www.Dracidoupe.cz


Pozdrav Vodního Dráčka
Pozdrav Vodního Dráčka
Autor: Lupus865
Přidáno: 12:32:23 01.04.2012

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-4 / 4
Ikonka uživatele Lupus865    [pošta] NEW     0:01:56 07.04.2012
Ahoj Gandalve, omlouvat se opravdu nemusíš, jakákoli kritika ve vší slušnosti je vítaná. Ty useknutý stromy mě taky mrzí, ale dokonalýho v dnešním světě není nic.:) Bohužel, zatím nemám vlastní laborku, a musím nechat film vyvolávat ve fotolabu, a popravdě, v tomto případě focení na bw film se po vyvolání bez photoshopu neobejde, takže na bw raději moc nefotím. Polepším se a příště zkusím poslat něco lepšího.:)

Ikonka uživatele Gandalv    [pošta] NEW     9:12:32 06.04.2012
Já nevím... jako není to špatné, to ne (a zrno je fajn, jen člověk musí vědět, že tam je, jinak si ho hned nevšimne), ale přijde mi to lehce kýčovité. Vyloženě rušivě na mě působí stromy useklé krajem fotky. Podle tebe jeden z hlavních prvků - cákanec - je drtivě přebyt sluncem a jeho odleskem ve vodě a také svým umístěním úplně dole. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká rostlina či co a moc jsem tomu nevěnoval pozornost (tu strhávalo to slunce apod.), až když jsem si přečetl popis fotky, tak jsem se podíval více a zjistil, že to teda rostlina není. Tento efekt podle mě není správný.

Možná by pomohlo, kdyby to bylo černobílé (nevím), ale ne převedením do BW, ale vyfocením na BW film (a zpracovat si ho hezky ručně doma a pohrát si na zvětšováku - tam jdou udělat divy), možná na IR film (absolutně netuším, jaké výsledky by to mohlo mít, ale mohlo by to být dost husté :)).

Omlouvám se, pokud zním příliš kriticky, ale jen říkám, co vidím, jak to na mě působí. Rozhodně nechci shazovat tvé fotografické umění, jen zrovna tento kousek mi do oka nepadne.

Ikonka uživatele Samurai    [pošta] NEW     20:14:10 01.04.2012
Lupusi, děláš mi radost jako nováček i jako fotograf :)

Ikonka uživatele tečka    [pošta] reputace: 1
Ascella: +1
NEW     12:33:25 01.04.2012
Název: Pozdrav vodního dráčka
Nick: Lupus865
Věk autora: 37 let

Poznámky: Posílám ještě jednu fotku, která je opět analogová (v mém případě jak jinak, než že digi foťáky nebrat, to jsem prostě neobjektivně ortodoxní:)). Kompozičně možná nijak zvlášť dokonalá není, ale ve chvíli, kdy jsem stisknul spoušť, dal o sobě vědět tvor z hlubin. Jak řekla moje ratolest, "ulčitě to byl vodní dlak!" Takže fotka se jmenuje "Pozdrav Vodního Dráčka".

Fotoaparát: Minolta 505 SI s objektivem 50-80mm a polarizačním filtrem


Myslím, Lupusi, že Ti ten analog úžasně sedí. Na obou fotografiích je vidět, že máš ke své Minoltě vztah. :-)
Moc mě potěšila historka s Tvým děckem, a možná díky tomu na mne o to více promlouvá něha fotografie samotné. Opět jsi měl krásné světlo, fungující kompozici, úžasné tóny barev a to nezaměnitelné zrno, kterému se žádný Photoshop nevyrovná.
Ráda bych podtrhla především kompoziční systém (třeba se někdo díky Tobě přiučí?), takže čeho si všimnout: hlavním prvkem je diagonála, která vznikne vytvořením pomyslné linky mezi stromy v pozadí a "vodním dlakem" v popředí (lze udělat i pomyslný trojúhelník propojením s "tyčkou" ve vodě). To je prostředek, jak vytvořit prostor. Další věc, která pěkně funguje, je vertikální pruh světla, který přerušuje horizontály - les, vlnky, a de facto i oblohu, s níž komunikuje. To dodává dynamiku. A jasně rytmickou záležitostí jsou mraky a vlnky a horizontální prvky vůbec. Co se kontrastu týče, hledala bych jej především mezi barvami.
Nuže, a toto je důvod, proč se mi fotografie líbí. Splňuje "KOKODYRY", má vtip, hezký příběh a je použitelná pro DrD.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.4590220451355 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách