www.Dracidoupe.cz


Opuštěný kraj 
Stáhnuto:279x
Formát:.ogg
Autor:Dormon
Velikost:2272433 bytů
Popis:Podkresová skladba na navození atmosféry opuštěného kraje.
Přidáno:12:11:12 12.09.2009
Hlasovalo:10
Průměrné hodnocení:5

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 10
Ikonka uživatele Alcator    [pošta] NEW     17:59:05 11.02.2010
Velmi chytlavé, překonává to Hospodu vprostřed hvozdu, mého dlouhodobého favorita v této rubrice :-)

Ikonka uživatele Gomi    [pošta] NEW     17:24:00 25.09.2009
Musím souhlasit se všemi ostatními. Tato píseň mi přijde pěkná svým zpracováním (hudba + efekty větru apod.), ale i možnost využití této melancholické skladby v DrD.

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     16:47:29 17.09.2009
Dobrý den
Děkuji za komentáře.

No už si přesně nevzpomínám, jak vznikla melodie. Původně byl klavír flétna (v úplně původní, nejstarší verzi). Ten vítr byl jakýsi midi zvuk pro takové to hučení. Ten „vítr“ jsem tedy změnil. Kousek krátkého vzorku použitý několikrát za sebou. Různě transponován a modifikován. Takové zafoukání, zaskučení je jen rychlá a plynulá změna výšky a síly signálu. Také jsem zkoušel různě nahrávat vítr. U nedovřeného okna s troškou průvanu. Tyto nahrávky však byly příliš hluboké a postrádaly ten správný šum. Zajímavé nahrávky byly i ústy. Jen bylo třeba zbavit se lidské složky. Na záchodě máme karmu. Ta ústí do komína. Když fouká, je tam dobře slyšet. Také jsem experimentoval s bílým šumem. Zpomalil jsem jej. Přidal na basech. Odstranil praskání. Ovlivnil sílu na různých místech. Změnil výšku. Prohnal přes dolní propust. Různě poposouval kanály a vůbec totálně přetavil. Výsledek byl také zajímavý. Jen „vítr“ zněl jako v trubce.

Programy které jsem použil:
Anvil (zapsána melodie v midi)
Audacity (pro zvukové hrátky)
FL studio 7 demo verze (pro rendering větru; je zvláštní, že v demo verzi jde renderovat. Nejde však ukládat a práce v něm je časově omezena po spuštění. Ale to nevadilo, když už jsem měl melodii v midi)
Lmms (linux multimedia studio) Program, který se snaží chovat jako FL studio. Na rozdíl od něj je však zadarmo. Problém je ovšem v tom, že se stále vyvíjí. Ještě není ve stabilní verzi (Vlastně ještě nemá verzi). Takže práce s ním byla řekněme komplikovaná. S ním jsem však vyrenderoval melodii.
SfArk, sfPack (pro práci se soundfonty)

To Anarion:

Tak hudbě se věnuji déle než kreslení (nepočítám-li základní školu, kde jsme se spíše učili techniky, které mě neoslovily). K počítačové grafice jsem přišel nedávno. Když porovnám množství skladeb, skladbiček a úryvků co mám uloženo, s množstvím obrázku kreslených na počítači, tak je to nesrovnatelné. V „hudbě“ je to kolem 350 kousků (~4O více či méně dokončených). V kreslení to je to, co je zde na serveru.

Dormon

Ikonka uživatele axel    [pošta] NEW     22:57:29 13.09.2009
Potřebuje to vůbec další komentář? Možná ano, ale nedovedu si představit, co bych já mohl ještě napsat. Okomentuji tedy jen diskuzi: Miki měl skvělý postřeh s hlasitostí, ale víc mě zaujal s poznámkou o pocitech. Opravdu to působí spíš jako konec, než opuštěný kraj, na druhou stranu opuštěný kraj může být konec příběhu. Dovedu si to představit při nějakém leteckém pohledu na opuštěný kraj (a pak přechod k závěrečným titulkům:-D), ale stejně tak při stejném leteckém záběru z konce prohrané bitvy či po pohřbu hlavního hrdiny, aneb opuštěný kraj nevidím jako hlavní atmosferický prvek.

S pozdravem, axel.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     1:16:07 13.09.2009
Páni. Byť kreslíš dobře Dormone, zde, v oblasti hudby mě oslovuješ mnohem více. Sám moc dobře víš jak jsi my vyrazil dech skladnou: Poslední den a poté co jsem si poslechl toto, přečetl kritiky pod sebou, hodnotím stejně. Jako podreslová hudba snad nejlepší. Rovnat se ti může snad jenom Holger se skladbou? Alallabeth (nebo jak se píše... je nostaligií prosáklá).

Ovšem zdejší skladba nemá chybu. Snad jen Miky Měl dobrou poznámku, za to mu dávám bodík a tobě přeju mnoho úspěchů. Tohle je něco, co osloví.

s úctou
anarion

Ps. Poprvé jsem si při poslechu zkontroloval okna, jestli nejsou pootevřené, neb my ihned nedošlo, že ten vítr je z hudby o)

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     21:32:45 12.09.2009
Dobrý Mikiho postřeh s tou hlasitostí, to by hodně pomohlo.

Ikonka uživatele Miki Wolverine    [pošta] reputace: 2
nedohledatelné: +2
NEW     20:16:54 12.09.2009
Perfektní.

Skvěle stavěná skladba, která postrádá typický umělý "midi zvuk", a to asi hlavně díky výborně využité ozvěně. Jediné, co bych změnil, by bylo na začátku skladby postupně z ticha přidávat na hlasitosti, na konci naopak, aby při prehrávání ve smyčce nepůsobil předěl skladby rušivě.

Co se týče dojmů z poslechu, tak při něm si představuji spíš nějakou smutnou situaci, konec příběhu (než opuštěný kraj) - trošku mi to místy připomíná část soundtracku filmového Pána prstenů (to není výtka, ale velká pochvala).

Ještě by mě zajímalo, jak jsi nahrál/kde jsi našel a jakým způsobem do skladby vložil všudypřítomný vítr?

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     19:11:16 12.09.2009
Wow.

Souhlasím se Sniperem, pro podkres a navození atmosféry jedna z nejlepších. Je to opravdu kvalitní a skvěle poslouchatelné.

Líbí se mi i ten hrom na začátku, takových věcí bych tam dal vícero, ještě třeba zaskučení větru, prasknutí větvičky...

Dobré je pustit si to s obrázkem Opuštěný kraj přes celý monitor. Takový spořič obrazovky, ideální při hře.

Dávám plný počet.

Sniper: Ach vy lidé bez Winampu... :-)

Ikonka uživatele Sniper    [pošta] NEW     12:19:24 12.09.2009
Omluva
Bohužel se dílo špatně nahrálo na server - správnou kopii si můžete stáhnout z adresy http://www.dracidoupe.cz/obr_pris/92.zip

Až bude nahrána na správné místo (na což bohužel nemám práva), budu o tom informovat u rubrikového stolu.

Ikonka uživatele Sniper    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     12:17:01 12.09.2009
Popis od autora
Tak tohle je hodně stará skladba. Vznikla v úplných počátcích mého snažení. Byla to vůbec první skladbička, která se dala jakž takž poslouchat. Podle ní vznikl i obrázek "Opuštěný kraj", který se nachází v galerii. Původně byla v midi. Dnes jsem ji akorát převedl do modernějšího formátu. Přidávám ji sem spíše z nostalgie. Asi nedosahuje příliš velkých kvalit, ale snad někoho potěší.

Redaktorská kritika
Nevím co Dormon popisuje, snad tu starou verzi v midi formátů (kterou by možná bylo zajímavé si poslechnout), ale toto je podle mne jasně nejlepší podkresová skladba co zde na serveru zatím je. Ano, jsou zde jiné zajímavé, ale ty se většinou moc dobře nedají na podkres použít, mají výrazné některé části či trpí jiným problémém snižujícím jejich potenciál. Tohle jsem byl schopen mít pod prací puštěno půl hodiny bez toho aby mne to omrzelo, vyrušilo či něco podobného, ale stále to dodalo podle názvu kýženou atmosféru. Ode mne tedy jednoslovný závěrečný komentář: "Bravo".

PS pro Dormona: těším se na další podobné skladby, které ve spojení dokáží dát atmosféru hraní stolních RPGček ;-) Pouze ten formát ironicky zdržel schvalování, nebyl jsme schopen si jej pustit na přenosném přehrávači ani v práci. Doufám že zdržení omluvíš a ti ostatní si ynní snad budou moci vychutnt to co já při schvalování.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.87785601615906 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách