www.Dracidoupe.cz


Náhodná setkání 
Stáhnuto:272x
Formát:xls
Autor:Brubeaker
Velikost:7790 bytů
Popis:Excelovská tabulka náhodného výskytu zvířat.
Přidáno:20:16:03 06.11.2008
Hlasovalo:5
Průměrné hodnocení:2.8

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Brubeaker    [pošta] NEW     10:35:18 25.11.2008
Takže mám hotovou první aktualizaci k náhodnému setkání. V tuto chvíli soubor obsahuje náhodná setkání se Zvířetem, Povoláním a Humanoidem + stručná návod a legendu. Pokud někdo bude mít zájem, tak ať se ozve a já mu to pošlu... Zdarec!

Ikonka uživatele Brubeaker    [pošta] NEW     18:59:35 13.11.2008
Hamster: asi zůstanu pouze u barevného textu ;o)

Nathaka Warrior: Ty kostky jsou velmi zajímavý nápad - nebudu ho asi aplikovat zde, ale někde se pro něj místo jistě najde ... Díky za typ! Tabulku pošlu.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     18:50:57 13.11.2008
Brubeaker: Souhlasím, přes listy to asi bude nejlepší. Rozpracovanou tabulku mi klidně pošli, mail mám ve statistikách. :)

Ještě mě napadlo něco: Málo pracujeme s kostkami. Nejsou to jen dvě desítky, s kterými se dá určit nějaké procento. Stačí použít desítku a dvacítku a najednou je rozsah dvojnásobný a můžeš si pravděpodobnost rozdělit namísto stovkové do dvoustovkové stupnice. Nemusíš to tam dávat, ale třeba to někdy využiješ.

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     20:49:20 12.11.2008
i omalovánky můžou bejt přehledný a funkční

Ikonka uživatele Brubeaker    [pošta] NEW     15:37:10 12.11.2008
Hamster: Používám barevné písmo, kdybych obarvil ještě buňky, už by to mohlo vypadat jako omalovánky ;o))

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     15:09:14 12.11.2008
co barevné podkreslení? les den světle zelená, les noc tmavě zelená... atd... excel nenabízí jen tabulku a a filtry, ale i grafické pomůcky : )

Ikonka uživatele Brubeaker    [pošta] NEW     7:02:54 12.11.2008
Nathaka Warrior:

ad 1) nad tím jsem skutečně přemýšlel, ale problém je v pracnosti a v zachování určité flexibility pravděpodobnosti. Jestliže mám 25 nestvůr a chci je procentuelně rozdělit, tak mám v průměru rozsah 4% na každou nestvůru. Můj systém je takový, že je-li u dané nestvůry pravděpodobnost vyšší, udělím rozsah větší - např. 5 až 6%. Je -li nestvůra v daném místě málo pravděpodobná, tak udělím rozsah např. 2 až 3%. tento systém krásně vyrovnává tabulku. Pak jistě uznáš, že pokud bych měl v jedné tabulce například 65 nestvůr, tak mi na každou vyjde rozsah zhruba 1,5% a s tím už se nepracuje moc dobře. Čím více zvířat - tím menší pravděpodobnost na jeho setkání. Pokud bych dosáhl čisté stovky nestvůr, musel bych každou nestvůru očíslovat od 1 do 100 a pak už by to v podstatě ani nebyla pravděpodobnost Rozumíš jak to myslím?

ad 2) Asi bohužel patřím k těm, kteří nenechají kámen na kameni. Ať se mi do ruky dostane cokoliv, tak si vše upravím podle sebe a jsem rád, když to jde :o) Výborný nápad je s tím manuálem na práci s tabulkou. asi jsem si neuvědomil, že ne každý ovládá Excel. Beru na vědomí a něco takového spáchám. Ve finále tedy bude dokument rozdělen na listy, kde na jednom listu budou reálná zvířata, na druhém povolání dle pravidel DrD, na dalším humanoidi.... atd. A pán jeskyně si pak buď rovnou vybere zda má družina potkat zvíře, povolání, humanoida.... Nebo to udělá jednoduše tak, že si přiřadí jednotlivým listům čísla a hodí si k6, případně k10.

Ještě dodatek - Co se týká lokací, tak zjišťuji, že čím více jich dám, tím větší je to guláš :o)

Mohu pro náhled zaslat rozpracovanou tabulku pro povolání. Pouze na mail.

Zatím!

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     21:06:18 11.11.2008
Brubeaker:

Ad 1) Omezená tématika tabulky: Je určitě dobře, že budeš zpracovávat další díl tabulky i pro jiné tvory, ale dovol mi, abych navrhl alternativu. Co kdybys jako příští dílo poslal tabulku rovnou kompletní a zahrnul do ní I zvířata? Podle mě nemá smysl posílat více tabulek rozdělených na části, když jsi zpracoval výborný filtr, který umožní rychlý přehled i v sebevětší tabulce. Můžeš tabulku klidně rozdělit na víc listů, ale v každém případě mi přijde, že nejlepší pro dílo i pro uživatele bude, když bude jedna tabulka obsahovat vše. Totéž platí i o lokacích.

Ad 2) Možnost rozšíření: Téměř o každém díle se dá říct, že jeho části si může čtenář upravit. Cílem autorů by ale mělo být tvořit díla tak, aby bylo nutné upravovat je co nejméně. To nicméně může být předmětem dlouhých a zbytečných diskuzí. U tohoto díla je to bohužel zkomplikované tím, že pro rozšiřování tabulky je potřeba umět zacházet s Excelem a filtry. Nicméně mohu navrhnout řešení i tady; připoj k příštímu dílu textový soubor, který bude sloužit jako manuál k tabulce. Minimálně já to uvítám, když bude možné si přečíst, jak přesně co funguje a jak si přidat další položky do tabulky. A krom toho nebudeš alespoň muset psát doprovodné texty a rady přímo pod tabulku, kde to není úplně nejlepší.

N.

Ikonka uživatele Brubeaker    [pošta] reputace: 2
Samurai: +1
Sniper: +1
NEW     8:48:07 11.11.2008
Zdravím všechny, koukám, že dílo bylo otištěno. Nejprve bych chtěl upozornit, že v mém popisu skutečně padl název "Náhodné setkání se zvířetem z pravidel DrD". Proto se tam neobjevuje nic jiného - samozřejmě by tam mohla být spousta jiných zvířat, ale ty už lze odvodit (lama = srna = slabší jelen).

Co se týče prostředí: zde jsem uvedl hlavní části světa mimo civilizaci. Poušť tam například není , protože se v mém světě (zatím) nevyskytuje. Nechal jsem každému PJ volnou ruku, aby si mohl jakékoliv prostředí sám dodělat (hlavně proto jsoiu zde vytvořeny filtry). Vím, že se jich dá vymyslet mnoho (podzemí, pobřeží, poušť, pláž....), ale zde ať se každý PJ přizpůsobí vlastnímu světu.

Další věcí je, že každe zvíře nebude mocí mermo vždycky útočit. Takový medvěd černý bude útočit pouze za předpokladu, že bude v úzkých. Zvíře může poté postavám pomoci - ať už tím, že se od něho může hraničář ledacos dovědět, nebo zkrátka poslouží jako jídlo, vydělá se kůže ap.

Hodně vám vadí, že to je zaměřeno pouze na zvířata, ale mohu Vás ujistit, že již pracuji na náhodném setkání s člověkem, které bude zahrnovat: všechny povolání dle PPZ a PPP + ostatní povolání z bestiáře jak je např. Bojovník arogantní, Kovboj, Ptáčník, Kupec, samozřejmě jiná družina dobrodruhů ap., ale i například Nekromant nebo Nekrotheurg (chystám i předpřipravení konkrétních univerzálních postav). Tam mezi prostředí samozřejme přibude (chtě nechtě) spousta jiných (volné prostranství města, vesnice, hospoda...) Na všem se pracuje ... Hned v závěsu se pak vrhnu na "ostatní", kde už budou všechny humanoidní potvory, lykani a spousta jiných. Samozřejmě s vizí docílit co největší univerzálnosti.

Vaše komentáře mi mohou jedině pomoct, takže prosím nešetřete kritikou a chrlte nápady - je se je pak pokusim použít. Toto byl prvotní impuls a pokud bude nějaký zájem (a vidím, že trošku je), tak to dotáhnu až do finále.

Děkuji všem za jejich příspěvky.

Nyní konkrétně:

Sniper: Děkuji.

Hamster: Děkuji... pokud nechci nikoho potkat, nebudu si házet - jednoduché. Vždy když budu chtět, aby něco moje družina potkala, tak si hodím.

Nathaka Warrior: Děkuji a děkuji za pomocné vysvětlení pro Hamstera.
*Titěrnost písma je z důvodu tisku - není problém zvětšit (zvládne každý dle potřeby)
* lokace a nestvůry - bylo vysvětleno
* hroznýš skalní PPZ-II. (ale také nejsem přírodovědec - možná jsou tam skutečně někde kraviny a ani onich nevím - možno upravit si dle libosti)
*prvních 10 - v této tabulce tochu zbytečná funkce automatického filtru Excelu

Ještě jednou díky a pokud bude mít někdo konkrétní nápad, tak můžete napsat přímo na gregor.milda(a)email.cz

Mějte se!

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     11:48:02 09.11.2008
aha... no tim se to vysvětluje, ale čí to je chyba?

v tom případě mi vadí, že to setkání nastane ve 100% případů... přece nemusí někoho potkat... na takový poušti bych nechal klidně 30% na nepotkání nikoho

ad hroznýš skalní - PPZ pj - Některé druhy mají rádi vodu.
navíc... už si někdy slyšel, že by se studenokrevný tropický had promenádoval po skalních štítech? myslíš, že druhový jméno skalní značí velehory? :D

dílo je kvalitní, ale svým rozsahem hrozně ztrácí

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
26 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.74622988700867 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách