www.Dracidoupe.cz


Bestiář


Ještěr-Gunar  
Příprava pro tisk (tisknuto 1051x)
Autor: Silverdan
Přidáno: 14:53:44 29.03.2003
Skupina: Zvíře
Životaschopnost: 9+3
Útočné číslo: (+4+9/-1) = 13/-1 (pěsti)
Obranné číslo: (+2+6) = 8 (kůže)
Odolnost: 18
Inteligence: 5
Bojovnost: 10
Velikost: D
Zranitelnost: zvíře
Pohyblivost: 19
Přesvědčení: zmatené zlo
Poklady: 2000/20
Zkušenost: 615
Průměrné hodnocení:3.24
Popis:

Byla noc a my jsme se prodírali a prosekávali lesem. Já člověk hraničář jsem je vedl, když tu se za mnou ozval výkřik. Otočil jsem se ale bylo pozdě. Můj přítel elfí kouzelník, který nám svítil na cestu ležel na zemi rozdrápaný. Sklonil jsem se k němu i když jsem věděl, že bude mrtvý. A opravdu nemýlil jsem se. Tu se vynořila vysoká postava a zařičela. Švihla ocasem do dalšího člena družiny a bylo nás o jednoho míň. Zběsile jsem zařval a vrhl se na příšeru. Ta mojí ránu lehce odrazila a dala pěstí ránu do barbara. Zbyl jsem na boj sám. Jediná spasná věc mě napadla. Vzal jsem větev s ohněm a zapíchl jsem ji do nestvůry. Zavyla a potácela se pryč. Později jsem se dověděl, že to byl Ještěr-Gunar.

Popis: Ještěr-Gunar vypadá jako ještěr (to jste si asi už všimli). Má zelenou nebo hnědou barvu, veliké ruce s drápy, jimiž útočí. Na konci prstů má zaschlou krev od svých padlých nepřátel. Má velice široké nohy, na jeho ocasu se vyskytují malé, ale velice ostré ostny. Na konci ocasu je největší osten, který má v sobě jed. Jinak jeho krev ani kůže není jedovatá. Jeho tělo je zdobeno kresbami barvou kořínků, bobulí krví, zuby svých nepřátel atd. I když je to ještěr tak chodí po dvou nohách. I po čtyřech, ale to většinou, když se chce před něčím skrýt.

Způsob života: Tento tvor se vyskytuje v jeskyních, ale můžou se vyskytovat i v lesích. Tam si většinou najdou nebo vyhloubí dostatečně velikou díru. Nemají rádi světlo a útočí skoro na každého kdo ho nese. Na slunečním světle mohou být, ale budou mít postih (k ÚČ a OČ –1). Slunečnímu světlu se vyhýbají. Tudíž když už putují, tak putují jen v noci. Tento tvor žije asi 2000 let. Ještěři jsou jenom v mužském pohlaví, ženské se u nich nevyskytuje. Ale to neznamená že zahynou. Muži se rozmnožují sami. Jeden Ještěr může snášet vajíčka až do 200 let. Vajíčka nakladou tak jednou za 3 nebo 4 roky. Nasadí jich asi osmdesát, ale do dospělosti, která je v 120 letech, přežijí tak 2-4 Ještěři. Do 78 let je živí samec, pak už si dokáží potravu obstarat sami. Větší přítele nemají, snad jenom ty orky. Ostatní rasy z nich mají strach. Tyto potvory vydrží velice dlouho bez vody. I přes jejich velikost se umí docela dobře skrýt. Trpaslík jej ve tmě neuvidí, protože ještěr á studenou krev. Ve tmě vidí 3x lépe než trpaslík (přece jenom vidí ve tmě lépe než člověk)..Mají špatný čich, ale velice dobrý sluch. Svá mláďata chrání do 78 let velice ostražitě.

Potrava: Titi Ještěři se živí převážně menšími živočichy, protože pro větší by musel pryč z nory a to se mu nechce. Občas z hladu i tu výjmku udělá, ale loví samoyřejmě jen v noci.

Zvláštní útok: Jejich zvláštní útok je jed. V tom největším ostnu mají poměrně dost jedu. Jejich jed je velice nebezpečný. Ale pozor Ještěř si tohoto jedu docela váží. Dává ho jako útok málo kdy. Tento jed se mu doplní za 2 dny. Jed má nebezpečnost 7 použitá vlastnost je odolnost. Zranění za 1-6/3-18 životů. Projeví se během jednoho kola. I po použití jedu může Ještěr ocasem útočit. Dokonce i největším ostnem.

Doufám,že se vám to bude líbit. Je to můj první příspěvek a je mi 11 let. Tak na to berte prosím ohled, ale nemusíte. Jestli se vám to bude zdát moc silné nebo příliš slabé tak si to upravte.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 29
Ikonka uživatele Edax    [pošta] NEW     1:04:33 10.08.2006
No, tak je to tak celkem.. děsný .. No, ale na jedenáct let dobrý.. Teď si myslím, že už bys nenapsal že žije 2000 let..

Ikonka uživatele Megahu    [pošta] reputace: 3
nedohledatelné: +3
NEW     18:18:12 07.05.2003
Vzhledem k věku to je fakt dobrý. Já bych ve tvém věku přidal tak akorát supernestvůru, která se nedá porazit. Tys to docela zvládl a to se cení. Musím však všem měřit stejným metrem a dělat, že jsem ten poslední odstavec nečetl, to doufám chápeš. Přeji hodně úspěchu v dalším psaní. Jen tak dál!

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta] reputace: 3
nedohledatelné: +3
NEW     19:28:30 28.04.2003
Frodou: Díky, ale mám taky připravené dvě věci do Bestiáře... Ale musím je ještě propracovat... :o))))

Ikonka uživatele Frodou    [pošta] NEW     12:30:27 23.04.2003
Na to kolik ti je let tak to ujde.Ja jsem tu ještě žádnou potvoru nedal, ale už se na to chystám.(jen kdybych pořád nezapomínal to blbé heslo).Ještě trochu vylepšit a je to v klidu.

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta] NEW     14:27:42 16.04.2003
Alastor: Díky! Ale pracoval jsem na tom asi 5 dnů. Tys měl věci rychleji.

Ikonka uživatele Alastor    [pošta] NEW     14:00:20 16.04.2003
Moc se mi to libilo

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta] NEW     14:31:38 12.04.2003
Já nechápu lidi, co ohodnotí a nic nenapíší, nebo když napíší ale neohodnotí.

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta] NEW     18:59:51 08.04.2003
Rhojos: Tak dík za kritiku...

Ale kde je hodnocení?

Ikonka uživatele Rhojos    [pošta] NEW     18:16:02 07.04.2003
No je to docela dobré, ale to jsem psal již v MS, jen mě zaráží, že v popisu je uvedeno, že má ostré drápy, nicméně ty mu přisuzuješ UČ 13/-1 pěstmi, když má drápy, tak buď bude útočit drápama (pak není namístě záporná útočnost) a nebo když chceš aby útočil zaťatýmy pěstmy, tak má mít dvojí útok, je tam ještě párdrobností, ale je to docela dobré.

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta] NEW     14:44:47 06.04.2003
Furt se tak trochu divím, že to nemá průměr víc jak 3. 50%!!!

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
9 přihlášených uživatelů
 
Chat (1 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.7716109752655 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách