www.Dracidoupe.cz


Dovednosti


Žonglování

Příprava pro tisk (tisknuto 2946x)
Autor: Mavev
Přidáno: 18:08:23 22.03.2005
Hlasovalo: 26
Průměrné hodnocení: 4.04
 
Vlastnost: Obratnost
Obtížnost: Střední
Ověřování: jednou za vystoupení
 
Totální úspěch:

Postavě se žonglovaní daří bezchybně a ještě se při tom směje. Pokud je to veřejné vystoupení postava sklidí obrovský aplaus a obdrží velkou odměnu. Pokud vystoupení vidí nějaká vlivná osoba může požádat postavu, zda-li by nepředvedla své umění na jejím bále/plese/slavnosti.

Úspěch:

Žonglování proběhlo bez problému, jen se postava musela trochu více soustředit a tudíž se neusmívá ale má soustředěný výraz. Postava sklízí aplaus, k nohám se jí skutálí i pár mincí, je pozvána na pivo či večeři, apodob.

Neúspěch:

Postava chvíli žonglovala a pak se ji míčky rozsypali. Pokud ji pozorují diváci sklidí posměch a diváci znechuceně odchází.

Fatální neúspěch:

Postava začala žonglovat, ale zapletly se ji ruce a míčky popadaly a postava k tomu ještě spadla., pokud žongluje s pochodněmi, tak se popálila, pokud s dýkami tak se pořezala, atd…Diváci postavu vypískají, případně ji někteří náruživý mladíci ji vykopou z města/vesnice a její vybavení pošlou za ní.

 
Popis:

Tak další ze série akrobatických dovedností. Myslím že není potřeba vysvětlovat co žonglování vlastně je. Ale pro ty kteří nevědí, tak žonglování je manipulace s více předměty, jednoho či více typů, přičemž se předměty vzduchem přemisťují z jedné ruku do druhé. Žonglovat se dá v podstatě se vším, míčkem počínaje, banány, dýkami, zapálenými pochodněmi pokračuje a babiččiným servisem konče. Základní počet předmětů se kterými se žongluje jsou tři předměty. Za každé další dva předměty nad tento základní počet(tři)-zaokrouhluj dolu. Se nebezpečnost pasti zvyšuje o 1. Pokud postava žongluje s různými předměty, zvyšuje se nebezpečnost pasti o 1.

Takže s čím vším se dá žonglovat, dalo by se říci, že se vším ale to je poměrně relativní myslím, že bych všechny tyhle věci rozdělil na pár skupin, jsou to jen návrhy samy si můžete vytvořit vlastní skupiny, rozšíření těchto stávajících, tyto jsou je jako ukázka jak jsi to já představuji, které rozepíši níže a to na koule, kužely, zbraně, nádobí a ovoce.

Koule: Pod tuto skupinu spadají všechny věci které mají aspoň tvar aspoň trochu podobný kouli. Jako příklad uvedu flakónku, jablka, hrušky, lebky nepřátel, atd. U těchto předmětů ,,téměř,, nehrozí zranění způsobené přímo způsobené předmětem. Samozřejmě je možné, že pokud bude postava žonglovat se skleněnými koulemi a bude mít FN tak se jí můžou rozdrtit v ruce může se od nich pořezat, ovšem s obyčejným jablkem se toto nemůže nikdy stát. Další podmínkou je že každý z předmětů nesmí vážit více jak 15 mincí. A hmotnostní rozdíly mezi předměty nesmí být více jak 5 mincí. To znamená že nelze žonglovat s jablkem vážící 2 mince a s lebkou nepřítele vážící 15 mincí.

Kužely: Do této skupiny spadají všechny předměty připomínající svým tvarem kužel, čili pochodně a kužely a jim podobné. Pokud postava žongluje s pochodněmi(samozřejmě zapálenými) riskuje že při FN nebo i při N se o ně popálí a bude zraněna ohněm za klasických 1k6 životů. Nebo jinak poškozen záleží na úvaze PJ a zkušenosti postavy. Samozřejmě při žonglování s kužely, nejspíše dřevěnými žádné popálení nehrozí, maximálně tak rána do hlavy.

Zbraně – ostré: Takže do skupiny ostrých zbraní patří veškeré ostré jednoruční zbraně a ostré vrhací – čili dýky, hvězdice a jim podobné, které váží maximálně 15 mincí. A stejně jak u koulí hmotností odchylky jednotlivých zbraní nesmí být větší než 5 mincí. Při FN může nastat několik mnoho variant je opět jen na PJ kterou zvolí, zbraň může vylétnout žongléřovi z ruky a poranit někoho z přihlížejících, či může poranit sám sebe, nebo si dokonce nedobrovolně amputovat prst.

Zbraně – tupé: Do této skupiny patří taktéž tupé, tj. neřezné a nebodné jednoruční zbraně a vrhací tupé zbraně – čili obušky, kameny, atd. A i zde platí pravidlo o hmotnosti předmětů a jejich hmotnostní odchylce. Při FN má opět poslední slovo PJ, může nastat spousty věcí, předměty vyletí do davu přihlížejících, nebo poraní žonglující postavu a způsobí ji modřiny a podlitiny.

Nádobí (aneb babiččin servis nech na pokoji) : I zde platí že dané nádobí by si mělo být aspoň trochu podobné a to jak hmotnostně ( maximální váha 15 mincí a odchylky mezi jednotlivými kusy maximálně 5 mincí) tak i tvarově. Poslední slovo má jako už obvykle PJ. Při FN nebo N, se nádobí nejspíš rozbije, pokud ovšem nebude z pevného materiálu(dřevo, kov, atd.). Nebo jej postava může rozdrtit svýma rukama.

Ovoce: Tak do této skupiny patří nečekaně i zelenina, zahrnuje veškeré přírodní plody, vhodné jsou plody minimální velikosti mandarinky, ale lze žonglovat i s 20 borůvkami při nejmenším by to vypadalo zajímavě. I zde platí pravidlo o hmotnosti a podobnosti tvaru. Při FN je ovoce/zelenina rozmačkáná a postava si s ní potřísní šaty, atd...Opět může hodit rajče na někoho v davu, atd....

No co dodat, snad jen to že fantazii se meze nekladou, proto si můžete vymyslet další konce při FN, pokud postava umí plivat může žonglovat se zapalenými pochodněmy a skrz ně plivat oheň, je to jen na vaši fantazii...Ať vám dovednost slouží k větší zábavě a k ,,odpočinkovému,, hraní....

A na závěr bych rád poděkoval všem co svými názory přispěli v Moudré Sově. Děkuji.Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 62
Ikonka uživatele Skřetoštěp    [pošta] NEW     15:37:26 20.09.2006
Mno tak tohle taky neni špatný ... a v kombinaci s tim plivánim by se dala udělat dost dobrá"show" ale prece jenom se mi vic libi to plivání..to ovsem neznamená ,že tohle je špatný...

Ikonka uživatele Filipouš    [pošta] NEW     20:43:13 26.04.2005
Šikovná dovednost a skvělej nápad.navic je to dobře propracované...to se cení-podle mě

Ikonka uživatele Gregorin    [pošta] NEW     15:59:14 23.04.2005
Je to velmi zdařilé. Líbí se mi to, proto 5*.

Ikonka uživatele Stínolez    [pošta] NEW     20:35:23 01.04.2005
Je to fakt dobrý.. líbí se mi to... třeba se to naučim...:-)

Ikonka uživatele bobo    [pošta] NEW     10:25:33 29.03.2005
jo autor to zpracoval velice dobře me se to líbý

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     21:38:51 28.03.2005
Chesus
No vystoupení trvá obvykle něco kolem jedné směny, ale myslím že podle hlasů v MS sem to tam radši neuvedl....ale myslím že je pochopitelné že s lehkými předměty to bude delší než s těmi těžšími....
Jinak děkuji za hodnocení i kritiku....

Ikonka uživatele Chesus    [pošta] NEW     21:25:18 28.03.2005
Mily Mavev,
ja som sa uz k tejto dovednosti pokusal parkrat vyjadrit v mudrej sove, ale vzdy my spadlo internet, takze teraz napisem , co som vzdy chcel:
1) Napad je skvely, to sa musi nechat. Za to mas hned jednu * navrch.
2) Popisane je to tiez solidne. Nemam co dodat. 1*
3) Nejak som si nevsimol kolko trva vystupenie. Ja si myslim, ze s tazkymi predmetmi (zbrane) sa zongluje kratsie ako s lahsimi. Ale to je iba detail. Mozno to tam aj mas, len som nepozorny:-)

To je asi tak vsetko. Celkovo hodnotim tvoj prispevok ako vysoky nadpriemer, pretoze ma zaujal napad aj spracovanie. Davam 5*

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     18:06:13 28.03.2005
Chrochtal
Děkuji za kritiku....zde je moje reakce....
1) No brutální, pod Fn si lze představit vše, dýky vyletí z ruky a zapodne se do někoho, tad...a hlavně tam dominuje slovíčko případně...
2) Jak jsem již psal Gandalvovi, tak tady u toho jsem si vzpomněl na svět kde v základních rasách je pixie, atd...Ale samozřejmě pro krolla je to absolutní blbost.....

Za sloh a gramaiku se omlouvám...vím, že tam dělám chyby atd....A Několik mnoho, je moje ,,oblíbené,, slovní spojení.....Gramatické hrubky...pár mnoho...nebudu hledat...radši.....

Děkuji....

Ikonka uživatele Chrochtal    [pošta] NEW     13:16:34 28.03.2005
Tak po stránce herní je to výborně propracovaná záležitost a vytknout se tomu dá opravdu málo, snad jenom:
1) FN je podle mě moc brutální (pokud zrovna žonglérovi nevlétne pochodeň do davu) vykopat někoho z města protože pomrví vystoupení mi přijde trochu moc.
2) Žonglovat s borůvkama je podle mě absolutní ptákovina. Borůvky se strašně snadno rozmačkaj. Musel bys být opravdu mistr abys něco takového mohl dokázat.
Pak mám několik postřehů ke stránce gramatické a slohové:
1) Věta: "U těchto předmětů ,,téměř,, nehrozí zranění způsobené přímo způsobené předmětem." vypadá dost divně, to ti asi nějak ujelo.
2) Několik mnoho je docela dobrej vtip, ale napsané to vypadá divně.
3) No a tomu se žádný příspěvek nevyhne- pár gramatických hrubek (neřeknu které to jsou, hledej Šmudlo :-)))) )

Ale když to vezmu kolem a kolem, tak jsou to jenom detaily a moje hodnocení by bylo asi 4,6. To se zaokrouhluje nahoru, takže ode máš ode mě krásných 5*

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     10:17:32 28.03.2005
Šarlej : Děkuji....

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
9 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.857990026474 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách