www.Dracidoupe.cz


Alchymistické předměty


Rušička meditace 
Příprava pro tisk (tisknuto 532x)
Přidáno: 17:33:05 03.04.2007
Skupina:Ostatní
Magenergie:0 magů
Suroviny:10 zl.
Základ:-
Nalezení:-
Trvání:Dle magenergie
Výroba:2 týdny, doma
Nebezpečnost:-
Síla:-
Barva/chuť/zápach:-
Magy/den0
Autor: Tuvy
Průměrné hodnocení:3.21
Popis:

"Do háje!!!"
"Copak? Děje se něco?"
Bojovník Gerek ani zloděj Hlis nevypadali, na rozdíl od kouzelníka Proutka, nijak vyvedeni z míry; tedy na to, že seděli všichni tři v temné kobce a pravděpodobně je měla čekat poprava. Oba už to několikrát zažili a Proutek je vždycky s klidem všechny dostal ven svými kouzly.

Jenže teď vypadal Proutek pomalu vyděšeně, rozhodně aspoň naštvaný. Už tu trčeli dost dlouho a Proutek se snažil meditovat, protože všechnu magenergii vyplácal, aby zabránil jejich zajetí. Pak najednou začal křičet a držel se za hlavu.

"Uááá, ať už je konečně zticha!!!"

Popis:

Rušička vypadá na první pohled většinou jako obyčejná kovová krabička o rozměrech 20x10x5 coulů, váha se pohybuje standardně na 20ti mincích.
V horním víku je malý kruhový otvor a dovnitř se zužující nálevka (nepřesahuje nijak horní víko). Po otevření tohoto víka je vidět hodinový mechanismus z několika ozubených kol a kovových nádržek, přičemž ve středu tohoto mechanismu je hranol ze šedé kovové hmoty (olovo), do kterého vede ona nálevka.
V tomto hranolu je ukryt krystal přepáleného Lazuritu, který tvoří zásobárnu magenergie pro celý strojek. Kapacita Lazuritu je maximálně sedminásobek úrovně pyrofora, který strojek vytvořil, ale může být průběžně doplňována nálevkou i obyčejným alchymistou. Výrobu přepáleného Lazuritu popíšu níže.

Funkce:

Rušička je mechanické zařízení vydávající hluboké bručení, uchem obyčejného smrtelníka nezachytitelné. Oproti tomu smrtelníci neobyčejní, nadaní schopností ovládat magii svou myslí, jsou tomuto bručení vystaveni na milost. Ve chvílích, kdy se nijak zvláště nesoustředí (tedy v podstatě pořád) mají i tito klid, ale ve chvíli, kdy se pokusí meditovat je toto bručení neuvěřitelným způsobem otravuje a znemožňuje tak meditace i zaostřování vůle. Navíc vzhledem k podstatě těchto rituálů je poměrně velká možnost, že ani nezjistí, z jakého důvodu se jim toto nedaří (past int. ~ 5 ~ odhalí/neodhalí).

Dosah tohoto rušení je standardně 20 sáhů a je velmi pronikavé, takže se nesnižuje ani když mu stojí v cestě sáh kamení apod. (případy, kdy v cestě stojí sáh kovu jsou extrémní, v takovém případě se dá počítat s tím, že se úměrně sníží i dosah rušení).
K tomuto rušení spotřebuje strojek 1 mag denně. Tato nízká spotřeba vyplývá z mechanické podstaty Rušičky. Magie v tomto případě pouze vykonává práci strážného, který by jinak asi musel věc pravidelně jednou za několik hodin natahovat, což by ho asi stálo tolik úsilí, jako poškrabat se na zadku (což by klidně mohlo být kouzelníkovo kouzlo za 1 mag). Navíc se nízká spotřeba dá vysvětlit snahou o minimalizaci nákladů na výrobu i provoz, jak ještě zmíním níže.
V podstatě se jedná hlavně o výbavu větších věznic, ale je to také velmi oblíbeným žertovným předmětem dobrodruhů, kteří se rádi navzájem škádlí. To proto, že kouzelník ani hraničář nejsou schopni určit, odkud rušivé bručení přichází.

Výroba:

Rušičku dokáže vyrobit Pyrofor hned od 6. úrovně, pokud dokáže sehnat suroviny a výrobní postup (zná většina pyroforů nad 12. úrovni, mají ho alchymistické knihovny a spolky apod. - celkem dostupný).
Magenergie: Dle libosti - max. 7xúroveň pyrofora, +5 magů na přepálení Lazuritu
Suroviny: 10zl (kovové součástky), Lazurit (3z, horší dostupnost), olovo (cena dle světa), Alchymistické suroviny 5z, listí mudrců (5mn).
Trvání: Dle magenergie
Výroba: 2 týdny, doma

Základem je již zmiňovaný přepálený Lazurit:
Čistý Lazurit se nechá v keramické misce zasypaný listím mudrců ležet 1 den zakrytý druhou miskou. Druhý den se přidá síra, fosfor a další zmíněné alchymistické suroviny (5zl) společně s 5ti magy čisté magenergie, vše se nechá zreagovat (vybouchnout) - zde se doporučuje před přidáním magenergie dát celou keramickou misku do "reaktivní" části laboratoře (nebo prostě do kovového kotlíku).

Trvání - dle magenergie - každý den strojek spotřebuje ke svému běhu 1 mag, ale tyto magy (uskladněné v lazuritu) mohou být doplňovány - obyčejným "dolitím" surové magenergie z truhly do nálevky, což zvládne i alchymistický učeň.

Hrdinové mají šanci kolem 5%, že se rušička (bez vylepšení) zrovna porouchá nebo jí dojdou magy na provoz. Je to totiž užitný alchymistický předmět a v základu se všichni snaží srazit co nejvíc cenu nákladů a navíc alchymista při doplňování nikdy netuší, kolik v rušičce zbývá magů (jen je doleje do max., víc než max jich rušička nevezme).

S tím souvisí ona řada vylepšení, které mimochodem minimalizují toto riziko (1%).

Vylepšení:

aneb nic není dost dobré...

Za dlouhou dobu, co se Rušička používá byli pyrofoři s to vymyslet pěknou řádku vylepšení, zde uvedu jen některá:

"Relé volé"

Jde o mechanismus, který je s to nastavovat intenzitu (a tedy dosah) bručení a popřípadě ho i vypnout. Tento mechanismus vytvoří na povrchu jednoduché kolečko, které má několik poloh.
Základem je, že za každých 10 sáhů navíc spotřebovává přístroj více o 1 mag denně. Pokud je přístroj úplně vypnutý, spotřebovává 1 mag týdně (ten ve skutečnosti nespotřebuje, ale vyprchá).
Výrobní cena stoupá v tomto případě o 5zl + dalších 5 zlatých za každých 10 sáhů, které má navíc přístroj zvládnout. Současně stoupá i váha přístroje (10 mincí na 10 sáhů) a úměrně se zvětšují i jeho rozměry.

"Usměrňovač"

Velice složité zařízení, které podstatně mění funkci přístroje. Bručení dokáže "zaměřit" stejným způsobem jako pyroforovy vějířové rachejtle v prostorovém slova smyslu. Toto vylepšení zvládají až pyroforové na 12. úrovni. Vylepšení nijak neovlivní denní spotřebu magenergie.
Cena se zdvojnásobí, rozměry a váha taktéž.

"Tišítko"

Do rušičky přidá bavlněné vrstvy izolace (magicky upravená bavlna), které způsobí, že rušení je daleko méně vnímatelné a o to více otravné. Past na odhalení rušení se zvedá z 5 na 8. Cena stoupne o 10zl.

"Pulsator"

Obzvláště ošklivé "vylepšení".

Zakázáno: Asociací výrobců rušítek a rušiček, cechem pyromanů hlavního města Brrn, Mágovskou Univerzitou, všemožnými cechy kouzelníků, Druidy lesa, chodeckou společností přátel svišťů, Nebeským křečkem BOem, králem, Druidy ohně a zkázy i osazenstvem blázince v Řepích.
Staví na tom, že každá meditace i zaostření mysli trvá určitou dobu, v průběhu které dojde k určité kumulaci magenergie v hlavě dotyčné osoby a taky na tom, že toho tato osoba nenechá, dokud nemá plné zásoby.
Nebručí tedy neustále, ale jednou za určitý interval (určí tvůrce) vydá velice silný bručivý skřek, který způsobí, že jakákoliv meditující osoba v jeho dosahu je z meditace brutálně vytržena a veškerá do té chvíle nasyslená magenergie jí v hlavě shoří - plné zranění - 2 životy za každý mag. Toto nepostihne osobu, pokud má magy, ale nemedituje.
Vytvořit toto dokáže pyrofor až od 10. úrovně. Cena stoupne o 30zlatých + 5magů navíc je potřeba vložit do strojku. Spotřebovává 4 magy denně.

"Trip"

Velice veselé vylepšení, které vymyslel veselý pyrofor Hippík, známý mezi veselými pyrofory jako "Veselá Houba Hippík".
Rušičku přetvořil na "Orbík"(viz. film Spáč (1973)). Sice i nadále naprosto znemožňuje meditujícím a zaostřujícím postavám získat tímto nějaké magy, ale místo nepříjemného rušení jim navodí silné, vždy příjemné, psychedelické stavy. Navíc celé zařízení pro lepší efektivitu místo do ošklivé krabičky zabalil do stříbrné koule (nálevka je skryta uvnitř, kouli je třeba rozmontovat), která je schopná stejný stav navodit i nemagickým povoláním - ovšem pouze při přímém kontaktu (doteku). V takovém případě nemusí ani magická ani nemagická povolání zkoušet meditovat, efekt se projeví každopádně.
Vylepšení je schopný vytvořit pyrofor na 16. a vyšší úrovni, stojí 300 zlatých a 30 magů navíc. Váha zůstává na 20 mincích. Navíc je k přepálení Lazuritu potřeba minimálně 5 různých drog (listí mudrců nepočítaje), každé alespoň 1 minci.

"Kapacit"

Jednoduché vylepšení kapacity magenergie přidáním více přepálených Lazuritů do olověného pouzdra. Za každý takto přidaný Lazurit se úměrně zvyšuje cena.
Také se zvýší spotřeba magů - za každý další přidaný Lazurit o 1 mag týdně (vyprchávání magenergie).

"Zoubky"

Na povrchu krabičky jsou navíc čtyři výstupky. Na první pohled je vidět, že nejsou součástí povrchu, ale vystupují zevnitř přístroje (v krytu jsou na ně 4 dírky), a tyto výstupky jsou konci čtyř tyček - mají pouze signalizační funkci. Pomocí napojení přímo na zásobárnu magenergie signalizují její (přibližný) stav. 4 nahoře jsou 100%, jedna zapadlá 3 nahoře 75%, dvě dírky a dva výstupky 50%, jediný vykukující výstupek je kolem 25%.
Tyto hodnoty jsou velmi orientační (+/- 10%), jisté je pouze, že na 10% zásoby magenergie jsou již všechny zapadlé.
Toto vylepšení zvýší výrobní cenu o 10zl a zvládne ho pyrofor hned od 6. úrovně.

Poděkování v tomto případě patří Unkownovi, za jeho vytknutí několika chyb.

T.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 76
Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     12:45:43 10.05.2007
Folcwine - právě jsi krásně předvedl offtopic. Na nic z toho co tam řešíš nebudu reagovat, protože to vůbec nesouvisí s mým dílem.

Fafrin...: ...jdi.
Mimochodem tam máš chybu způsobenou špatnou interpretací (pochopením) - kouzlem za 1 mag by se mohl kouzelník jednorázově poškrábat na zadku, což je v díle přirovnáváno k energii, kterou by musel strážný vynaložit na natažení pružiny. Předem upozorňuji, že toto se týká základního modelu.

Oba: Když nedokážete provést analýzou textu bez logických chyb a několikrát vám toto ukážu, aspoň (když už nehodláte měnit své hodnocení na těchto chybách založené) byste mohli uznat, že jste se mýlili. Taky občas dělám chyby, ale když mi je někdo ukáže (a chyby opravu existují na mé straně), naučil jsem se uznat tuto skutečnost (i když to chtělo roky). Tím spíš si pak dávám pozor, abych neplácal podobné věci, jako vy. Nic proti vám...
S pozdravem a úklonkem
T.

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     12:19:55 10.05.2007
Tuvy - tvoje ochrana si 3 směny počkat, jestli něco neusliším, je na nic, protože:
1) Pokud se nesnažím meditovat, nic neslyším
2) Klidně to může být nastaveno na víc jak 3 směny, a jsem v kelu
Ha, ono nejde o obyčejný zvuk, je to mechanický zvuk posílený (při četnosti 1 impuls za 3 směny) 1/12 nou magu. No to je věc. Už mě to nebaví, jdu od toho.

teď jsem našel nevyváženost celého příspěvku. Kouzlo, kterým by se mohl kouzelník celý den nepřetržitě škrabat na zadku stojí 1 mag!!

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     11:03:46 10.05.2007
Tuvy:
Proti bhutovi existuje mnoho ochran. Druidové jej jsou schopni odvrátit, mám dojem, že i čarodějové. Existuje protibhuitový démon. Je to přesílené, je to zakázané, ale nijak zvlášť to systém nenabourává. Nenabourává to systém, protože jsou navrhnuty dosti účinné protiochrany.

Pokud by se daná věc rozšířila, tak by se rozšířila i ochrana proti tomu. Bylo by vymyšleno kouzlo, za 1 mag, které by po dobu meditace (meditací myslím zároveň zaostřování vůle) chrání pře zvukovými vlivy (na nemagickém principu). Kouzlo by to bylo tak primitivní, že by se jej nemusel ani kouzelník učit. Přece proč dělat složité kouzlo a drahé, když lze vymyslet jednoduché, že? (sice hraničář by asi pořád měl smůlu, ale jako PJ bych jako ochranu povolil kouzlo "telepatická ochrana" a bylo by.

Systém DrD obecně nepovoluje operovat s cizí magenergií. To by pak byly kouzla typu "výbuch truhlišky", bylo by to kouzlo, které by za 5 magů nechalo vybuchout alchimistickou truhličku kdekolik v dosahu (respektive magy v ní) cca 50sáhů +10sáhů/další mag s toleranci 10% vůči dosahu. Také je toto by si ode mne vysloužilo 0*. Je to protisystémové a hru to zkazí.

Takovéto předměty, které zasahují do jiného povolání, by dle mého měli mít kapitolku, jak se druhá strana proti tomu, může bránit. Bez toho je dílo neúplné a před zařazením do hry by se toho muselo ještě mnoho domyslet.

Chybou také je, pokud napíši dílo, které je dělané na autorem poupravená pravidla. Do rubriky by měli směřovat díla, která jsou použitelná ve světě, bez jakýchkoli pravidlových úprav. Pokud nějakou úpravu pravidel provádíme, je aspoň dobré se o ní zmínit v díle.

Sicco může na vyšším levelu zabít postavu zhruba stejné úrovně, ale sicco stejně nezabije postavu výrazně vyšší úrovně v jednom kole schopností zabij. S tvou rušičkou s pulsatorem, dle tvé úpravy pravidel kdejaký nýmand vesničan na 1. úrovni v poho killne čaroděje/mága na takřka libovolně vysoké úrovni ("průměrný vysokolevelový" čaroděj může mít nějakých 50 životů a 150 magů; pokud by pulsator byl nastaven na 3směny, je šestinová šance, že čaroděj přežije; tzn. že pulz bude právě v okamžiku první šestiny doby meditace, kdy má nazaostřováno méně než 25 magů; to že se takto magenergie dle pravidel od Altaru nenabývá protentokrát přehlédnu).

Sprznit meč tímto způsobem skoro ani nejde, Altarovská pravidla už tak zprznila zbraně tím, že trojzubec (skoro nejlepší statistiky ze všech zbraní) je jen za 1,5zlaťáku. Vymyslet meč, aby to nebylo pouze další číslo a aby to nenabourávalo dosavadní systém a byl zajímavý a neobvyklý (bez démona) je kumšt. 95% mečových výtvorů si zaslouží hodnocení 0 až * (ta hvězdička jen ve vyjímečných případech)

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     6:54:19 10.05.2007
Folcwine - "Jedná se spíše o instant kill, bez hodu na záchranu (od 10. úrovně výše má dvojnásobek životů než magů snad jen kroll hraničář a to jen dobře naházený)" - jak jsi proboha na takovouhle pitomost přišel? Jediná chvíle, kdy rušička působí zranění je s modem pulsator, jehož pouhé zkonstruování je posuzováno jako horší než vražda a i s tím nepůsobí žádné zranění jistě (pouze za podmínky, že v dosahu je meditující/zaostřující postava) a to pouze za magy, které má daná postava v tu chvíli "nameditované". Každé postavě tedy stačí si před meditací 3 směny počkat a zkontrolovat, že vše je v pořádku. A to vše pouze za předpokladu, že uznáváš a hraješ s modifikací pravidel, dle které ti magy přibývají postupně.

Celkově mě může těšit, že už ti vše, kromě pulsatoru, vlastně vyhovuje, když svých několik posledních kritik stavíš právě na tomto. Asi bych poixsté měl artikulovat, že zranění, o kterém se zde stále hovoří nezpůsobuje rušička ani pulsator, ale samotná, v průběhu meditace/zaostření stále neustálená, magenergie.

To že pulsator je zakázaný tě asi nepálí, což? Kdejaký alchymista může s klidem vyvolat na město bhutu - to vůbec není problém a rachitického kouzelníka stejně tak v klidu může zabít jedinou ranou sicco. Podle možného výsledku (zvlášť, když si celý příklad i výsledek sám vymyslíš) nemůžeš přeci hodnotit kvalitu příspěvku - takhle zprznit bych dokázal třeba i meč (jakožto narušující stabilitu a rovnováhu povolání).
T.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     0:40:47 10.05.2007
Tuvy: Normálně souhlásím: Proč to dělat složitě když to jde jednoduše.

Dračí doupě je koncipováno pro epickou hru, ve které se nešetří prostředky a ve které není místo pro úsporné využití prostředků. Jsou dány obecné směrnice, kolik zranění lze způsobit investováním kolika magů. Kdybychom hráli na úsporní kouzla, tak si kouzelník vytvoří kouzlo, které vytvoří kovovou kuličku průměru 1coul kdekoli v dosahu 100 sáhů. Kulička nahrádí (ne vytlačí) hmotu, která v době seslání byla na jejím místě bez šance na neúspěch (přece se jen jedná o velmi jednoduché až primitivní kouzlo). Přežeňme, že toto kouzlo bude stát 5 magů. Slabota, nikdo nic takového nepoužije, dokud jeden šetřílek nezačne takovéto kuličky sesílat do hlaviček svých nepřátel, kteří začnou padat jako mouchy. Inteligentní využití magie, to jo, ale úplně to narušuje dosavadní princip působení magnenergie (poměr magy/způsobené zranění).
pozn.: nejsem doktor, možná by podobné kouzlo nezabíjelo, ale doufám, že je poznat, kam tímto mířím...

Jedna věc je dělat efektivní a jednoduché věci a druhá je zapadnutí do současného systému. Tvé dílo mi připomíná třílitrový výkonný motor (Rušička meditace) v trabantovi (systém DrD). Tak jak trabant není stavěný na tak výkonný motor, tak DrD není stavěné na podobné "jednoduché" věci. Trabant by se při první jízdě rozsypal, podobně by se rozsypal systém magie při po zařazení rušičky do alchimistova repertoáru (navíc tu rušičku=ultimátní kladivo na kouzlníky může obsluhovat i úplný laik).

Jestli magy po tom "skřeku" vybouchnou nebo shoří nehraje zase tak velkou roli. Jedná se spíše o instant kill, bez hodu na záchranu (od 10. úrovně výše má dvojnásobek životů než magů snad jen kroll hraničář a to jen dobře naházený)

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     16:55:43 09.05.2007
Folcwine - Pokud nejsi schopen uznat, že jsi se zmýlil, tak se nad svými příspěvky aspoň zamysli. Nevím, proč sem pleteš pyroforovy jedy, které jsou v úplně jiné oblasti působení. Pokud chceš srovnávat tohle, rovnou můžeš přijít se zapojením rány kladivem nebo zelenými blesky.

To že kouzelnická magenergie vybuchuje jsem ti už minimálně 2x představil, nehledě na to, že zde k žádnému výbuchu nedochází. Jak to budeš řešit ty je pouze a jen na tobě, já to řeším jinak - v souladu s pravidly a logikou.

Nikdy mi nešlo o vytvoření nějak extrémně levného předmětu, ale když jde věc udělat levně a jednoduše, jistěže to nikdo nebude dělat draho a složitě. A pokud někdo přijde na levný a jednoduchý mechanismus, jak docílit stejného efektu jako u drahého a složitého, už vidím, jak mu někdo bude vyčítat, že tím porušuje rovnováhu pravidel. To je navíc opravdu úplně mimo a nemá co dočinění s předmětem.

S pozdravem
T.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     15:21:54 09.05.2007
Tuvy: Jestli můžu mít poznámku - pyroforovi jedy stojí v řádu 100zlatých a 10magů a ještě nejsou ani zdaleka tak účinné a navíc jsou pouze ne jednou použití a je velká šance je odhalit.
Alchimistická magenergie (nevázaná) nahloučená v malém prostoru má vybuchovací vlastnost. U hraničářské a kouzelnické je to myslím precedens. Spíše bych to řešil jako u vyrušení zaostřování mysli (zranění tam je, ale v řádu 1k6životů, ne 2xmagenergie, což se rovná smrti).
Chápu tvou snahu vymyslet co nejlevnější předmět, ale velmi levný předmět (s ohledem na jeho sílu) narušuje rovnováhu pravidel a může tak hře více uškodit než prospět.

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     12:58:42 09.05.2007
Fafrin...: Zase pulsator? Ok, všimni si, 1) jak velmi stoupne cena, 2) že do strojku samotného je vkládaná magenergie a 3) že se denní spotřeba zvedne o 4 magy. Co ti z toho asi vyplyne? Ano, nejde o žádný "obyčejný zvuk" :-) (nejde tedy o mechanické zvukové vlnění...)
Jinak v tom co píšeš je kupa chyb - impuls není o běžné intenzitě, nejedná se o běžné vyrušení z meditace, nezpůsobuje žádný výbuch a magenergie nahloučená v malém prostoru má sklony vybuchovat - artefakty jsou naprosto jiný případ. Tyhle všechny věci už ale dávno byly řečeny a stejně tak jsi si je mohl vyvodit z textu :-)

Snad jsem konečně uspokojil tvou zvědavost a vysvětlil, proč se věci mají, jak se mají.
S pozdravem
T.

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     11:45:43 09.05.2007
Tuvy - Naposledy bych se rád konečně dozvěděl jednu jedinou věc;
Jak je možné, že zvukový impuls(který při běžné intenzitě pouze vadí v soustředění a znemožňuje meditaci), který meditujícího (již přijatě a pochopitelně) vyruší násilně z meditace (jedná se tedy na první pohled o běžné vyrušení z meditace, jako například útokem či zraněním) způsobí navíc velmi efektivní vybuch magenergie, když samotný rušivý element není magického ale technického (mechanické zvukové vlnění rázu).
Dozvím se konečně proč? (tvrzení, že magie nahloučená v malém prostoru má skony vybuchovat neodstojí proti mocným artefaktům)

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     16:07:16 04.05.2007
Folcwine - Přednesl jsi 3 nesmysly, které nemají oporu v pravidlech a já ti to dvakrát ukázal i s linky na pravidla.

1) Magenergie přibude naráz po meditaci/zaostření - má odpověď ano. V textu pulsatoru je jasně řečeno že staví na jiném pravidle. Jinak nemá efekt. (pokud tedy
hraješ podle standardních pravidel nemusíš toto řešit)
2) Magenergie (kouzelnická) nemůže vybouchnout - zase nesmysl - opět prokázáno příklady z pravidel. Jednotlivé popsané body s blesky vyvráceny opět citacemi z pravidel.
3) Meditace či zaostření nejdou provádět v okovech - to je nesmysl. Obojí v řetězech provádět lze - viz citace z pravidel.

To, že moje odpovědi ignoruješ není argument. Klidně tu nulu nech jestli chceš, ani mě to nějak extra netrápí, víc mě mrzí, že jsem ti nedokázal "včas" ukázat, že mě pouze nechápeš (varianta, že mě ani nechceš chápat a pro nulu jsi se rozhodl ještě před diskusí by mě asi mrzela ještě víc).
S pozdravem
T.

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.76052594184875 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách