváme k tomu, na co jsem přišel při druhém pohledu na obrázek.. pro mne v tom obrázku vadí strom!

Je to do určitý míry pro to, protože takhle kreslený stromy, jež připomínají babiččino koště z válcově/kuželových větví bez textury nemám rád - podle mne jsou stromy kroucené, mají kůru (!) a podobné nesmysly. Ale kromě téhle mé osobní antipatie tu je podle mne ještě něco. Ten strom je totiž kreslený trochu jinak, než zbytek obrázku. Prostě do něj nesedí. Je moc jasný, ostře definovaný a kompozičně (ano, to je ta chyba v kompozici, která mne podvědomě udeřila do očí) špatně umístěný, protože až příliš moc vyrovnává obrázek.

Osobně si myslím, že kdyby tam ten strom vůbec nebyl, bylo by to mnohem lepší. (A ani by tam nestrašil jeho stín, který tam je násilně narvaný) jinak to je báječná krajina, která má jímavou atmosféru - s různými druhy povrchu, ani trochu fádní - prostě bezva :3

PS ono možná to, že většina lidí zmiňuje, že je zaujal právě ten strom, jen potvrzuje moji domněnku, že do toho obrázku nepatří.. není v pozici, kdy by měl hrát hlavní úlohu; tahle krajina by byla silnější jako kompaktní celek, ne jako "strom a nějaké pozadí".

Ikonka uživatele Lord John    [pošta] NEW     14:45:37 14.11.2006
Nádhera. Jak dlouho se takováhle věc maluje?

Ikonka uživatele Avato    [pošta] NEW     11:34:26 13.11.2006
mozna by takle strom rostl, ale mozna by to chtelo trochu vic prispusobit realnamu vzhledu,alespon ten strom :-) jinak to je dost dobry.
P.S.: kompozice se ti povedla:-)

Ikonka uživatele carstin    [pošta] NEW     17:35:37 12.11.2006
Jé, to je fakt pěkné... Už to chválili ti přede mnou a nebylo by radno aby autor spychnul, protože další díla by třeba už nemusely být tak dobrá (to je v celku jedno:-)))
jediné co mě trochu zavází je neprostorovost toho zřejmě náhrobku (to lemování mi nevadí bo je to prostě jakýmsi spůsobem ozdobeno,prostě mu chybí třetí rozměr) Ty obelisky v pozadí mi nevadí, už to sice není na úrovni odpbornosti jiných předmětů v obrázku,ale což. Poslední věc která mě ruší je přechod kořenů do země...ale vím že to sama neumím,už jsem to tolikrát zkoušela...
je to povedené dílko,krásné stínové valery, tráva a nebe další náročné objekty se kterými si autor dobře pohrál...

Ikonka uživatele Fenqel    [pošta] NEW     15:14:02 12.11.2006
Tak tohle dílo mě naprosto dostalo do kolen. Abych si zase odlepil oči od monitoru, protože tohle se nedalo jen tak přejít. Prostě nádhera. Ta výrazná atmosféra, ta ponurost, tak zkušenost, se kterou to autor dělal. To mě naprosto uchvátilo.

Ale první pohled patřil stromu, i kdyby zbytek obrázku byl zkažený, tak bych prostě musel mluvit kladně. Ten strom a jeho vystínování. Byl jsem naprosto paralizován, když jsem to poprvé uviděl..

Prostě jedním slovem: Zkušeně..

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     13:00:17 12.11.2006
Atmosféra dobrá, nebe dobré, strom dobrý, hrad dobrý, akorát ty náhrobky jsou takové divné. Moje hodnocení je kladné. Pardon oprava: nebe je skvělé

Ikonka uživatele Petufo    [pošta] NEW     23:06:23 11.11.2006
Hmmm, tak to smekám, to je prostě krása... úplně s toho dýchá ta ponurá atmosféra... dlouhé suché pláně, seschlé stromy a hlavně skvěle propracované nebe... fakt, to je nejkrásnější věcí, ta bouřka vpravo nahoře nad hradem (?)...

Působí to na mě trochu oblivionsky... hlavně ona kamenná brána (portál) uprostřed...

Perfektní je i strom, možná na mě trochu působí jedna větev, která roste vepředu, ale větví se do konečků větviček na druhou stranu za větev "před ní"... ale celkově je strom nádherný...

Já k tomuhle obrázku nemám žádné větší námitky, fakt krása... baví mě se na něj stále koukat... :)

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] NEW     19:42:15 11.11.2006
Inu, máme tu jedno z těch výrazně lepších obrázků. Tak k němu zkusím pár poznámek:

Ohromná, báječná, skvělá a grandiosní je práce s kontrastem. Normálně si na tom pošušňávám. A to hlavně na tom stromě - a to nebe je také výtečné. Přesto je na obrázku pár nelibých drobností (i méně drobných), které ho trochu kazí.

Jednak ten kámen. Tak nějak ...není tak kamenovitý, jak by mohl být. Možná kdyby byl bez toho lemu a bez těch tří oválných vlisů (?). Resp. ta střední část kamenovitá je, ale ten zbytek. Také ukotvení v zemi není příliš precisní - je dvourozměrné, kde má být třírozměrné. Kámen stojí ve svahu, stálo by za to to naznačit (a i celému kameni by neuškodilo trochu toho prostoru, i když možná ani ne ...nechávám každému na jeho úsudku).

A! Ano! Další skvělý klad obrázku: Komposice! Konečně obrázek s komposicí! Dormone, líbám Tě za to, jsi jednička! A vy všichni se dívejte: Zleva je největší objekt, vedle něho další, asi dvoutřetinový, a pak několik kamenů, které vrcholí v ztrácející se tmavé stavbě v tmavém pozadí. To celé geniálně podpořeno komplexně stoupající strukturou kopců, které opět vrcholí v ...oné stavbě! A další? Tmavé stíny stromu, kamenů a kopce pod hradem (spolu s tmavými skvrnami, bohové ví, co to je - ale jsou tam správně) opět ...stahují pohled jako zázrakem do stavby! Všímáte si, kde v tomto odstavci vlastně lžu, když popírám sám sebe? Ta stavba, byť jen velmi náznaková, se v obrázku neztrácí, jak jsem říkal prve - naopak na ní oko ulpí hned. Nebo, přesněji, ztrácí, ale přesto na ní uplí oko. (Hádanka: Který výrazný aspekt obrázku ještě podporuje celkovou geometrii a komposici stahující pohled ke stavbě? Ano?)

Další věc, co mi učarovala: V levé části ten pahorek. Tmavá se světlo na světlém pozadí prostě září! A opačné (světlé) linie komposice směřují zase k ní!

Co obrázek trochu kazí je ten zmatený klín v pravé dolní části. Celkovou tmavost má správnou, ale struktura prasklin (?) se nepovedla a působí laicky.

Také tři ustupující kameny mají některé linie příliš ostře ukončené a naopak jejich průběh příliš málo kostbatý (podobně jako obrysy, troufám si říci) Nevím, něco na nich mě trošku ...nesedí.

Jo a ještě jednu věcičku, drobnost, bych si dovolil poznamenat: kořeny levé části stromu jsou takové umělé - prostor mezi nimi je příliš světlý a působí, jako by ten strom někdo na trávu jen položil, ne jakoby z ní rostl (a ty kořeny nemizí v zemi).

Já věděl, proč si tuhle věc zamluvit pro kritiku, je to slast.

(Kdo říkal, že kritika musí být bezvýhradně kritická?)

S přáním dalších podobně slastných prací SaladinSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
13 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.07048487663269 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách