www.Dracidoupe.cz


Koledy 
Stáhnuto:111x
Formát:mid
Autor:Darnathorn
Velikost:2711 bytů
Popis:5 velmi krátkých koled pro dokreslení atmosféry (i ve fantasy mohou být lidové svátky)
Přidáno:19:58:03 23.12.2006
Hlasovalo:7
Průměrné hodnocení:4.14

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Darnathorn    [pošta] NEW     19:49:22 03.06.2007
Írme: Díky! Je to někde dole napsáno, dělal jsem to v Anvil studiu a máš pravdu, ony jsou ty nástroje trochu umečené. Čtyřku a pětku jsem pravda tvořil docela ve spěchu, před odjezdem na svátky do Bílovce, jestli si pamatuju, takže jsem neměl moc času si s tím patřičně vyhrát. Pětka proto zní IMHO líp jen proto, že jsem ji nosil v hlavě o něco déle :o)

Na Guitarpro se určitě mrknu, docela by mě to zajímalo :o) A za chválu taky děkuji ;o)

--Darn--

Ikonka uživatele Írime    [pošta] NEW     17:57:54 02.06.2007
Darn: Omlouvám se, jestli někoho opakuju, nečetla jsem diskuzi(stydím se za sebe, ale není času)..Líbí se mi, že jsi napsal koledy a opravdu to má takový ten charakter koled(melodie jsou nové, ale zní to jako koleda:-)) Kromě čísla 4 mi přišly celkem zajímavé a použitelné(4 mi přišla docela o ničem..asi i nejméně koledovitá)..No jediná škoda je, že se mi nelíbí ty nástroje,ale to vidim jako chybu programu(dělal jsi to v Guitarpro nebo v čem?) - ono je logický, že kvalitní zvukový záznam je vždy lepší než takováhle syntetická věcička. No ale melodie se mi líbí, kdybych hodnotila, tak dam možná i 5:-))

Prostě hezké:-)
Írime

Ikonka uživatele Darnathorn    [pošta] NEW     11:22:57 11.02.2007
Shadowman: Děkuji. S těmi názvy máš asi pravdu. Problém byl v tom, že jsem za tu chvíli (odesílal jsem to 3, 4 hodiny předtím, než jsem si vyjel na vánoční prázdniny, a to jsem ještě nespal) nedokázal vymyslet nic, co by vyhovovalo mým představám, co by v mých očích dílko ještě nezhoršilo. Ale názvy, které jsi tady zmínil, by se určitě hodily, proto díky za přínosnou kritiku :o)

--Darn--

Ikonka uživatele Shadowman    [pošta] NEW     20:51:53 10.02.2007
Milí Darnathorne, Koledy jsou zajímavým nápadem a to je první plus, to že jsi se nebál přijít s něčím originálním vždy boduje.

Koledy mají rytmus a podkres, někdy jsou možná příliš rychlé, ale to minimálně.
Musím ti ale vytknout názvy, hodně lidí zapomíná, že holé dílo není vše, s názvem či popisem skladeb by se to poslouchalo lépe, mě např. při 1 Koledě napadlo oslavování příchodu jara, při 5 návrat domů. Je to ale stále hezké a převažuje u mne více + nežli -. Dávám známku 4* a hodně štěstí do budoucí tvorby přeje Shadwman.

Ikonka uživatele Darnathorn    [pošta] NEW     2:11:04 01.01.2007
LJ-DL: Hlavně, na ten zpěv zatím nemám prostředky :) Jinak děkuji za kladnou kritiku, vlastně jsem něco takového ani v nejmenším nečekal...

--Darn--

Ikonka uživatele Lady Jay - Drtička lebek    [pošta] NEW     11:19:32 29.12.2006
Mělo to v sobě určitou koledovost, a zároveň si to využití v DrD celkem dokážu představit (postavy přijdou na vesnickou oslavu slunovratu, kde vesničané nadšeně hrají koledy). Ale se zpěvem (nejlépe vícehlasým) by to bylo o hodně lepší. I když, ono by to potom možná vypadalo jako ty vánoční koledy, které se teď o vánocích na cédéčku nebo kazetách prodávají vlastně všude, a k těmhle melodiím by se špatně vymýšlel text, který by do DrD zapadnul. Asi je lepší to nechat, jak to je, protože takhle to špičkové není, ale kvalitní určitě.

Ikonka uživatele Rotrigo    [pošta] NEW     8:38:50 29.12.2006
Jsou to dobré písničky, ale kolikrát mi ani moc nepřipomínaly koledy. Kdyby tam nebyly zvonky, tak by to vůbec nebyly koledy, ale vesnická lidová píseň, co se hraje v hospodách a krčmách pro lepší atmosféru. Ale, je to dobré. 4*

Ikonka uživatele Sniper    [pošta] NEW     20:01:38 23.12.2006
Pro toto dílo nehlasuji ani nedávám svůj komentář a nechávám vám tak prostor (pozn - nehlasovaná díla mají průměrné hodnocení 5*).

Autorův popis díla:

Protože jsem se rozhodl podtrhnout něčím vánoční atmosféru i tady na serveru, posílám soubor pěti krátkých skladeb. Jedná se opravdu spíše o "blbůstku" pro zpestření, nicméně je - podle mě - docela využitelná i v DrD, což je ostatně hlavní důvod, proč to posíám. (Dá se s ní dobře dokreslit atmosféra, případně navodit nálada hráčům.)

Všechny soubory jsou ve formátu MID, zazipované jako ZIP o "ubohých" 3 kb.

A o co se vlastně jedná? Je to pět mnou vytvořených a nikde jinde nepublikovaných koled. Jsou dělané v programu Anvil tak, aby se daly snadno opakovat a zároveň splňovaly podmínky pro jakési koledovství (jinak už by to ani nebyly koledy, no ne?), tedy klasickou koledovskou instrumentalizaci (klavír, housle a nějaká ta cingrlátka) a jednoduchost melodie v tónině C-Dur.

Balil jsem v progeamu Zip Genius. Samotné skladby se mi občas trochu nepohodnou s WinAmpem. Pokud to tedy zrovna nejde spustit, otevřu přímo WinAmp a odkazem Open Folder si patřičnou složku vyhledám.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.6773829460144 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách