www.Dracidoupe.cz


Motlitba po ránu 
Stáhnuto:40x
Formát:mp3
Autor:Miki Wolverine
Velikost:1869316 bytů
Popis:Krátká skladba pro navození kostelní atmosféry.
Přidáno:10:30:55 02.06.2007
Hlasovalo:8
Průměrné hodnocení:3.25

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 20
Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     22:38:50 10.06.2007
Já se zdržuji hlasování, ještě jse mtotiž nehlasoval...nepřipadá mi fér, abych hlasoval...a nebylo by to na pět, hodnotil bych ale hodně přísně a dole:(...nevím proč...jestli je někdo jiného názoru, ta do toho:)

jinač mi připadá, že tady asi nikdo nemá kvalitní sluchátka nebo reprák..i mlj reprák u noťasu, tkerý je pěkně na prd...mi to odhalil a to je hrubka jak prase..kvalita je první věc na písničce..ta nej...tak nevím teda:) nebo možná jste hluší :P (vtip)

zkuste si to pustit hlasitěji...

Ikonka uživatele Darnathorn    [pošta] reputace: 1
Miki Wolverine: +1
NEW     20:19:21 08.06.2007
Nuže, co říct. Technické věci spojené s jedničkami a nulami už byly zmíněny, já snad jen dodám, že přinejmenším v mém reproduktoru šum nepřekračuje přirozenou mez. Naopak, drobné praskání jen IMHO podtrhuje takovou klášterní atmosféru.

Co se týče hraní, jde poznat, že Miki klávesy teprve oprašuje. Jednak jsi dvakrát docela znatelně zaškobrtnul (cca 0:30 a 1:23) a jednak nepřesně nasazuješ po pomlkách. Tím bortíš jinak celkem uhlídaný rytmus, pokud budu považovat zrychlování a od prostředka zase zpomalování za umělecký záměr ;o)

Ze skladatelského hlediska máš u mě výbornou. Krásně to splňuje podkresovou úlohu a navozuje klášterovo kostelovou atmsforu. Snad jen občas jsi zvolil krapet nešikovně, jako třeba ty dlouhé tóny (půlky) na konci (z toho jsem byl pravda chvilku zmatený :o).

Mé (subjektivní) dojmy jsou velmi kladné. Jednak mě pozitivně překvapilo už jméno autora *úsměv*, druhak nádherný tón varhan (jó, moje babička, ta by si smlsla. Té musím hrát všechno, co zní jako varhany, při každé návštvě dvakrát), no a pak to střídání vyšších tónů s hlubšími. Krása.

Pokud to shrnu, nemám zase tolik výtek, abych nemohl dát čtyři hvězdy. Ty překlepy se dají snadno zakrýt nejpřirozenějším možným způsobem; ztlumit a mluvit. Jinými slovy, při dračáku si toho nikdo nevšimne. Nejdůležitější je pro mě barva tónu a ta je perfektní, melodie není natolik složitá, aby se do ní hráči zaposlouchali spíš než do PJ :o) Takže chválím.

--Darn--

Ikonka uživatele Rotrigo    [pošta] NEW     7:26:20 08.06.2007
Nevím, jak ostatní, ale já jsem tam žádný šum neslyšel. Nevím čím to je, ale není tam. Jinak je to fakt dobré, jen škoda, že se to pořád opakuje, dávám za 4*.

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     8:19:10 07.06.2007
Zdravím
Nerad hodnotím hvězdama takže předem říkam, že jsem se zdžel hlasování.

Ale komentář si neodpustím.
Varhany zakrývají poměrně velkou jednoduchost cele skladby. Při změně nástroje by celé skladba stratila svých rozměrů. Připomína mi spíše jednoduché prstové cvičení (etuda) než přednesovou skladbu. Vzhledem k tomu, že prvních 30s se opakuji kvinty s akordickým doprovodem a posléze kvarty většinou doplněny akordem tak se nedá jednoduše přiřadit jak by se tato skladba zapsala do taktů a tedy jí přiřadit rytmus. U etud jsou ale většinou tyto detaily vynechávány.

Myslím si, že zaváhání kolem 30s nebylo původně zamíšleno i když kdo ví.

Podobná prstová cvičení jsou nedílnou součástí jakéhokoliv učení na jakýkoliv nástroj a bez nich se dost dobře nedá posoupit ke složitějším skladbám. Doufám proto, že toto je jen první vlaštovka a daší skladby už budou mnohem vyzrálejší a lepší.

Přeji autorovi mnoho štěstí do další tvorby.

Ikonka uživatele Loren Saneth    [pošta] NEW     15:38:23 05.06.2007
Zdravíčko,
Pro navození klášterní nebo kostelní atmosféry je to celkem povedený dílko.Škoda jen , že některé části se tam na můj vkus opakují až příliš často a nějak v té melodii není žádné tajemno nebo náznak příběhu.To se mi vždy líbí.Třeba by to znělo líp na nějaké hlubší varhany..Takhle mi to znělo spíš jako elektrické piano.
Něco tomu ještě chybí,ale není to špatné.V každém kostele také nemohou hrát dokonale,že? :-)
Loren Saneth

Ikonka uživatele Sniper    [pošta] NEW     7:15:59 05.06.2007
Tak, nějaká ta diskuze proběhla, to jsem jen rád. Nyní při zpětném ohlédnutí bych asi hodnocení změnil na 3. Jak se ukázalo, mé nevýkonné repráčky nedokázali plně odhalit potenciál chyb a šumu, propříště při sebemenší pochybnosti budu poslouchat i jinde... chybami se člověk učí.

Jediné co to ospravedlňuje jako použitené je sám fakt, že pro hru to na moc procentech hlasitosti nebude (nebo snad místo hry posloucháte?... ehm, my vlastně jo, občas, Cohena... (nebrat osobně, jen blbý pokus o vtip)).

Folcwine: pokud by to bylo už několikáté dílo Mikiho Wolverina, asi bych vracel. Tady jsem raději ale volil ukázku, protože vím že jste zde vy, kritici, kteří máte tu možnost se nad věcí zamyslet a z různých stran to zkritizovat. Navíc jsem z toho díla cítil tu spontánnost a spolus popiskem autora mi to dávalo tušit, že přepracování by spíš bylo vytvoření něčeho jiného. ALe zpět k myšlence - když jsou autorovi první díla vracena, tak občas to někomu pomůže, ale většinu to zlomí, a tady nejsme v byznysu, kde by člověka alespoň k tvorbě hnaly peníze. Takže asi tak. Propříště ale již rozhodně budu přísnější.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     22:30:55 04.06.2007
Bez škrčení by to bylo někde mezi 3-4. Musel jsem skladbu ztišit na 8%, aby mě šramot přestal bytostně dráždit. Skladba má velmi primitivní, ale celkem líbivý motiv, na podkres ideální. Délka (krátkost) mi také zase tak moc nevadí.

Jde o to, kolik času jsi tvorbě dal. Složení skladby a vypilování asi trvalo docela dlouho. Pak nechápu, proč jsi si nenašel tu chvililinku na přehrání před odesláním sem a nepřehrál jsi si to. Mohl jsi pak udělat novou nahrávku nebo požádat někoho, zda by ti skladbu "nevyčistil" od rušivých elementů.

Koncepci jsem si četl a hodnotil jsem částečně podle ní. Nejvíc hodnotím podle použitelnosti. Pustit tuto skladbu v této podobě, tak asi by byla pro smích než pro navození nálady. Při prvních třech přehráních jsem to ještě jakš-takš toleroval, ale napopáté jsem to už nevydržel a musel to vypnout.

Vidím potenciál, který je ale potopen v lenosti. Dle mého by redaktor měl skladbu vrátit k přepracování.

Případnou další debatu prosím do pošty....

Ikonka uživatele Miki Wolverine    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     19:52:59 04.06.2007
Folcwine: Koukni se do koncepce, kde je uvedeno, že by se sem měla dávat zejména podkresová hudba. Každá hudba se samozřejmě oposlouchá, když je podkresová. Má navodit atmosféru. O přechodu mezi koncem a začátkem se v koncepci taky mluví.

Měl sis přečíst, co jsem psal níže... Samozřejmě o to vím, ale zkusit odstranit si to fakt můžeš sám, mně se to fakt bohužel nepovedlo. Teď už vím, že je to tím, že jsem měl to nahrávání příliš nahlas. Ale pozdě.

Jen mi ještě řekni, za co jsi tedy strhnul ty 4*? Za lajdáctví a šum? Protože to ostatní, co píšeš, jsou spíše plusy než minusy...

Miki

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     17:01:56 04.06.2007
Škrčení je docela děs. Sráží to tak hodně na použitelnosti. Nějak se mi nechce uvěřit, že jsi si skladbu před odesláním ani jednou neposlechl, závadu by jsi jinak určitě odhalil. I jednoduchý audio program by dle mého měl škrčení potlačit.

Motivů je velmi málo hodně se podobají. Pro podkresovou hudbu je dobré, když motivy jeden nebortí druhý, ale mohlo jich být o něco více (aby skladby měla alespoň ty 4 minuty, jinak se opakovaným přehráváním hned oposlouchá). Je i dobrý přechod mezi koncem skladby a začátkem.

Zajímavé motivy, atmosféru to dle mého má, "lajdáctví" autora - to mi tak vychází přibližně na *.

Ikonka uživatele Miki Wolverine    [pošta] NEW     18:40:22 02.06.2007
Tinwen: Myslím, že vše jsem již vysvětlil níže. Na zajímavější a složitější způsoby bohužel nemám program, který by to všechno dal dohromady. :(

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
20 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.057031869888306 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách