www.Dracidoupe.cz


Fight with repercussion 
Stáhnuto:117x
Formát:mp3
Autor:Textoris
Velikost:4472615 bytů
Popis:Song k podkreslení
Přidáno:19:17:08 14.06.2007
Hlasovalo:9
Průměrné hodnocení:4.89

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Loren Saneth    [pošta] NEW     11:29:02 28.06.2007
Nádhera.Hned mě napadá kam to jako PJ šoupnu.Takový tajemný a trochu temný.Přeju hodně úspěchů při další tvorbě.
Loren

Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     23:45:41 18.06.2007
Medaen:
Pohoda...díky za zhodnocení...na záveěr...jsem rád, že se ti to líbilo...:)

Ikonka uživatele Medaen    [pošta] reputace: 1
Sniper: +1
NEW     12:11:47 18.06.2007
ad 1. Tak za tohle se omlouvám. Přiznám se, že s tvorbou hudby na počítači nemám žádné zkušenosti. Když jsem to psal, napadlo mě akorát midi a popravdě mě zaráželo, že zní tak dobře. Rozhodně to nemělo poukazovat na nějakou slabost, pokud se to tak dá brát.

ad 3. Argument příjmám kladně.

ad 4. - 5. Tohle je záležitost osobního vnímání hudby jako celku. Já jsem odkojen na tzv. "klasické" hudbě a gothic doom metalu (světe div se, ale je to pravda). Tato hudba je pravda "na poslech". Přesto věřím, že vložit další nástroje je možné (aniž by rušili celkovou atmosfér skladby a nevznikl ten mišmaš), přesto to není nezbytné a nepovažuji to proto za něco, co skladbu okrádá o její kouzlo, či jí dokonce škodí! Jedná se čistě o můj pocit z "poslechu", přestože jako ambientní hudba to během hry zcela jistě zapadne do podvědomí. Toť můj osobní názor obohacený o tvou reakci :)

ad 6. Změny jsem se snažil chválit, a souhlasím s tebou. Pokud to nevyplynulo předtím, tak teď říkám: "Líbí se mi to."

ad Celkově Proč jsem se k tobě dostal? Skladba mě zaujala, líbila se mi, a než o tom mlčet, reagoval jsem na tvé "Žádné moc velké kritiky..." A na závěr (není to výčitka): Hrabal bych se v tom stejně, ať by to napsal kdokoliv jiný :)

Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     22:01:01 17.06.2007
Medaen:
Uf s tebou...
1. Tohle není, nikdy nebylo, není a nikdy nebude MIDI!!!

(fuj, takové sprostá slova...) je to čistá 192kb/s mp3

2. Ano jsou to smyčce, nějaké struny, envím co to je přesně v češtině, je to ale napsamplované a elektronicky upravené, tzv. "strings"

3. Začátek je 2 sekundová pauza, scvhálně..kdyby to začínalo "usekle" tak by to nemělo kouzlo osobnosti, když si to pustíš, tak čekáš co z toho vyjde...a návaznost, ano...jde...musíš to zkusti jako podkres...

4. čekáš nějaké fagoty, atd...čekej co chceš:) tohle skladba čistě z několika harmonicky podobných nástrojů...a dávat tam nějaké další nástrje je blbost, protže by to byl mišmas a bylo by to o ničem, každopádně...ANO zkoušel jsem to a stojí to za prd...

5. Tohle má být taková "ambientní" hudba, prostě jen tak..není to na poslech, je to spíše na podkres... Má navodit atmosféru...toť vše...

6. změny tam jsou naschvál, jinač by to bylo monotoni a usnul bys u toho a už jsem to níže vysvětloval...

Celkově:
Hm...ok, pěkně ses v tom provrtal, zajímalo by mě, jestli se stejně vrtáš i v jiných...trochu se sebestředností musím konstatovat, že jsem jedinej, komu se tady někeří uživatelé hrabou do díla a probíraj ho po bitech...

Jinač dík...

Ikonka uživatele Medaen    [pošta] NEW     20:49:19 17.06.2007
Dojem z poslechu:
Začátek vypadá velice slibně, navozuje atmosféru, která ve mě vyvolává malost, slabost a pomíjivost. Takto si připadá člověk proti silám, které ho mohou snadno potlačit či zničit. Stojím proti mohutným štítům velehor. podemnou se rozprostírá kaňon s řekou tak působivou, že se mi tají dech. Stojím proti hradbám pradávného města, před citadelou, která odhání případné nepřátele svými mocnými věžemi. A takto bych mohl pokračovat dál.

Ano, začátek navozuje alespoň v mém srdci hudebníka tyto pocity. Přesto zhruba okolo 36. vteřiny čekám něco víc, než je homogení tón smyčců (což nepovažuji za nedostatek!) a možná nějakého lesního rohu nebo fagotu (v midi kanálech se mé ucho nepohybuje tak dobře jako ve skutečném orchestru, proto toto berte s rezervou).
Skladba pokračuje dál a já se snažím pochytit nějaký motiv, který by dílu přinesl jasnou myšlenku. Máme tu obrovskou atmosféru, ale stále mi nevyplývá, zdali se jí mám bát či ji obdivovat. Přibližně v 1. minutě a 10. vteřině se začíná něco dít. Okolo 1. minuty a 31. vteřiny se mění akord a housle se dostávají do popředí a vynikají nad ostatní smyčci. Jestli toto místo má ještě více vyzdvihnout to, co již bylo postaveno, nevím, ale poutá to zdravou pozornost posluchače, což je v podobných skladbách většinou plus. A hle, něco mi říká, že to, o je předemnou si zasluhuje úctu a vyzívá k odhalení tajemství nebo krásy, které se v tom skrývá. Konec je celkem nejasný, osobně bych navrhl ještě víc protáhnout poslední tón. Přehrával jsem skladbu jak ve WMP tak ve Winampu, ale ani jeden z nich mi nenavázal konec přesně na začátek, takže to opravdu působí poněkud usekle.

Ony již zmiňované rušivé momenty jsou celkem vhodné, protože skladba nemá ze začátku téměř nic pohyblivého, vše se kolem míchá jako velmi hustá mlha. To opět není výčitka, al chvála autorovi, který do dokázal náležitě podat. Trošku mi pak vadí absence vyšších tonů, které by celé dílko oživili a pohráli si s motivem a náladou, kterou vnášejí smyčce. To co by skladbu oživilo, by mohla být pouhá flétna, hoboj, fagot ve vyšších tónech nebo přidání dalších žesťů, nejlépe trubky. Osobně bych upřednostnil flétnu, která by si výborně poradila jak s vážností díla tak s jeho případným odlehčením.

Dílo je jistě zdařené, ukazuje na čas strávený nad jeho kompozicí, ale dostat to já do ruky tak se v tom budu prostě hrabat :) Ale i v nezměněné podobě bych to použil. Nejlépe v neutrálních scénách s mohutnými horami.

Na závěr bych rád kladně ohodnotil dílo a popřál autorovi další plodné dny a hodně trpělivosti s prací na ještě lepších dílech.

Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     18:33:04 17.06.2007
Och, tak děkuji...:) To jsem ani nečekal...

Tato skladba byla tvořena za účelem podkresu v rámci možností...prvně cíleně tvořená skladba, ale byla to makačka...:)

K rušivým momentům...zkuste si to pustit a poslouchat a uvidíš, že během toho, jak budeš hrát, tak nebudeš vnímat vůůbec, že ti něco hraje a při "rušivém" momentu si tak nějak letmo uvědomíš ,že něco hraje;) ...

...ano je to schválně, kdyby to bylo jen tak.."ambientní", tak by to byla nuda....chtělo to trochu akce...:)

Žádné moc velké kritiky, tak nemám an co odpovídat, jen mohu nadále jen děkovat za hodnocení...:)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     17:53:37 15.06.2007
Krása...má to atmosféru a toho si cením, nevím jestli to někomu vadí, nebo jestli tam někomu vadí nějaké nástroje, ale mě se to líbí, je to takové krásně vážné :o)

Snad jen za polovinou skladby jsou takové rušivé přechody, mezi hlasitou a tlumenou hudbou, moc to upozorňuje a celkově mi to rozbíjelo strukturu písně :o)

Ikonka uživatele found    [pošta] NEW     7:11:38 15.06.2007
No, opět nemám k Texově díle žádné námitky. Ani nevím, ale asi ho začnu poslouchat místo Ill Niňo ( to asi neznáte ... prostě metal. skupina ) a kdyby se vydal na profesionální dráhu ( jestli na ní není, nevím ) tak by měl podle mě velké úspěchy, ale to by asi hrál něco inakého.

Jinak, když tu čtu, že to druhé nepovedené má prvky techna, to si prostě musim stáhnout :-D.


Ikonka uživatele Marcus    [pošta] NEW     6:06:24 15.06.2007
No... takový průměrný darkwawe (dark-ambient?) - či aspoň myslím, že se tomu stylu tak nějak říká ;o)

Ikonka uživatele Nekroskop    [pošta] NEW     22:26:02 14.06.2007
Tma. Nejhlubší temnota a chlad a stísněný pocit, který převládá kolem. Ale něco jakoby se nechtělo spokojit s tímto místem. Chtělo jej opustit a tak divoce plavalo směrem k hladině. Avšak přes velkou vzdálenost hladiny, byla jeho ryhchlost nepatrná. Dál a dál, až se místo stávalo světlejším.
A teď už To cítilo. Bylo blíže a blíže k povrchu... Už. Spatřilo krásnou noční oblohu a velký leštěný stříbrňák, kolem něhož bylo rozseto nezpočet jeho úlomků...
Návrat do hlubin.

Tak tohle se mi asociovalo, když jsem poslouchal skladbu. Krásný pocit.

Jediná chybička, která mě vytrhla ze snové nálady byla ve 2,17-2,22 části skladby. Prostě mi tam nepasovala a působila rušivým dojmem a to zejména její konec, který byl jako useknut.

Nekroskop

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.78536200523376 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách