www.Dracidoupe.cz


Dračí květ
Dračí květ
Autor: Miki Wolverine
Přidáno: 21:26:53 27.09.2012

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-2 / 2
Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     11:20:55 04.10.2012
Moc pěkná fotografie a moc pěkný příběh ji podtrhující, mám takové ráda. Je inspirativní přiložit k fotografii nějakou legendu, něco, co jí dá duši, povznese nad "pouhý" obraz. Umím si představit dát fotografii jako herní doplněk háčům, když řeší záhadu dračího květu, nebo jako stránku z herbáře alchymisty, nebo jen tak, když na ni natrefí cestou a znalý hraničář se zatváří "a jéje..."
Líbí se mi střídmá a elegantní úprava v grafických pragramech, přestože obvykle jsem zastáncem "přirozených" fotografií.
Děkuji za ni.

Ikonka uživatele tečka    [pošta] NEW     21:17:01 27.09.2012
Název: Dračí květ
Nick: Miki Wolverine
Věk autora: 20 (let, jar, zim či podzimů)

Vznik fotografie: Fotografie vznikla v pražské Botanické zahradě v Troji ve skleníku Fata Morgana, kam jsem se vydal mimo jiné za účelem (makro)focení. Tato rostlinka mě okamžitě zaujala svým tvarem i barvou. Když jsem si ji později doma prohlížel, uvědomil jsem si, že vlastně ani nevím, jak se jmenuje - a tak vznikl Dračí květ.

Legenda: Dračí květ je vzácná vysokohorská rostlina, která kromě alchymistů a kořenářek potěší i statečného hrdinu. Podle lidových vyprávění totiž obvykle věští blízkost doupat a slují horských draků, z jejichž odpadlých nebesky modrých šupin může za příznivých podmínek vzklíčit.
Proslýchá se, že každý dračí květ je se svým tvůrcem spojen magickým poutem a pokud například drak zemře, i jeho rostlina hyne. Zkušený alchymista proto dokáže z dračího květu vytěžit značné množství magenergie. Je však na místě být velmi opatrný, jelikož kolují fámy o hrdinech i obyčejných smrtelnících, kteří se pro dračí květ vydali a už se nikdy nevrátili.
Snad proto, že pouto funguje oboustranně, a utrhnutí květiny jeho dračího stvořitele rozlítí k nepříčetnosti.
Ale kdo ví... Nebudu vám tu přece vykládat báchorky.

Technika: Canon EOS 550D + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS
Ruční expozice a ostření, doba expozice: 1/200 s, clona 11, ISO 500, ohnisková vzdálenost 55mm (ekvivalentně pro kinofilm 88mm). (úplné EXIF informace jsou přímo v souboru)
Úpravy (Zoner Photo Studio 14) - úprava expozice a kontrastu, přidání rámečku (černá - tedy stín - už na okrajích místy byla, černý rámeček ji tedy doplnil a umožnil plynulý přechod ke tmavému okraji), zmenšení.


Děkuji Mikimu za fotografii a omlouvám se, že ji zveřejňuji teprve nyní. Bohužel nemám dostatečné množství volného času.
K fotografii se tedy vyjádřím jen v krátkosti - velice mne potěšilo, že se někdo vydal jiným směrem než ostatní. Líbí se mi práce s hloubkou ostrosti. Možná bych ovšem stáhla saturaci zelené, zdá se mi, že je podána až trochu jedovatě. Za běžných okolností by se mi nelíbily tmavé okraje, ale v rámci legendy jsem ochotná na to přistoupit.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.37484693527222 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách