www.Dracidoupe.cz


Dovednosti


Vyfukování kroužků

Příprava pro tisk (tisknuto 3476x)
Autor: lord Odol
Přidáno: 11:06:18 19.11.2004
Hlasovalo: 57
Průměrné hodnocení: 4.84
 
Vlastnost: Obratnost
Obtížnost: Lehká
Ověřování: Při každém pokusu o vyfouknutí kroužku
 
Totální úspěch:

Kroužek vypadá hezky a letí až na kraj viditelnosti, kde postupne řídne a vytratí se. Popřípadě letí zamýšleným směrem (např. do jiného kroužku).

Úspěch:

Kvalita a dráha kroužku dle toho, o kolik byla past přehozena (viz dále). Vždy se povede vyfouknout alespoň nějaký kroužek.

Neúspěch:

Kroužek se vyfouknout nepodařilo - z úst vyšel jen volný beztvarý dým, avšak nijak to nebrání dalším pokusům.

Fatální neúspěch:

Ten, kdo zkouší vyfukovat se zakucká a rozkašle na 1k6 kol, tato dávka kouře je ztracena - pro další pokusy je třeba znovu natáhnout, až kašel přejde.

 
Popis:

Jde o relaxační dovednost, kterou si mohou vzít postavy pro zábavu a dokreslení jejich charakteru. V dobrodružstvích nejsíše nebude nikterak užitečná (napadá mě jedině něco na způsob "poražení" přátelského mága, od kterého postavy něco potřebují, v nějakém soupeření, jako například vzájemné rozbíjení si kroužků, či vyfukování hezčích kroužků).

Jak již je patrno z názvu, jedná se o dovednost ve vyfukování kouřových kroužků, ať již z dýmky, doutníku, vodní dýmky, cigarety či čehokoli podobného. Tato dovednost je univerzální, zahrnuje vyfukování ze všech možných kuřáckých přístrojů, není třeba se učit jednu pro doutníky a druhou pro dýmky (ani pro žádné jiné kombinace). Kroužky se sestávají z prázdného vnitřku a u dobře povedených kroužků z přibližně tři čtvrtě coulu širokého okraje (méně kvalitní kroužky mají okraje slabší).

Tato dovednost bývá doménou mágů, kteří s oblibou tráví svůj čas nejen v knihovnách, ale i rozjímáním, při kterém si často rádi zapálí nějakou dýmku a pro uvolnění si třeba vyfukují kroužky. Také ji ovládají ti, kteří s ní chtějí zaujmout okolní společnost (třeba v hospodě), jako mohou být zloději či chodci. Ale samozřejmě není omezena na žádné povolání, dá se vídat u alchymistů pracujících v dílnách, u druidů kolem ohně, u generálů vychutnávajících vítězství i promýšlejících další válečné kroky, atd...

Z ras je často přisuzováno mistrovství v jejím ovládání hobitů či trpaslíkům, ale nejvíce závisí na světě. Nejproslulejší bude asi u takové rasy, která má k tábáku blíže, než všechny ostatní.

Pravidla:

Kroužky je nemožno vyfukovat při vanoucím větru. Pokud se postava pokusí o vyfouknutí ve slabém vánku (to je takový, který sotva lehce zahýbe vlasy), je past o 5 vyšší, pokusí-li se to ve větru o něco silnějším, dojde automaticky k neúspěchu.

Poznámka: V případě, že by mělo dojít k fatálnímu neúspěchu jedině díky tomuto navýšení o 5, dojde pouze k normálnímu neúspěchu.

Velikost kroužku:

Každý, kdo má tuto dovednost lépe než velmi špatně je schopen vytvořit libovolně velký kroužek do velikosti 10cm v průměru. Kroužek by měl zachovávat svoji velikost, dokud se nerozplyne, ovšem při méně kvalitních kroužcích (viz dále) se brzy zvětší, deformuje a trhá. Obecně platí, že větší kroužky se pohybují pomaleji, než kroužky menší.

Kvalita kroužků:

Podle toho, o kolik byla překonána past na vyfukování, je kroužek foremný a letí dále a přesněji.

Rozdíl (hod - past):

0: Kroužek je slabý, v oblasti kolem 10cm od úst ztrácí tvar, mění se na deformovaný (jako když udeříte do nějakého malého hliníkového kroužku). Pohybuje se dle vlastní vůle.

1: O něco výraznější kroužek, který se dostane do vzdálenosti 20-30 coulů od úst vyfukujícího, než se úplně zdeformuje a rozplyne. Směr se mu dá určit přibližně.

2: Výrazný kroužek, který udrží tvar až půl sáhu od vyfukujícího, poté zeslábne a ztratí tvar. Hrubě se drží vytyčeného směru.

3: Silnější a "bytelnější" kroužek, který dopluje až do vzdálenosti okolo jednoho sáhu, než zřídne a ztratí podobu. Příliš se neodchýlí od zamýšleného směru.

4: Foremný hustý kroužek, který se rozplne v oblasti sáh a půl až dva sáhy od vyfukujícího. Při rozplývání se jen drobně třepí a pozvolna řídne a ztrácí se. Vesměs drží určený směr, dá se i ovlivnit jeho rychlost.

5: Pěkný dobře tvarovaný hustý kroužek, který se rozplyne téměř bez třepení až několik sáhů od vyfukujícího. Dá se krásně směrovat a ovlivnit jeho rychlost (vyfouknout velký pomalý a "prostřelit" ho malým rychlým).

6 a více: Perfektní kroužek, který odlétá až na kraj viditelnosti (za normálních podmínek - šedý kouř na světlé obloze - je to tak kolem deseti sáhů). Dá se směrovat s velkou přesností (pokud nefouká vítr - pokud ano, unáší ho on jako každý jiný kroužek).

Srážky kroužků:

V případě, že se dva kroužky srazí (někdo úmyslně vyfoukne dobře směrovaný kroužek na jiný kroužek), hůře vyfouknutý kroužek je rozbit tím lépe vyfouknutým (nebo o ten lépe vyfouknutý). Jde o zjednudušený model zahrnující to, že kvalitnější kroužek vytvořený za účelem srážky bude pravděpodobně rychlejsí a pevnější. Bude-li si chtít některý PJ vytvořit podrobnější systém, fantasii se meze nekladou, ale je to nejspíše zbytečné. V úvahu by v takovém případě měl vzít rychlost kroužku, jeho kvalitu a čas od vyfouknutí.

Nárazem na pevnou překážu nebo stykem s rychleji proudícim vzduchem je kroužek zničen.

Rychlost vyfukování:

Dají se vyfouknout až čtyři kroužky za kolo. Pokud chce vyfukující vyfouknout kroužků pět, bere se jeho dovednost jako by byla o stupeň horší, než je.

Množství kouře, které má vyfukující k dispozici na jedno potáhnutí závisí na typu tabáku a způsobu, jakým je kouřen (vodní dýmka, dýmka, doutník, ...), popřípadě fyzické zdatnosti postavy (objem plic, astma, ...), délce potáhnutí, atp., určuje PJ. Za standartních podmínek se natáhne množství kouře postačující na 4-6 pokusů o vyfouknutí kroužku.

Děkuji všem, co mi pomohli tuto dovednost vybrousit v Moudré Sově i mimo ni.Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 80
Ikonka uživatele QuidoYáfet    [pošta] NEW     15:05:38 15.11.2007
Je to vtipný a dobře zpracovaný, i když mi to přijde trochu zbytečný... ale ode mně by to bylo 5*

Ikonka uživatele Skřetoštěp    [pošta] NEW     18:11:10 31.10.2006
Dobře zpracované a hlavně se mi to velice líbí....hodlám to použít u svého chodce (jen kdyby neměl obratnost 10...) a i u svého traslíka. Kdybych mohl dám jednoznačně 5*.

Ikonka uživatele Kupurama    [pošta] NEW     16:51:25 22.04.2006
Obtížnost se mi zdá nějaká divná-např. Bilbo pytlík se to učil (skoro) celý život, a nějaká postava to zvládne (s nadsázkou) levou zadní?to se mi nezdá.Dokreslí to charakter, to je pravda.

Ikonka uživatele Akamatsu    [pošta] NEW     16:40:52 19.01.2006
Jeden moj hrac si tu dovednost dal!
Ale potom zmenil postavu a uz si to znova nedal...
Skoda...
Nechapem ako si to niekto moze nedat!

Ikonka uživatele Sir Humphrey    [pošta] NEW     0:32:41 11.12.2005
Gandalf by záviděl :-)
Výborná a originální dovednost, kdybych mohl, dám jasných 5*.

Ikonka uživatele Dwarven    [pošta] NEW     19:16:02 20.11.2005
je to velmi pekné este viac nez som si myslel

Ikonka uživatele Mr.King    [pošta] NEW     19:44:26 06.11.2005
Tak nemá to sice žádný využití,ale je to dobrý.
Kdybych mohl hodim tam 5*...........

Ikonka uživatele Alanil    [pošta] NEW     22:48:09 04.11.2005
Tak, už som zmenil názor. Podarilo sa mi v drd zorganizovať súťaž vo vyfukovaní a malo to úspech. Tak už viem, na čo to využiť. Je to ešte lepšie, ako som myslel.

Ikonka uživatele wishmaster    [pošta] NEW     16:31:09 02.11.2005
Proste paráda! Užasná schopnoť a ešte lepšie spracovaná!

Ikonka uživatele Karbous    [pošta] NEW     13:18:41 07.10.2005
Skvělé, ale možná trochu zbytečné popisovat 5 sekund půl hodiny. I tak to asi zavedu

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
4 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.84736895561218 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách