www.Dracidoupe.cz


Upleťme zápletku I
Autor:Kolektiv autorů
Přidáno: 21:21:54 01.08.2011
Hlasovalo: 5
Průměrné hodnocení: 4Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Kamerask    [pošta] NEW     12:25:58 09.08.2011
Sargold: Ja zase nepredpokladám, že DrD hrajú 12 ročný.......ale tak 14 ročný, čo je určite posun v chápaní vpred....každý ma trošku iný typ písania zápletiek........chcel by som si prečítať nejakú tvoju....

Ikonka uživatele Sargold    [pošta] NEW     12:06:04 09.08.2011
kamerask: Podle zápletky - tedy, co mě vedlo k úvaze o tvé nezkušenosti... Styl, jakým jsou jednotlivé scény popsané, obsah, nedodržená forma (jak psal Rooz v komentáři: "A opět tu nemáme zápletku v pravém slova smyslu, ale spíše převyprávěný příběh, nalajnovanou dálnici..."). Nalajnování děje začátečnickým PJ-ům nepomůže, protože naopak nezkušení hráči často vybočují z předpokládaných kolejí a dělají mnohem neočekávanější věci než zkušená družina, která má mezi sebou nachozené postupy, jak jednat a jak si užít hru i v jednoduchém přímočarém příběhu (obzvlášť, pokud je takové hry baví). V tomhle nejsem zcela zajedno s Aramirem kvůli svým osobním zkušenostem. Jako začínající PJ jsem vždy sáhl po kompletních dobrodružstvích, když už jsem potřeboval pomoci s vymýšlením hry, což bylo poměrně často. Tohle by mi tehdy nepomohlo - na inspiraci to příliš vede a svazuje (například jednoznačně stanoveným závěrem), na připravené dobrodružství je to příliš málo, abych si s tím ve 12 letech dobře poradil.

Nicméně, záměrem Tě nebylo urazit, ale jen dát najevo, jak to na mne působí. Od toho diskuse u děl jsou, ne? Buď objektivně zhodnotit, nebo sdělit svůj osobní názor, či to namíchat ve určitém poměru.

Ikonka uživatele Kamerask    [pošta] NEW     20:14:24 08.08.2011
Sargold: Aby som ti vysvetlil moju zápletku: Som zvedavý ako podľa nej zistíš, či som neskúsený herne, či spisovateľsky....S tým na mňa nechoď.....Problém bol v tom, že vždy zo začiatočníckou družinou, preto som dej jednoducho nalajnoval, pre začiatočnícke družiny a PJov....

Ináč s tebou súhlasím, ale neznášam keď ma niekto nazve neskúsením, z hocakého hľadiska :)

Ikonka uživatele Sargold    [pošta] NEW     13:30:47 08.08.2011
Váhal jsem, co dát, neb kvalita není jednotná. Zpracování je velmi dobré, bonusem jsou i komentáře k jednotlivým zápletkám od jiných autorů. Co poněkud kulhá, jsou některé zápletky, které jsou vyloženě slabé (především obě Samuraiovy) či je na tom znát nezkušenost, ať již spisovatelská či herní, autora (městečko Paler(mo) od kameraska).
Vítězka soutěže si to opravdu zasloužila, je to nejlepší počin ze všech. Podobně vyčnívají i Ascellina další zápletka a Zánik domu Usherů od Aramira. Plžův Elfí zámeček a Dům U Hvězdy (správně česky;-)) od Fafrina se mi taktéž líbily, ale kvalitu Fafrina jako autora zápletek srážejí ostatní, z nichž je vidět spíš kvantita než kvalita.

Celkově je to počin kvalitní a rozhodně v něm nalézám inspiraci i pro svoji přípravu. Za to díky.

Ikonka uživatele Rooz    [pošta] reputace: 1
Plž: +1
NEW     20:15:18 02.08.2011
Plž: Jak je libo -> "mých" podle vzoru mladých :-))

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     13:49:48 02.08.2011
Ach ten můj češtin prosím o případnou korekturu těch mích chyb. Děkuji.

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     9:21:28 02.08.2011
četl jsem to jen částečně a v rychlosti, ale nápad se mi líbí. Takovéhle soutěže se mohou pořádat častěji na různá témata. Možná by stálo za to vytvořit novou rubriku - soutěžní příspěvky, kde by se uveřejnili jen vítězné, nebo třeba první 3 díla ze soutěže, které by byli ohodnoceny 5 hvězdami pro autora od redakce a zamčeno hodnocení pro uživatele, aby uměle nesnižovali tento průměr s tím, že by pak mohli dávat +- rep ke kontaktnímu příspěvku autora...

jo a ještě mě napadlo - příště bych přidal do podmínek i něco jako rozsah úrovní, případně i počtu postav... dá se říct, že to si PJ uzpůsobí a místo skřetů tam dá trolly ale přece jen takový nástřel autora je lepší.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     21:59:30 01.08.2011
Jen rychle přidávám a nebudu zdržovat. Přeju příjemné čtení. :-)
V rychlosti jsem jen opravil některé překlepy a chyby(třeba uživatele Farfin na Fafrina), ale leckteré asi zůstaly (třeba výtěz soutěže), snad to přežijete. Časem bych snad udělal korekturu.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
9 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.61875510215759 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.