www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň

Alchymistické předměty

Past na zombie ****
Příprava pro tisk (tisknuto 731x)
Přidáno: 18:18:05 10.12.2008
Skupina:Lektvary
Magenergie:15 magů
Suroviny:40 zl.
Základ:skleněná nádoba; voda; drcený diamant; svěcená voda (60+200+2+8=270mn)
Trvání:ihned
Výroba:6 (3) hodin, doma
Nebezpečnost:OBR ~ 7
Síla:2-12/6-36 (zranitelnost N – bí
Barva/chuť/zápach:75/25/-25
Magy/den0
Autor: Folcwine
Průměrné hodnocení:4.45
Popis:

Rozsah: 15 sáhů

Anotace: Alchymistická výbušnina, která se má co nejvíce přiblížit účinkům kouzelníkovy bílé střely. Tato bomba vybuchuje po otevření nebo rozbití nádoby proudem svatého světla. Výbuch nezpůsobuje tlakovou vlnu, pouze se do okolí vyzáří pozitivní energii, která zraňuje magické tvory a nemrtvé.

Popis

Jedná se o velký demižón z čirého skla, uvnitř je průhledná kapalina (voda+svěcená voda) s pohybujícími se svítícími částicemi (drcený diamant napuštěný magenergií). Po otevření nádoby (a přečkání následného světelného toku ve zdraví) bychom zjistili, že kapalina nemá žádný zápach a je takřka bez chuti, při popíjení zůstávají v ústech diamantové částečky, které trochu šimrají. Při velkých dávkách může způsobit pouze menší zažívací potíže. Nemrtví by na jazyku mohli poznat pachuť po svěcené vodě (pokud by přečkali samotné otevírání), která je však už zraňuje zanedbatelně – cca za jeden život za každou vychlemtanou čtvrtku.

Výroba

Postup výroby a způsob zacházení se světelnou bombou se učí pouze Pyrofor a to při přestupu na 6. úroveň. Výroba se dělí na dvě samostatné části – na přípravu nádoby a na samotné vložení světelného náboje do nádoby. Pyrofor může použít nádobu s vyzářeným nábojem a tím ušetřit spoustu času, surovin a magenergie – údaje v závorce v úvodní tabulce platí, pokud se nádoba nevyrábí, jen doplňuje.

Výroba nádoby

Demižón se musí dokonale očistit a případně sundat vinětu. Vnitřní stěny se naimpregnují směsí vytvořenou ze surovin a magů (20zl a 5magů), tím vznikne ochranná vrstva proti předčasnému vyzařování energie z hotové pasti na zombie. Pyrofor nakonec vyrábí uzávěr nádoby. Základ se vytváří z korku, jenž je napuštěn stabilizátorem. Na výrobu korku se stabilizátorem se spotřebují suroviny v ceně 15zl.

Výroba samotné nádoby trvá 3 hodiny v plně vybavené alchymistické dílně a je potřeba vedle korku a demižónu, 5 magů a suroviny v ceně 35 zlatých.

Naplnění nádoby

Pyrofor vezme připravený demižón z předchozího kroku nebo nedestruktivně použité pasti. Do nádoby nalije devět čtvrtek čisté vody, ty se získají destilací obyčejné vody v destilační aparatuře (toto zabere asi jedné hodiny času). Poté se přidá flakónek svěcené vody pro navození lehce svěceného prostředí.

Další dvě hodiny trvá výroba náplně. Prvně se tloukem rozdrtí 1 diamant na prach (stačí nebroušený, který má mnohem nižší cenu). Za tmy, jen při svitu hvězd či v červeném světle a za co největšího ticha, se magenergie pomocí indukční aparatury vsákne do diamantového prachu coby světelný náboj. Takto vytvořený a světlem obohacený prach se nasype do nádoby, v níž začne se pohybovat difuzí a slabě bíle světélkovat. Po vložení diamantového prachu však nesmíme otálet se zašpuntováním, neb směs je nestabilní a po 1 kole vybuchuje. Stabilizátor ve špuntu spolehlivě zabraňuje předčasnému vyzáření.

Občas se stane, že někdo alchymistovi podstrčí bílý křemen (křišťál) místo diamantu a pyrofor se svými pravda trochu poslabšími znalostmi drahých kamenů, se nechá napálit. Svítivost částeček je pak o poznání nižší a světelný výbuch způsobuje pouze poloviční zranění.

Samotné naplnění nádoby zabere 3 hodiny času práce v alchymistické laboratoři a spotřebuje se jeden diamant, jeden flakónek svěcené vody, 10 čtvrtek vody, 10 magů a surovin v hodnotě 5zl.

Past má dlouhou trvanlivost. Až po 1k6 letech se samovolně vyzáří do okolí polovina magenergie (při spuštění po takovéto době je výsledné zranění poloviční). Po dalších 1k6 letech již je v nádobě tak málo energie, že už nedojde k výbuchu (ať už odděláním stabilizátoru, rozbitím nádoby nebo spuštěním bílou střelou).

Účinek pasti

Při aktivaci pasti na zombie se z částeček diamantu uvolní všechna pozitivní energie (typ zranitelnosti N – bílá střela). Výbuch vypadá jako záblesk bílého světla, ten však nikoho neoslní ani neoslepí. Všichni tvorové se zranitelností typu „N“ v okruhu 15 sáhů si háží na past: OBR ~ 7~ 2k6 zranění / 6k6 zranění.

Jak je vidět, past je účinná hlavně proti magickým tvorům, nemrtvým a neviděným. Zombie jsou zvláště náchylné, protože s jejich obratností se jim jen zřídka poštěstí uhnout největší záři - proto se této pasti říká past na zombie. Tento alchymistický předmět je sice na výrobu relativně levný, ale jeho neskladnost a velká váha omezují jeho velké nasazení při prozkoumávání hrobek. Spíše poslouží k tomu, aby z hrobky žádní nemrtví po nocích nevycházeli ven.

Spuštění pasti

Past na zombie může být spuštěna třemi základními způsoby, k světelnému výbuchu dojde:

  • Při rozbití/prasknutí nádoby (demižónu)
  • Výbuch jedné pasti na zombie nebo bílé střely ihned způsobí výbuch všech pastí na zombie v rozsahu výbuchu (účinek tak lze kumulovat jako u kouzelnického kouzla bílá střela).
  • Po vytažení zátky se stabilizátorem past vybuchne za 1 kolo.

Příklady konkrétních použití pastí:

  • Bílá střela – demižóny připravíme do vhodné pozice a během boje je v pravý okamžik spustíme bílou střelou.
  • Drtivá past – při spuštění padá celá nádoba se svým obsahem. Samotná nádoba s obsahem váží 200 mincí (pro výpočet drtivého zranění). Světlo se uvolní při dopadu a rozbití nádoby. Drtivá past také může shodit nějaký těžký předmět na nádobu a tím ji rozbít a tak spustit tuto sekundární past.
  • Výbušná past – Když se výbušnina dá dostatečně blízko, aby způsobila alespoň 3 zranění nádobě, nádoba praskne a nastane sekundární výbuch bílého světla.
  • Spouště – Past na zombie musí mít spoušť takovou, aby byla schopna vytáhnout uzávěr. Po vytažení uzávěru past vybuchuje až po jednom kole, ale nádoba zůstává neporušena. Dají se použít tyto spouště – lanko natažené přes cestu, nášlapná spoušť. Další spouště se instalují jen s obtížemi a PJ je nemusí povolit.

Dílo ve starší verzi najdete na www.RPGportal.cz

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
«««  
Počet zobrazených příspěvků: 11-13 / 13
Ikonka uživatele Folcwine *   [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
nové     22:29:49 10.12.2008
Corwin45A:
Děkuji za schválení a celkem vysoké hodnocení.
Požádal jsi mě o vysvětlení některých nejasností, zkusím se toho zhostit jak nejlépe dovedu:

1) Past se skládá z náplně a ze spouště. V díle jsem popsal jak náplň (což je demižón a jeho obsah) tak několik spouští, kterými jde náplň spustit. Samotná náplň bez jakýchkoli dalších úprav je může být za určitých okolností použita jako past (to když ji nastražíme před bojem na vhodná místa a pak ji spustíme výbuchem bílou střelou).
Ale asi máš pravdu, z hlediska zavedených pravidlových termínů by byl vhodnější používat termíny náplň pro demižón, spouš pro spoušť a past pro celek (náplň+spoušť). U případného příštího díla se pokusím více se držet terminologie, abych náhodou někoho nepopletl.

2) Náklady na výrobu v úvodní tabulce jsou napsány. Magy, suroviny i všechny základy jsou uvedeny. Stejné je to i u pravidlových alchymistických předmětů - základ není součástí surovin - alchymista jej musí koupit zvlášť (dle PJových tabulek cen jednotlivých předmětů)

3) Diamant dle mého je zanedbatelným nákladem. Broušený diamant dle pravidel stojí 25 zlatých, nebroušený diamant má cenu 2,5zl (PPZ - PJ str. 123). Už jen v alchymistických surovinách alchymista musí vynaložit 40zl - čili cena diamantu je oproti tomu zanedbatelná.

4) Pravidla jsou zjednodušení reálných skutečností, které neumíme postihnout. Pokud řekneme, že drcený diamant může způsobit perforaci střev, pak můžeme říci, že rezavý meč zabije kohokoli na jednu ránu (domyslíme si proč). Pravidla jsou zjednodušení věcí, které nejsme schopni obsáhnout - přiznám se, že o použití diamantu jako jedu jsem neměl ani tušení.

Lord John:
Děkuji za hodnocení.
Jak je to s diamantem jsem psal již výše.

Jak je to s nedodržením alchymistického postupu? V pravidlech postupy výroby jsou uvedeny jen zřídka - pravidla předpokládají, že přesný postup zná postava, tudíž jej hráč znát nemusí. Já zastávám názor, že i hráč by měl přibližně vědět, jaký je postup, aby výrobu předmětu mohl si před ostatními RP zahrát (pokud se mu bude chtít).
Alchymista si háže na úspěch tvorby alchymistického předmětu - pokud neuspěje, tak proplýtval magy, suroviny a základ, aniž by vyrobil kýžený předmět. Takže například špatně vymytý demižóm může být jedním ze zdůvodnění, proč se alchymistovi (zde pyroforovi) výroba předmětu nepovedla.

Jak je to se sklem a ještě "horšími" náhražkami? No, toto bych nechal plně v kompetenci PJ. Má na výběr dvě základní možnosti - Buď účinnost "Pasti na zombie" sníží celkem na čtvrtinu nebo nepovolí úspěšnou výrobu.

Ikonka uživatele Lord John *   [pošta] nové     19:40:19 10.12.2008
Moc pěkná výbušnina. Pyroforovy výrobky jsem sice v pravidlech nikdy moc nečetl, přesto však můžu říct, že tenhle rozhodně nemá obdobu. Zajímavě zpracované, jen bych prosil trochu rozvést to s diamantem. Není to přeci jen hodně drahá surovina, když podstatně levnější křišťál má poloviční účinnost? A jak by to reagovalo na broušené sklo a podobné náhražky? A co se stane, pokud dojde k znečištění obsahu nádoby, například zbytky vína, které před tím v demižonu bylo,...

Ikonka uživatele Corwin45A *   [pošta] nové     18:18:05 10.12.2008

Nakolik dokážu posoudit, jde o originální nápad, "výbušninu" určenou čistě k likvidování nemrtvých jsem asi ještě nikde neviděl. Ideální pro dobré postavy, které se chtějí zbavit nechtěných potvor a při tom zbytečně neohrozit svoje nebo cizí životy. Samotný popis je příjemně výstižný a stručný, i když místy poněkud nepřehledný.

Předně bych doporučoval ujasnit si, o čem je příspěvek - o výbušnině nebo o pasti? Není rozumné to v textu různě střídat, zvlášť když slovo past má v DrD hned dva pevně dané významy.

Popis výroby je pěkný, ale chtělo by to alespoň okrajově uvést co z nákladů na předmět je vlastně uvedeno v tabulce nahoře a co musí alchymista zaplatit navíc. Předpokládám, že nádoba je úplně mimo uvedenou cenu a magenergii?

Použití diamantu (velmi, velmi drahého) považuji za poněkud nešťastné, z jedna nálož na nemrtvé svou cenou přesahuje oddíl žoldnéřů, kteří by si s nimi mohli poradit. Zvlášť pokud jde diamant nahradit křemenem (jako by diamant a křemen měli něco společného ...). A k tomu mě napadá ještě jedna věc - kdysi jsem někde četl, že drcený diamant se ve středověké Itálii používal jako speciální jed, protože jeho úlomky měly vést k perforaci střev. Nevím, co je na tom pravdy, pokud to někdo můžete potvrdit nebo vyvrátit, budu vděčný. Pokud je to pravda, trochu by se to podepsalo na následcích požití roztoku.


«««  


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
4 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.27291297912598 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR