www.Dracidoupe.cz


Bestiář


Chrlič strážce  
Příprava pro tisk (tisknuto 1784x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 18:50:54 17.01.2003
Skupina: Magický tvor
Životaschopnost: 60životů(15)
Útočné číslo: (+2 + 3+2) = 5+2 pařáty (2×za kolo)
Obranné číslo: (+1 + 7) = 8
Odolnost: 18
Inteligence: 0
Bojovnost: 0
Velikost: a
Zranitelnost: B/5, C/2, C+, D+/4, G/4, I/3, J/4, N/2
Pohyblivost: 6
Přesvědčení: neutrální
Poklady: nic
Zkušenost: 1000
Průměrné hodnocení:4.13
Popis: ,,Dělej Kvítko, co se s tim tak děláš?''
,,Počkej sim tě, je to dost složitej zámek''
,,Bránu jsi odemknul na jeden pokus!''
,,Dyť řikám že todle je složitej zámek!''
,,...Tak už to bu...Detrin nás ochraňuj!!!''
,,Co to melěš...A do pytle, ta socha se hýbe...''

Tak tohle byl záznam rozhovoru mezi dvěma zloději, hobitem Kvítkem a člověkem Drvenem, kteří si šli nakrást nějeké cenné věci do starého hradu. Měli ale tu smůlu, že když otevírali jedny dveře, tak nevěděli, že ty dveře byli chráněny Chrliči. Jakmile se totiž Kvítko začal hrabat v zámku svými paklíči, aktivoval právě dva Chrliče, kteří stáli vedle dveří jako ,,okrasné,, sochy.

Tak a teď k popisu: V zásadě mohou mít jakoukoliv podobu, nejčastěji se ale podobali různým ještěrúm nebo drakům. Abych uvedl příklad, popíšu Chrliče, se kterým se setkali Kvítko a Drven:

Hlava, která se částečně podobá hlavě aligátora, sedící na 20 coulů dlouhém a 10 coulů širokém krku (hlava je zmenšená tak, aby vůči krku svou velikostí působila přirozeně), který vystupuje z malého těla které stojí na nohách, opatřených drápy (přední nohy uzpůsobeny tak aby se s nimi dalo útočit před sebe) a ze zadní části vychází ocas, který je stočený kolem podstavce, na kterém socha stála. Socha byla vyrobena z temně šedého kovu a při bližším pohledu může pozorovatel zjistit, že oči jsou o něco světlejší.

Tak, to by byl popis.Nyní popíšu jak Chrliči vznikli apod.

Takže: to dostal jeden Theurg zakázku, aby pro jednoho mága vyrobil nějakou věc, která by ho chránila. Theurg si lámal hlavu, nevěděl co udělat a tak šel s těžkou hlavou spát. Jak tak spal, zdál se mu sen: Stál před branou a snažil se jí otevřít. Pak někde nad svou hlavou zaslechl nějaké zvuky a když vzhlédnul, díval se do tlamy nějaké příšery, která vychrlila proud nějaké zelené tekutiny který ho zasáhl do břicha. Pak se na tu nestvůru podíval a pak začal řvát, protože ta tekutina byla kyselina, a v tom samém okamžiku se probudil a řekl si: ,,Fuj to byla hrozná noční můra...ale...no..TO JE ONO!!!'' Ještě té noci si od mágových železných soch aby mu z kvalitní oceli udělali sochu na podstavci která má vypadat přesně tak jako ta příšera z jeho snu. Řekl jim, aby mu ji odnesli do dílny, kde se zavřel, a začal propátrávat sféry. O den později předvedl mágovi výsledek svého snažení:
,,Pane, toto je ten strážce, kterého jste chtěl.''
,,Vždyť se vůbec nehýbe, tak jak může něco strážit?''
,,Máte nějakého ,,postradatelného,, otroka?''
,,Jistěže...''

Přišel jakýsi muž, který byl očividně mágovým druhým tělem.
,,Řekněme,'' řekl theurg ,,Že má chránit tento drahokam, pokud si ho bude chtít vzít někdo jiný než já. Teď přikažte svému nohsledu aby ho vzal.'' ,,Hmmm...''

Muž se sehnul a uchopil drahokam. V tom okamžiku se socha pohnula a hned potom uchopila svými předními končetinami toho muže, otevřela tlamu a vychrlila na něj jakousi neznámou zelenou tekutinu. Ještě než stačila skápnout na zem, tak se všechna vpila do těla onoho muže, a prakticky okamžitě se odpařila i s tkání kterou obalovala. Z muže moc nezbylo. ,,Fajn, beru.'' řekl mág.

Jak čas postupoval, chrliče se prodávaly a jeden vládce si dokonce chrliči ,,ozdobil,, své hradby. Někteří to viděli a říkali si že to vypadá hezky, a tak si začali zdobit své domy a hrady nemagickými chrliči. Pak přišla zakázka na zmenšení magických chrličů a tak vznikl Dráček strážce.

Chrlič má původně nemagický základ (kamenný nebo kovový) do kterého je poté zaklet démon, který ho změní v to, čím má být. V ochránce. Jeho barva záleží na tom, z jakého kovu/kamene je vyroben. Po oživnutí se barva jeho očí (celých) změní na žlutou. Oživne vždy když je splněna určiá podmínka (když se někdo pokusí otevřít tyto dveře a nebudu to já) a pak udělá to co mu tvůrce zadal (a zabij toho kdo se o to pokusil) obě tyto instrukce zadává tvůrce. Je li zraněn nebo použil dech a svůj úkol splnil vrátí se na svůj podstavec a usne. Za 12 hodin se mu doplní 1 život, 1 použití dechu za 24 hodin. Je li zabit, roztříští se na milióny kousků a magenergie vyprchá.


Zvláštní útok: Proud kyseliny
2×mezi probuzením a usnutím (dobíjí se během spánku, viz výše)
ÚČ je rovno aktuálnm počtu životů

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
 
Počet zobrazených příspěvků: 11-16 / 16
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     21:46:03 17.01.2003
Ehmmm, pardon, ale v níže uvedeném článku se mi cosi opakuje...no řekněte, nestává se vám to taky někdy ???

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     21:30:53 17.01.2003
Almad: C+ je pokud vím že je zranitelný zbraní která má v sobě zakletého démona proti magickým bytostem. Instrukcí může být i více př.: Chrlič stojí u dveří do pokoje manželky jednoho krále. Král řekl theurgovi, aby se aktivoval vždy, když: 1. se dveřmi pokusí projít jiný muž než král. 2. Když se tam někdo pokusí dostat násilím. V prvním případě toho muže zadrž a nedovol mu uniknout, v tom druhém toho dotyčného zabij.
edems: No, spíš jsem myslel ryze ,,ochranitelské,, úkoly, ale pokud by si objednatel/tvůrce přál, aby chrlič kolemjdoucím vyprávěl třeba vtipy (respektive těm kolemjdoucím které neudělaly to, co je popsáno v instrukcích), tak by klidně mohl. V souvislosti s tím mě něco napadá: Král Chachavec měl chrliče. A protože k smrti nesnášel lidi, kteří se nesmáli jeho vtipům, postavil si chrliče, kterému řekl všechny vtipy co znal, a aby je vyprávěl každému kdo kolem projde. Ten kdo se nezasměje...
...a tímto projevuji svou hlubokou lítost nad strátou která nás všechny zasáhla. Tělo zemi a duše astrálu...

Ikonka uživatele edems    [pošta] NEW     20:08:17 17.01.2003
Taky bych řekl, že hodnoty jako útočné a obranné číslo jsou zde zbytečné, když lze Chrliče vytvořit z jakékoliv sochy.

Ikonka uživatele edems    [pošta] NEW     19:52:09 17.01.2003
Jak říká Almad... sice známé, ale dobře zpracované, jen to trochu kazí pravopisné chyby. Osobně bych se nijak nevázal na ten zvláštní útok kyselinou (ani se mi moc nelíbí, ale to je čistě můj názor), dal bych mu jednoduše jakýkoliv útok. který dokáže jeho "objednatel" vymyslet a jeho "dodavatel" stvořit :o) Líbí se mi fakt, že je Chrlič již od vzniku "naprogramován" na jeden určitý úkon nebo dokonce jen určitý pohyb... to skrývá mnoho možností využití, například Chrlič patřící dávno zemřelému králi z dávno dobytého hradu, který měl za úkol bavit kolemjdoucí svým (velmi, velmi hlasitým a bohužel falešným) zpěvem. Nyní trčí po pás zahrabaný v suti uprostřed zříceniny a čeká....

Ikonka uživatele Osina    [pošta] NEW     19:30:01 17.01.2003
Bez výhrad...

...moc pěkný...

...moc rád bych si takového chrliče taky stvořil...

...Os

Ikonka uživatele Almad    [pošta] NEW     18:50:54 17.01.2003
Myslím, že v rámci možností vysoce kvalitní potvorka...sic známá, ale dobře zpracovaná. Určitě taky ten popis výroby a návaznost na něco jiného má taky svoji cenu...zvlášť, když se ví, jak toho využít (jen tvůrce ví, jak má vlastně chrlič reagovat). Mimochodem, je nějaká možnost, jak zvýšit intstrukce (ev. jejich počet)? Mimochodem, co znamená zranitelnost C+? Ale jinak opravdu fajn :)

[Další]
 


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.57245922088623 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách