www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Amphitheatrum
Amphitheatrum
Autor: anarion
Přidáno: 16:44:50 22.04.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-5 / 5
Ikonka uživatele Galkor    [pošta]      20:55:20 22.03.2012
Krásně budí dojem středověkých bitev. Úplně vidím gladiátory jak se řežou. Krapet barevnější bych to uvítal :-)

Ikonka uživatele Andowero    [pošta]      14:54:51 04.05.2011
Mně to přijde, jako vykousnuté z nějakého většího obrázku, jak to ostře končí a není to celé mi není příliš po chuti, vyfotil bych to spíš širokoúhlým foťákem, z větší dálky a nebo udělal nějakou menší slepenici... Možná mi to tak ale přijde proto, že jsem tak byl a z té fotky to nepůsobí tak ohromně.

Ikonka uživatele tečka    [pošta]      18:18:13 25.04.2011
anarion: To lešení je problém, pravda.

Fotografie, na niž jsi poslal link, je rozhodně dynamická. Možná by nevypadala špatně asi s horizontálním horizontem (to je fakt super spojení:) - ale takhle si zase připadám jako hmyz či opeřenec, který nad místem letí, což se mi zdá jako docela dobrá úvaha pro fantasy - člověk se může vykašlat na mouchu, lze z toho udělat "fotografii z dračí perspektivy" nebo tak něco.
Stožár by to vyretušovat chtělo, co by však potřebovalo retuš ještě víc, je kousek lidské postavy na levé kantně - ten bije do očí.
Co se týče lešení - vidím to rozporuplně. Zda by zničilo "fantasy" odér, o kterém píšeš, je opět otázkou - myslím, že vypadá trochu jako klec (ale možná je to tím, že nemám brýle, já nevím). To by se jistě dalo prosadit v rámci nějakého příběhu, povídky.
Takže jako ilustrační foto k nějaké konkrétní povídce by to, dle mého názoru, mohlo být i s tím lešením.

Povedenější - nepovedenější... To já říct neumím. Je jiná. :-)

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      12:34:20 23.04.2011
Je Pravda že by to chtělo nahoře víc místa, ale bylo tam lešení, což by zničilo ten "fantasy" odér.

Každopádně jsem uvažoval zda by nebyl lepší tento pohled:

http://anari.rajce.idnes.cz/Turecko_Ant alya%2C_Pamukkale%2C_Kleopatrina_plaz_a_par_infant ilnich_delfinu/#CSC_1_5_.JPG

Ovšem to by se musel vymazat ten stožár vzadu... ale to by v Photoshopu asi nebyl problém. Problém je spíš ohledně názoru na ono lešení.... Co myslíš tečko... je ta fotka povedenější než tato? Myslím co se týče koncepce do rubriky.

Ikonka uživatele tečka    [pošta]      16:45:11 22.04.2011
Název: Amphitheatrum
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (fotka stará 1 rok)
Další publikace: http://anari.rajce.idnes.cz/
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled do Tureckého Amfiteátru ve městě Hyerapolis.

Poznámky: Ano, určitě tam najdete spoustu chyb. Osobně si myslím, že by šlo zapracovat na kontrastu, tzn. že by nemuselo být zaostřeno všechno tak jasně. Schody se mohou "slévat" směrem dolů, taky si nejsem jistý kompozicí.
Ale na druhou stranu se mi líbí ta přirozená rozbořenost, stíny padající na podium i ta typická turecká přesvícenost, kdy nebe je bez mráčků a pere do vás slunko ze všech stran. A i když vím, že ta fotka není dokonalá, myslím si, že tématicky se skvěle hodí. Nejenom k "Embaroské" lince rozbitých antických ruin.

Ps. Město Embaros je z naší hry na hrdiny. Popravdě by se k fotkám hodilo víc město ležící poblíž: "Bílý Vrch", které je stavěno z bílého vápence v antickém stylu, ale ten název nemá podle mě takovou nosnost. Každopádně slohově se fotografie skvěle hodí i k našemu městu: Embaros, které mimo jiné svůj amfiteátr velmi podobný tomuto dokonce má :)

Fotoaparát: Nikon D 60Maličko mne mrzí, že nám anarion nedal okusit kousek toho bezmračného nebe - vzhledem k tomu, že se jedná o fotografii se vzletným názvem "Amphitheatrum", postrádám vzdušnost, což z mého hlediska fotografii mírně ubírá na atraktivitě. Především na horní kantně bych ocenila více prostoru, který by vyvážil strmou perspektivu hlediště.
Opět bychom mohli řešit, jak udělat z barevné fotky černobílou, bavit se o kontrastech (který má v některých místech, přiznejme si to, rezervy), ale jelikož vím, že anarion nemá možnosti počítačového zpracování v kvalitních grafických programech, nebudu zbytečně přísná. :-)
Abych nebyla jen vyčítavá, budu i chválit - moc se mi líbí linie schodů, které vychází, s trochou představivosti, z horních rohů, a které by se, při jejich pomyslném prodloužení, setkaly v jednom bodě, jenž by byl de facto na zlatém řezu. Myslím, že právě tento prvek je pro fotografii nosný.Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
11 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.45033597946167 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.