www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Generátor počasí 
Stáhnuto:16x
Formát:xls
Autor:Vedro
Velikost:174730 bytů
Popis:Excelovský sešit, který vygeneruje náhodné počasí.
Přidáno:13:16:43 12.12.2005
Hlasovalo:14
Průměrné hodnocení:3.71

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  Další
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 14
Ikonka uživatele Samantha    [pošta]      20:59:43 09.02.2007
Hele, tohle je moc dobrý nápad...

Už na první pohled je to velmi dobře zpracované. Autor si s tím očividně dal velkou práci a vymýšlel takové věci, jako oblasti nebo momentální měsíc... líbí se mi to. A i když to samozřejmě nemůže být úplně přesné, pro účely hry to stačí a velmi ji to zpestří. Jen málo PJ řeší, jestli je zrovna sychravo nebo svítí slunce... počasí se většinou řeší jen pokud je důležité pro hru (takže se o něm dozvíme když je spalující vedro nebo krutý mráz).
Teploty se dají jistou kombinací vygenerovat na opravdu hodně (a to hlavně pod nulou). Možná by to šlo nějak omezit... ale na druhou stranu - málo postav se dostane do situace, kdy bude na místě nastavit nadm. výšku "nad 8000 m", "polární oblasti", měsíc "leden" a hodinu "0-2hod" :-) Pro obyčejné účely to stačí. Já bych to s autentičností tak nehrotila a velmi přehledně a jednoduše zpracovaný prográmek bych s radostí použila ke zpestření hry.

Toť vše
Samantha

Ikonka uživatele Tonymen    [pošta]      16:17:42 04.04.2006
Moc hezky.urcite to pouziju

Ikonka uživatele Alanil    [pošta]      16:13:12 13.02.2006
Velmi pekné, praktické, použetelné a to je hlavné.
Určite to muselo dať vela námahy, ale výsledok stála za to.
Keby som stihol, tak by som dal 5*, ale prihádzam s krížikom po funuse.
Jediné "mínus" je, že sa mi tam podarilo vygenerovať aj -89°, čo mi pripadá trochu (príliš) extrémne. (ale to už záleží os sveta...)

Ikonka uživatele Sindor    [pošta]      15:23:53 31.01.2006
Generátor používám a jak už bylo řečeno, chtělo by to verzi Mk II s možností volby pár parametrů navíc (bez biozátěže se obejdu).

Ikonka uživatele Poly    [pošta]      21:24:45 21.01.2006
velmi pěkné. fakt škoda, že to neumí vygenerovat třeba celý týden za sebou všechny hodiny atd. zasebou a podle logiky.

Ikonka uživatele ian    [pošta]      16:25:05 15.01.2006
pro PJ je generátor velmi užitečný, neboť poskytuje objektivitu a rychlost. i když zobrazení teplot v časovém rozmezí hodin či dní by bylo užitečné, objektivní určení pro účely hraní nemá moc smysl. krom toho v herním světě je narozdíl od našeho nejpodstatnější faktor ovlivňující počasí právě PJ.

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta]      10:28:28 19.12.2005
Vedro: nejde o nic nabeton přesného, spíš o to, aby před tím, než tvůj gemerátor vyplivne výsledky, bylo možno nějakým způsobem navolit možnosti světa a krajiny v níž se družina nachází: např: alesoň průměrná teplota v tom světě (aby to nezacházelo do těch extrémů), kontinentální (nebo přímořstý na západě či na východě) mírný pás, vysoké horsképásmo podél jižní hranice (odtud vítr foukat spíše nebude)... pak nechť se tvůj generátor činí...

Ikonka uživatele Vedro    [pošta] reputace: 1
Schullin Koulle: +1
     2:09:48 17.12.2005
Dobrý den

Děkuji všem za názory, tipy a rady. Už když jsem tento excelový list tvořil, říkal jsem si zda není příliž složitý, ale chtěl jsem tam zahrnout všechny nejzákladnější podmínky ovlivňující chod počasí. Jak tak ale pročítám diskusi, je zde silná potřeba něčeho 100% přesného, co počasí určí "nabeton". I když vše na této planetě má svoji příčinu a důsledek, motiv a čin, nebo nějakou zpětnou vazbu, u mého generátoru je asi nejpodstatnější proč byl vůbec vytvořen. Pokud hrdinové cestují přírodou, může jim říci jak právě je. To je všechno. Počasí je věc křehká, nevyzpytatelná, a natolik pro laika nepředvídatelná, že nemá smysl se zatěžovat tvorbou programu který zpracovává zakřivení pobřež, počty a výšky okolních hor, tlakovou níž a já nevím co všechno, když výsledek bude pouze PJem verbálně podané "je hezky" nebo "je ošklivě". Proto bude k potřebám DRD vždy stačit počasí přibližné. Tvorba něčeho výkonějšího by byla k výsledku vždy neúměrná.

S díky za tipy
VEDRO

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta] reputace: 1
Alcator: +1
     19:33:12 16.12.2005
vesměs většina už byla řečena... podle mě je tohle tak maximálně dobře zpracovaný pokus o pomoc PJ. Já jsem geograf a tohle nikdy nemůžu přijmout. Počasí je dost složitý systém závisící na příliš mnoha faktorech, které je třeba zohlednit: např. poloha (kontinentalita + východní + západní okraje pevnin), zemepisná šířka, podnebí, tvar reliéfu (orografie!!!), urychlující síla zemské rotace... a mnoho dalšího... nadruhou stranu je třeba tento příspěvek ocenit zhlediska snahy pomoci, prtože se osobně domnívám, že vytvořit alespoň modelový systém počasí pro jiný svět než Zemi by dalo dost zabrat i meteorologům profíkům. Pak si vezměte ještě koniny jako více než jeden měsíc a tak podobně... ale dále musím vytknout i nemožnost nastavování zeměpisné šířky pro dané počasí, což mi přijde opravdu docela chybějící i přes to přese všechno... a dále bych taky zmínil nesmyslně vysoké (i do mínusu) dosahované teploty (kór pro mírnou šířku), které značně přesahují maxima planety Země (nechci nijak vyloučit existenci těchto teplot, ale , ale takovýhle prográmek by měl mít něco jako možnost nastavování parametrů světa a odvozovat hodnoty z toho...)

to je snad vše... jsem dost na rozpacích jak hodnotit, vim, že nebyla sranda tohle stvořit a vidim, že to je udělaný pěkně, ale na druhou stranu to nemůžu přijmout jako celek principů, protože počasí je všechno, jen né náhodné...


Zdendál: tlak atmosféry a cyklonální činnost by se zobecnit dala na nějakou pravděpodobnost výskytu na daném místě v danou roční dobu... není třeba vědět, jaký tlak je na každém hexu světa, tady jde o to, jaký bude vát vítr a jestli bude kupříkladu pršet + nějaká ta katastrofka by se dala určit pravděpodobností výskytu

Ikonka uživatele Woytach    [pošta] reputace: 1
Alcator: +1
     18:20:27 16.12.2005
Počasí je velice složité, logické a pracuje na spoustech fyzikálních zákonů to už zde řekli přede mnou ostatní. Počasí ovlivňuje spousta věcí, jako poloha na planetě, velikost planety, vzdálenost hvězdy (slunce), ale i místní záležitosti jako vzdálenost od moře, deštný stín (nebo tak nějak se to jmenuje), zemětřesení, síla větru, teplé a studené fronty, tlak - ten hlavně a spousta dalších podmínek (to co autor uvedl nepočítám). Tudíž myslím, že udělat program na dělání počasí by bylo opravdu velice složité (a taky by to nemusel každý počítač zvládnout), a ještě, aby si tam každý uživatel dělal vlastní svět - pohoří nížiny ....
Ovšem spousta těchto věcí není ve světě DrD důležitá a zbytečně složitá. Proto by měl každý PJ spoléhat na svoji logiku.
K programu samotnému: chybí mi tam, jak už říkal Alcator, počasí pro celý den, a možná export do textového souboru ( např. *.txt) na to by to bylo lepší udělat jako normální program a ne v excelu a také, možná to zde již zaznělo, jeden nedostatek či chyba: když vyberete např. velehory jde zadat nadmořská výška třeba i 150 - 500 m.n.m. což je blbost , to nejsou velehory.

Podtrženo sečteno je to dobře vymyšlené, provedené i to usnadní práci, pokud nejste puntičkáři proto dávám 4*

  Další


Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.73780608177185 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.