www.Dracidoupe.cz


Umírající kmen 
Stáhnuto:226x
Formát:mp3
Autor:Dormon
Velikost:3442634 bytů
Popis:Truchlivá (tajemná) podkresová skladba.
Přidáno:12:10:14 15.02.2008
Hlasovalo:18
Průměrné hodnocení:4.78

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Neshika    [pošta] NEW     16:43:18 09.05.2010
Nevím proč by to mělo být nudný....Máme teď dobrodružství, kde bojují henterové proti elfům ( my jsme henterové) a tam všichni umírají po stovkách. Navíc jsou s náma taky kentauři, awamirové, taurini atd..... Kdybych to při hře pustil, myslím, že by to navodilo atmosféru úplně dokonalou.

Ikonka uživatele Gomi    [pošta] NEW     17:32:41 25.09.2009
Skladba pěkná, akorát:
1) Jak již psal Dettios začátek a konec by mohly navazovat
2) Začátek skladby mně přijde zbytečně dlouhý a nudný
přeji více úspěchů při další skladbě

Ikonka uživatele Rayquaza    [pošta] NEW     17:41:32 23.04.2008
Už jsem chtěl hodnotit děsně nízko, ale pak jsem si porovnal s dalšími písničkami tady a uvědomil si, že tu jsou dost nízké požadavky a taky že to není asi zas až taková sranda tvořit. Tak jen sourně řeknu, že ty skladby jsou povětšinou dost suché, a tahle zrovna nejvíc. Mají být atmosférické, ale každý rozumný člověk si podle mě ke hraní dračáku buď muziku nepouští, nebo si najde nějakou normální. No, tvořte dál, ostatní si to rádi poslechnou. Já dám radši od zdejších skladeb ruce pryč.

Ikonka uživatele Loid    [pošta] NEW     20:23:17 20.04.2008
Ahoj. Myslím, že ty úseky, kde je to trošku jinde, tak tam jsou schválně. Hudebně je to pro mne velice zajímavé a rozhodně to přořadním k hudbě na drd.

Ikonka uživatele Loren Saneth    [pošta] NEW     10:24:45 05.04.2008
Jak pravil found : ÚŽASNÉ .Nezbývá než souhlasit.Když jsem to poslouchal několikrát,měl jsem pocit,že ony úseky,kde to nesedí,jak je tu napsáno,tam skutečně jsou..Nicméně můj záměr je,dát tu hudbu do hraní a při něm se na takové detaily soustředí opravdu málokdo..Fakt se mi moc líbí ;-)

Ikonka uživatele Dettios    [pošta] NEW     8:16:39 22.02.2008
No...co na to říci. Dílko je to pěkné, jenže když jsem je hodnotil, vzpomněl jsem si na skladby, které jsem si jenom tak ze srandy tvořil v nějakém hudebním programu (už ani nevím, jak se jmenuje) asi před rokem. Dnešní programy jsou dělané tak, aby byly snadno ovladatelné a přehledné. Má díla byla zhruba na stejné úrovni jako toto. Podle mě by se to mohlo vylepšit takto:
1) Přidal bych do díla ještě nějaké hudební nástroje. Takhe jak to je mi to připadá dost "suché".
2) Trochu víc bych si pohrál s navázáním. Konec a začátek působí, jako že na sebe navazují, ale po několikerém poslechu jsem dospěl k názoru, že tomu tak není.

Možná, že jsem byl moc přísný s těma 3* a měl jsem dát 4*. Na víc to ale opravdu nebude.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     14:49:18 18.02.2008
My se sluchovými indispozicemi, kteří pod amatérský tvořenou podkresouvou hudbou hledáme jen amatérskou podkresovou hudbu a žádné složitosti, se spokojíme i s takovouto kvalitou, coby špičkou.

Skladby má pozvolné neostré přechody, takže ani při opakovaném poslechu jsem nepostřehl přechod skladby z konce na začátek, pokud jsem se na to vyloženě nezaměřil.

Už po druhém poslechu jsem se dostal do melancholické nálady, takže skladby splnila svůj účel na 100%, nezbývá než hodnotit nejvýše o pokud se neobjeví něco jiného a lepšího, tak popřát autorovi k dalšímu dračímu glejtu.

Ikonka uživatele Zharradan-Marr    [pošta] NEW     19:50:50 15.02.2008
Umírající kmen je rozhodně dobrej počin, nicméně ke špičkovému má své rezervy...
Navzdory přednostem, jež zmínili ostatní, totiž obsahuje úseky, které jednoduše "nesedí"...
Chápu, že jsou lidé, kteří to pro své kognitivní dispozice neslyší, ale já hodnotím "pouze" jako kvalitní...

Ikonka uživatele found    [pošta] NEW     15:56:11 15.02.2008
Takovým tím svým hudebním hluchem jsem poznal, že je to moc krásné a víc k tomu zřejmě neřeknu. Navozuje to přesně tu atmosféru, kterou jsem čekal podle názvu. Mohu už je dodat toto:

ÚŽASNÉ


Ikonka uživatele Textoris    [pošta] reputace: 1
Nathaka Warrior: +1
NEW     15:50:14 15.02.2008
Technická část:
Kolem 1 minuty při přechodu je takový rytmický přeskok a bije se to tady se špatnou rytmikou, po druhé minutě je tam obdobně to samé.
Rytmika ze začátku působí dobře, ale ke konci je vidět, že je to jen ten samý loop a v konečné fázi skladby by se hodila změna této rytmiky nebo alespoň sladit s celkovou "melodií" skladby. Při několikátém poslechu už ta rytmika působí hodně, na můj vkus, rušivě, možná v těch fázích, kdy je dominantní klavír ubrat výraznost a pouze ještě tišeji nechat tam tu rytmickou část, ale každopádně bych tam ubral tu tamburínu (zvonce, nebo co to přesně je - vozembouch?:-))

Zajímalo by mě v čem přesně je to tvořeno? Klavír je nahrán ručně nebo jen použity akordy nebo použitý speciální sample, připadá mi dost složitý a připomíná mi to nějaký soundtrack vzdáleně... ale je hodně dobrý a dost dobře zpracovaný sample, pokud to je sample, ale na nahrání ručně mi to připadá dosti složité...

Proč umírající kámen?:-)


Použitelnost:
Spíše bych to orientoval jako samostatnou skladbu, jelikož když si uvedl, že se jedná o podkres, tak každý si představí, že to pustí a bude mu to 2 hodiny při DrD hrát. Jako samostatná skladba je to dobré, ale jako podkres už moc ne. Také konec a začátek skladby nenavazují.

Pocit:
Osobně na poprvé mě začátek zaujal svou tajemností, ale po dalším poslechu už to znělo tak "suše" oproti zbytku skladby. Ale celý ten střed skladby, kdy je tam ten klavír, ten je perfektní (teda jedná-li se o klavír - varhany, apod. - :-)).
Nepůsobí to ani tak skleslou atmosférou, ačkoli si při poslechu každý představí, jak se rytíř obětuje pro dobro a při "finalfightu" padá poražen a poslední jeho myšlenky jsou na jeho milou, která mu není souzena. Působilo to na mě spíše takovou magickou atmosférou. No každý si vezme svoje, ale určitě klavír je použitelný jako soundtrack k nějakému fantasy filmu.:-) (nebo hře)

HODNOCENÍ:
Při prvním poslechnutí bych hodnotil přímo za 5 a ani se o ničem nebavil, ale při dalším poslechu tam člověk najde pár "zanedbatelných chyb", které jsem vyčetl výše, ačkoliv vzhledem k této rubrice a vůbec všemu se není o čem bavit a máme zde horkého kandidáta na cenu O HLAVU ZLATÉHO DRAKA, pokud někdo nepřijde s něčím lepším...:-)


  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.77937817573547 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách