www.Dracidoupe.cz


Lóže Embaroských mágů
Lóže Embaroských mágů
Autor: anarion
Přidáno: 20:02:41 03.04.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-5 / 5
Ikonka uživatele tečka    [pošta] NEW     21:47:10 06.04.2011
anarion: Jelikož nevím, nakolik jsi v exponometrii zběhlý, tak to vezmu trochu polopaticky.
Existuje něco, čemu se říká osvitové číslo, anglicky exposure value, zkratkou tedy EV. Dost možná EV znáš, pravděpodobně budeš mít EVčka i ve svém fotoaparátu. :-) Takové osvitové číslo je vlastně kombinace clonového čísla a příslušného expozičního času - pakliže by sis pod sebe napsal mezinárodní řadu clonových čísel a osvitových dob, a každé z řad přidělil řídící hodnoty, jejich součtem bys získal jednu číslici, a sice naše kýžené EV. Tzn. např. kombinace clony 5,6 a času 1/60 se rovná 11ti EV.
Fotografická šíře je ideální jasový rozsah fotografované scény. Dělí se do pěti zón (zóny III. - VII.; celkem je jich deset: 0 - IX.), což odpovídá rozsahu 4 EV (1:16). Prostřední z těchto pěti zón (zóně V.) se říká zóna klíčová. Klíčová zóna odpovídá střední šedi dle Kodakovy tabulky (18% odrazivost). Zóna 0 je nejtmavší možná černá (mimo fotografickou šíři), zóna IX. je čistá bílá (rovněž mimo fotografickou šíři). Ta 4 EV nejsou absolutní, záleží na materiálu, na který fotíš. Např. v případě, kdy bys fotil na barevný film, bude šíře užší (z každé strany o cca 0,5 EV). Podstatou ale je, že jakmile se přehoupneš do jistých hodnot, ztratíš kresbu nebo máš přepaly - ať už v černé nebo bílé. :o)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     17:54:05 06.04.2011
Samurai:
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled do Medicejské kaple ve Florencii.

Kaple Medicejů, navrhl a sochy do ní umístil sám Michelangelo Buonarotti. Pro mnohé je to nejcenější místo ve Florencii, páč sochy i interiér navrhnul a umístil do prostoru sám. Takže jeho sochy nemáš vytržené z prostoru, ja to u ostatních má a tak máš zde jeho absolutní harmonii :o)
Jinak tam obchází ženská co všechny okřikuje ať nefotí. Vyfotíš jednou, okřikne tě, děláš blbýho že už to víš a za rohem cvakneš zase.... to už si tě hlídá a může ti i vzít film... mě ho málem vzala. Mám zrcadlovku a ta zrovna při focení potichá není. Kort v uzavřených prostorách :)

Ikonka uživatele Samurai    [pošta] NEW     17:13:46 06.04.2011
Mě osobně se ta fotka líbí. Líbí se mi ta kompozice, kdy vyčnívá pravá strana do prostoru, ale také místa, kde ubíhá kupole vzhůru.

No ale více oceňují stavitele a restaurátory... :) Anari, kdepak to kouzelné místo je?

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     7:40:03 06.04.2011
No já jakožto laik samouk... co to je ta: fotografická šíře? :o)

Ikonka uživatele tečka    [pošta] NEW     0:36:34 06.04.2011
Název: Lóže Embaroských mágů
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (fotografie je stará 2 roky)
Fotoaparát: Nikon D 60
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled do Medicejské kaple ve Florencii.
Fotografie je publikována na webu: http://anari.rajce.idnes.cz/

Poznámka: Fotografie si cením nejenom proto, že se v kapli samozřejmě fotit nesmí, a tak je v ní trošičku toho cestovatelského rebelství, ale také si myslím, že zachycuje zajímavý pohled na vnitřní stranu kupole a proud světla scenérii ještě více obohacuje.
Fotografii jsem musel mírně oříznout, protože na levé straně byla matně vidět lampička pro nasvícení interiéru. Jinak název vcelku vkusně předává toto Michelangellovo dílo mágům. Myslím, že si tak fotografie zachová trošku oné úcty, noblesy a přitom nemusím všechno připisovat duchovním, abych zvýraznil honosnost a okázalost nějakého interiéru. :)

Ps. Žel rychlost, se kterou musela být fotografie pořízena, se trošku odrazila na přesvícených plaňkách v okně nahoře u kupole, ale to snad překousnete :)Myslím, že pohled do kupole sám o sobě je zajímavý, především díky pěkné práci s liniemi a perspektivou. Geometrie linek účinně přitahuje pozornost. Zvážila bych však, zda fotografii horizontálně nesrovnat, zdá se mi, že malinko letí, což trochu ubírá na jinak příjemném dojmu.
Jak již napsal sám anarion, je škoda oněch přesvícených oken, jak by jistě řekla naše paní profesorka: "Překročení fotografické šíře se krutě trestá.". ;-)Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.036669015884399 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách