www.Dracidoupe.cz


Zámek
Zámek
Autor: Dormon
Přidáno: 23:36:08 18.12.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     0:00:57 25.12.2011
Jooo, Křeček to tam měl snad pokaždý, co jsem u něj spinkal. Viď, lásko? :-*

Tahle fotka, stejně jako ta první od Dormona, ukazuje dost zásadní rozpor. Co je ještě fotka a co už je grafická tvorba? Já osobně to vidím tak, že dokud se vychází z fotky, tak se tam může dělat cokoliv a furt to sem patří.

O samotné fotce by se toho dalo říct hodně. Líbí se mi, z jaké pozice je to focené, takhle od země vypadá sníh moc kouzelně. Je krásně barevná, ty odstíny modré jsou přímo kouzelné. To občasné stéblo, nebo ten bordel, nebo co to v tom sněhu leží, je tam velmi vhodně rozprostřeno, a je dobře, že to tam je, protože to pomáhá perspektivě, která by jinak zámek strašně zmenšovala.

Samotný zámek je... no rozhodně poutavý. Je to v podstatě jednoduché a elegantní, ale funkční. A co víc, je to i herně funkční. Je to v podstatě ideální zobrazení zimního ekvivalentu fata morgany ve hře.

Vyjma toho, že zámek působí trochu malinkatý, musím ještě trochu pohanět bílé paprsky vycházející ze zámku a rámeček. Nedivím se, že rámeček tu vadí více lidem, on je sice docela hezký a v zásadě i vkusný, ale absolutně se nehodí k takhle mystickému a "chladnému" obrazu zámku v zimní pustině. A ty paprsky? Působí příliš nepřirozeně, jak jsou ostré a viditelně umělé. Navíc boří svou přímostí tu "tetelivost" zámku, který se tam kroutí a mihotá v zimní noci jako víla tančící na zamrzlém jezeře.

Ještě bych možná zauvažoval, jestli by nebylo vhodnější zámek přizpůsobit více "realistickým tvarům" a nedržet se jen věží, protože pak to není tak věrohodné. Kdyby to mělo obrys více podobný skutečnému zámku, působilo by to na mě lépe. A nebojím se, že by to ukouslo něco z magična celé fotky.

Takže to jsou tak všechny moje připomínky... Na závěr jen můžu říct, že je to pěkná fotka, která má nejen svůj nápad, ale i praktické využití, a proto se mi líbí.

N.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     20:05:22 20.12.2011
Hamster: To jsi tam měl doteď jeho Rituál beze změny? Páni... ten se tam držel dlouho :o)

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     0:52:11 20.12.2011
A je to na ploše. Vystřídalo to Stoupův Rituál.

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     15:55:03 19.12.2011
První reakce byla "to jsou divné barvy na polární záři...aha, to je svítící objekt..."
Ráda bych viděla originál, po úpravách je to pořádná divočina. A ona dlouhá expozice a noční objekty umí mít tajemnou atmosféru samy o sobě.
Shodnu se s anarionem: vypadá to jako právě seslané plošné ledové kouzlo. A shodnu se s tečkou, rámeček škodí. Nebo aspoň mně se tam nelíbí, není ho u takto divokého tématu potřeba, naopak odvádí pozornost.
Legrační mi přijde uvádět technické specifikace foťáku, kolik tohle má společného s originálem?
Líbí se mi kompozice, jas je tam kde mu to sluší (neříkám kde má být, protože tomu houby rozumím, jsem pouhý divák nikoli znalec). Líbí se mi hvězdy, les...vůbec ta část co zůstala kouzla ušetřena. Krystalky ledu působí mrazivě a kouzlo jim naopak sluší.


Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     15:07:48 19.12.2011
Jestli ano, tak je to toto... Spodní strana krásně přírodní, nahoře fantaskní, rámeček, sci-fi a podivné paprsky k tomu.... tohle je sekce fotografie, ne absolutní postprocedurální úpravy. Jako jo nějaká ta hračička, kdy přidám či uberu kontrast, šum, barvy, něco zaretušuju.. proč ne pokud z toho zůstává fotka....

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     0:03:23 19.12.2011
Kde je zámek? :D

Já v tom vidím spíš výbuch, erupci, nezdařené magické kouzlo, nebo by se to taky dalo nazvat Ledová aura z povzdálí (znáte ty AOéčka, když třeba v Gothicu, nebo v jinejch RPG hrách jakoby pošlete kolem sebe ty ledové paprsky).... takhle nějak by to mohlo vypadat v reálu.

Ale je to fantasy a tématické. Líbi se mi to. I když přecijenom ty efekty jsou až moc umělé.

Ps. Existuje ve fantasi kýč? :D


Ikonka uživatele tečka    [pošta] NEW     23:36:40 18.12.2011
Název: Zámek
Nick: Dormon
Věk autora: 22 - 23 let

Poznámky: Obrázek vznikl 23. 12. 2010 při noční výpravě ven. Šli jsme za město, kde se nedávno postavilo velké skladiště a mě napadlo jej vyfotit. Položil jsem fotoaparát na zmrzlou krustu ledu a nastavil expozici na 15s. Obrázek jsem poté upravil v Gimpu. Společně s Klíčem tvoří dvojici fotek.

Fotoaparát: Panasonic DMC-FZ18
Expoziční čas: 15 s
Clona: 2.8
ISO: 100
Ohnisková vzdálenost: 4.6 mm

Úpravy v počítači: byly provedeny v programu Gimp 2.6.8
Dormon dal svým dílem jasně najevo, že i "s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo", a tak se mu, z obyčejného skladiště a zimní krajiny, podařilo vytvořit skutečně fantaskní snímek plný chladných barev a magické záře.
Černý puntík bych však udělila za rámeček - myslím, že fotka je natolik nosná sama o sobě, že ozdobné rámování nepotřebuje, ba jí tím spíše lehce ubližuje.
Tleskám atmosféře, je parádní!Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
2 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.56744885444641 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.