www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Muší prsten 
Příprava pro tisk (tisknuto 918x)
Přidáno: 21:00:36 02.03.2014
Skupina:Prsteny
Magenergie:83 magů
Suroviny:313 zl.
Základ:Jantarová hmyzí fosílie (2 zl)
Nalezení:-
Trvání:2 roky
Výroba:4 dny; doma
Nebezpečnost:-
Síla:-
Barva/chuť/zápach:-
Magy/den0
Autor: UnknowN
Popis:

Muší prsten

  • Magenergie: 83 magů
  • Suroviny: 313 zlatých
  • Základ: Jantarová hmyzí fosílie (2 zl)
  • Trvání: 2 roky
  • Výroba: 4 dny; doma
  • Sféra: 2

Muší prsten má následující schopnosti: Za prvé umožňuje postavám s "žádným" naložením, holými dlaněmi a holými chodidly lézt po stěnách a stropech rychlostí pomalé procházky. Za druhé, tuto postavu nebude obtěžovat nemagický létající hmyz s životaschopností menší, než 1 (mouchy jí nebudou sedat na jídlo, komáři, včely, vosy a další podobní hmyzáci jí nepobodají...). A za třetí, postava, která má nasazený tento prsten, se může těšit velkému respektu ze strany "Much zlodějek" - tyto mouchy nejen že postavu nebudou okrádat (nebudou-li donuceny nějakou silnější mocností), ale dokonce tuto postavu "vycítí" bude-li k nim blíže než jednu míli, a pokusí se jí zhruba jednou do týdne uctít nějakou tou maličkostí - každá moucha bude považovat za slušnost přinést dárek zhruba v hodnotě 1-10 zlatých, nebo prostě cokoliv, na co v okolí na razí a co se alespoň leskne a třpytí natolik, aby to v očích mouchy vypadalo, jako předmět o přijatelné hodnotě. Je třeba zmínit, že mouchy nerady dávají "ze svého", a kdykoliv mohou, tak postavě nosí to, co se jim při nejbližší příležitosti podaří ukrást (není vyloučeno ani to, že se jim náhodou podaří ukradnout něco opravdu cenného a tím dostat majitele prstenu do řádných potíží).

Magie muších prstenů je údajně odvozována od prastarého magického kontraktu, který s muším společenstvím uzavřel alchymista - dobrodruh, potom, co zachránil poslední muší kolonii před vyhubením od jistého obzvlášť invazivního druhu obřích pavouků, a sice tím, že se mu podařilo odhalit klíčovou surovinu pro obzvláště silný selektivní arachnicid. Pavouci, celí otrávení z toho, že se jim takto někdo plete do cesty, se ztáhli zpět odkud přišli a již nikdy nedosáhli takového počtu, aby mohli zabránit mouchám v opětovném rozšíření. Podmínky kontraktu znamenají pro mouchy zlodějky (a pár dalších druhů létavého hmyzu) zhruba tolik, že každý, kdo ví, jak tento prsten vyrobit (a přeneseně i každý, kdo prsten nosí), je držitelem titulu "dědic velkého zachránce" a jako takovému je mu třeba prokazovat příslušnou úctu.

Státní autority mívají tyto prsteny na černé listině zakázaného zboží, a sice z toho důvodu, že v jejich blízkosti se povětšinou začínají až příliš často objevovat krádeže drobných předmětů a případy rušení nočního klidu hlasitým bzučením.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-5 / 5
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      12:55:11 31.03.2014
Fafrin: Dobrý nápad, to s těmi pavouky :-)

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] reputace: 2
Dakeyras: +1
UnknowN: +1
     15:57:48 30.03.2014
Přijatelné zpracování, dobrý nápad, nejsem si jist vyvážeností vzhledem k "přísunu" dárků.
Jako nevyužité vydím nerozvinutí nepřátelství od velkých pavouků. (Např. že primárně útočí na postavu, nebo že na ni mají bonus k bojovnost/útoku.)

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      17:42:20 05.03.2014
Tak tento předmět vznikl hlavně v návaznosti na dojmy z hledání nominací pro Ostravský turnaj v DrD, kdy byl celkem problém najít něco, co by bylo přijatelné nejen kvalitativně, ale i po stránce rozsahu a snadné začlenitelnosti do světa - ambice zde nejsou zaměřené na ohromení, ale spíš na tu okamžitou použitelnost a možná i odlehčující vtipnou historku ;-)

Ikonka uživatele Plž    [pošta]      14:48:26 03.03.2014
Pěkný nápad, ale asi nic světoborného dalo by se vymýšlet i další prsteny všeho možného. nicméně co se mi hodně líbí je reakce mouchy zlodějky a ani se nedivím že pavouci z toho byli celí otrávení, já bych byl taky jen nevím jestli jedem a nebo bez jedu.

Plž

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      21:04:17 02.03.2014
Tady je další moje samoschvalka pro Vaší potěchu - takový kříženec prstenu černé vodoměrky a prstenu knížete D'raguly, který se vylíhnul z vajíčka vysezeným mouchou zlodějkou.

Enjoy ;-)Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
27 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.43443012237549 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.