www.Dracidoupe.cz


Bestiář


Ten, který se vrací  
Příprava pro tisk (tisknuto 833x)
Autor: Regis
Přidáno: 22:54:20 21.09.2002
Skupina: Nemrtvý
Životaschopnost: 1 + X
Útočné číslo: (+0+3/+1)=3/+1+X+Zvl.
Obranné číslo: (+3+0)=3 + X
Odolnost: 19/
Inteligence: 3
Bojovnost: 0
Velikost: A - C
Zranitelnost: Humanoid, ale M0, E1, N1
Pohyblivost: 10 + X/ magický tvor
Přesvědčení: zákonné zlo
Poklady: 10-10000/50
Zkušenost: 20
Průměrné hodnocení:3.17
Popis:

Tato nestvůra je velmi zvláštním druhem nemrtvého. K jejímu povolání zpět na svět je třeba znát jedno velmi staré a velmi mocné zaklínadlo, které bude uvedeno na konci příspěvku. Jeho vzhled se vždy formuje do podoby, kterou měl zaživa. Pokud ve smrti přišel o nějakou část těla, je tato automaticky nahrazena okolním materiálem ( např. dřevem, kamením, hlínou, ...). K jeho udržení při životě je také třeba velmi unikátní a drahé zařízení, které může vyrobit pouze alchymista na vyšší, než šesté úrovni, jeho popis bude taktéž uveden na konci.

A teď již ke schopnostem samotné nestvůry. Jistě jste si již všimli několika podivných parametrů v popisu a taky pravděpodobně nechápete, proč je na udržení tak slabého monstra potřebná tak drahá výbava. Vazebný předmět musí být velmi kvalitní, aby vydržel zaklínadlo, které udržuje nestvůru při životě. Toto kouzlo je dokonce natolik mocné, že pokud nestvůra zemře, nic se nestane, respektive do 1 směny opět vstane. V praxi to vypadá asi tak, že tato nestvůra zaútočí na družinu, družina ji rozsápe a ona upadne do kataleptického spánku, během kterého vyhodnocuje své zkušenosti, které prožila před smrtí. Veškerá tato vyhodnocení probíhají extrémní rychlostí a v praxi se to projevuje asi tak, že nestvůra je schopna lépe uvažovat a i v boji se postupně zlepšuje a jeho ztuhlost a nepřizpůsobivost jistých částí těla opadává, jak se je znovu učí ovládat. V důsledku toho se každé X v tabulce nahradí počtem úmrtí této nestvůry. Jak je vidět, tato nestvůra se ze svých neúspěchů učí velmi rychle a postavám může dojít příliš pozdě, že příště už se jim ji asi nepodaří zabít...

Zvl.: Další nepříjemnou schopností této nestvůry je, že dokáže sama přeměňovat ukradenou životní energii nepřátel na magenergii ve vazebném předmětu a to v poměru 1ž = 1mg.

Jak vidno, Pj může postavám do cesty postavit různě silnou nestvůru, s možností úpravy, popřípadě je ještě vhodná do podzemního dobrodružství, kde postavy potřebují popohnat. V žádném případě se nemůže vyskytovat v každém dungeonu, neboť je to nestvůra velmi vzácná a jen velmi málo zasvěcenců zná tajemství jejího vyvolání. Navíc musím upozornit, že tento úkon je vždy považován za úkon černé magie, poněvadž duše zemřelého je i po smrti nadále připoutána k fyzickému tělu.

Spoutej duši

Magenergie: 50 magů
Dosah: 2 sáhy
Rozsah: 1 tělo
Vyvolání: 5 kol
Obor: VI
Past: Žvt~3~nic/ smrt(10 - 100)

Pokud kouzelník použje toto kouzlo na humanoida velikosti A-C do 1 směny po jeho smrti, uspěje proti výš zmíněné pasti a má k dispozici patřičný vazebný předmět, připoutá duši zemřelého k fyzické schránce a vznikne výše popsaný nemrtvý.Je to však tak náročný úkon, že kouzelník může udržovat pouze jednoho nemrtvého tohoto typu.Po seslání je však nejpozději do 24 hodin třeba naplnit vazebný krystal udržovací dávkou magenergie, jinak se duše osvobodí a kouzelník už nemá možnost ji jakkoliv znovu připoutat.Toto kouzlo může bez omezení používat i mág.

Vazebný předmět

Magenergie:110 magů
Suroviny: 365 zl
Základ: Diamant, dubové dřevo, zlatá nit, černý samet
Výroba: Týden, doma

Proč musí být tento předmět zpracován právě takto, nikdo netuší, jisté však je, že alchymista musí nejprve vyrobit krabičku ze dřeva staletého dubu, dovnitř, na černý samet musí vyšít jehlou symboly čtyř živlů a rovnováhy a na ten pak položit broušený diamant standardní velikosti(asi jako na talisman), do nějž se uloží dávka magenergie. Přičemž platí, že do talismanu se dá načerpat pouze 1000 magů. Pokud se tam někdo pokusí nacpat více, či tuto sumu přeplní samotná nestvůra, diamant vybuchne. Dále, na každý den existence je třeba pouze 1 + X/2 magů a za každé zmrtvýchvstání se odečte 50 magů. Z toho vyplývá, že tohoto nemrtvého lze zabít vlastně jen třemi způsoby - zničením vazebného předmětu, nebo vybitím magenergie z krystalu(což ovšem může být dosti těžké, když ji tam někdo pořád doplňuje:O) a konečně, zabitím toho, kdo kouzlo vyvolal, jelikož mezi ním a duší mrtvého se v okamžiku seslání kouzla vytvoří vazba, která při smrti čaroděje zanikne. Na závěr ještě doplním tabulku zkušenosti pro X=1, X=2, atd.

40/70/100/140/200/300/400/550/750/1000.Další se dají jednoduše vypočítat podle vzorce uvedeného v PPE - postavy pro PJ.

Přeji vám hodně zábavy s touto nestvůrou.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele Deeph    [pošta] NEW     17:13:53 05.02.2006
Jak na ní působí detonace? Poučí se i zní? A když je rozmetán celý, nahradí se jeho tělo hlínou kompletně, nebo se z něj stane nemrtvé obdoba zemního elementála?

Ikonka uživatele Dart    [pošta] NEW     16:21:20 10.10.2002
Je to opravdu unikátní kousek, ale jak ta nestvůra útočí? Pařátem či náhražkou končetiny může používat zbraně? A když ji družina rozsápe a končetiny či části těla odnesou nahradí si je hlínou je to tak? No a co hlava ? Ovládne hlavu s hlíny aby s ní viděl nebo jak? ale je to dost dobré dávám 4*

Ikonka uživatele Regis    [pošta] NEW     13:53:12 06.10.2002
2 KILLMAN: Úplné zničení je vlastně možné jen při použití kouzla zmiz, popřípadě jakémkoliv jiném způsobu odeslání těla do jiné dimenze a v tom případě je duše uvolněna =>nemrtvý už není.

2 Noeh: Máš pravdu, i když je vzorec v pravidlech, měl jsem ho tu vypsat : 45 * životaschopnost * (Ú.Č.+útoč.) /(20-O.Č.) * X, kde X je hodnota 1 - 4 dle nebezpečnosti nestvůry ( nechť upraví Pj podle síly družinky).

Díky za připomínky.

Ikonka uživatele KILLMAN    [pošta] NEW     10:55:17 23.09.2002
A co při úplném zničení těla nestvůry?
Jinak vcelku fajn potvůrka.

Ikonka uživatele Noeh    [pošta] NEW     23:50:42 22.09.2002
Marat: a to ešte nehovorím o tých skúsenostiach ktoré by na tom nazbieral:-))) to by bola ina haluz :-))

Ikonka uživatele Regis    [pošta] NEW     21:29:54 22.09.2002
Ha, Marate, máš pradu, to mně nějak moc nedošlo. No, zkusím se ještě zamyslet...

Ikonka uživatele Marat    [pošta] NEW     17:47:28 22.09.2002
Je to hezké, napadla mě ale jedna nesrovnalost - majitel si nestvůrku vytvoří a zabije. Ta ožije - a on to zopakuje. A tak pořád dokola, až má v podstatě nesmrtelnou bytost. To chce dořešit:-) Nápad je to skvělý, na zpracování se dá ještě dost zapracovat.

Ikonka uživatele Noeh    [pošta] NEW     0:37:37 22.09.2002
Almad: si Regisa nepochopil .... riadiš sa podľa vzorca v PPE .... chápeš? síce si myslím že ho sem mal prepísať alebo niečo ale má na ot právo odvolávať sa na pravidlá .... mne sa to celkom páči .... ale sú tam aj menši nedostatky .... 4* si to určite zaslúži a budem mať čisté svedomie

Ikonka uživatele Almad    [pošta] NEW     23:51:46 21.09.2002
Ad zt - pravda, bude to chtít jiný vzoreček, jenže podle toho, co tam píšeš, by pořád měla mít 20 a to se mi nezdá. IMHO tak 20*(X/2)

Ad popis: jojo :o) Díky...

Ikonka uživatele Regis    [pošta] NEW     23:45:46 21.09.2002
A ještě k tomu jsem zapomněl změnit popisek, samozřejmě, že to měl být nemrtvý...

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
1 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.77437782287598 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách