Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika:
  
  

Dračí chřipka

 
Autor: Nikdo
Hodnocení: Hlasovalo: 6 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 3.17
  
  
Podobně jako chlapská rýmička, i dračí chřipka je pro každou postavu naprosto nesnesitelným zážitkem. Mají pocit, jako by měli každou chvíli zemřít, a při každém pčiknutí jim oheň provětrá všechny dutiny – ven se však dostává jen oblak smradlavého kouře.
 
Jakákoli činnost způsobuje postavám dvojnásobnou únavu, všechny šance a hody proti pasti jsou poloviční, jen na souboj se ještě jakž takž zmůžou bez postihů. PJ si však vybírá ten nejnevhodnější moment, ve který si nakažený potřebuje pčiknout a ztratit tak celé kolo. (Běhěhem tohoto kola se jedná o útok na nehybného protivníka.)
 
Léčba dračí chřipky pomocí magie nebo i specializovaných léků trvá dva týdny. Neléčená čtrnáct dní. Podobně, jako se projevuje její prudký nástup ihned po probuzení, jednoho dne zrána i náhle zmizí.
 
Šance na nakažení ostatních členů družiny je navzdory všemu překvapivě malá. Základní šance představuje pouhých 20%, od které se odečítá ještě celý stupeň odolnosti pro ženu, polovina stupně pro muže. Postava, která jednou odolala nakažení, zůstává automaticky imunní po celý rok. Vyléčená se už znovu nakazit nemůže.
 
Těmi nejvíce postiženými dračí chřipkou jsou však samozřejmě samotní draci, kteří dokáží vycítit nakaženého na míle daleko a obvykle se dávají okamžitě na útěk, protože pro ně je šance na nakažení automatická a každý den bojují proti šanci 99%, že na ni zemřou. Během tohoto období i blouzní a každé kolo mění barvu. Mezi moudrými draky dokonce koluje legenda, že kdo přežije všech 14 dnů dračí chřipky získá stejné schopnosti, jaké má zlatý drak anebo drakodlak.
 
Učenci vědí, že pohyb dračí chřipky obyvatelstvem je nutné sledovat, protože vypuknutí epidemie v blízkosti spícího draka může vést i k jeho probuzení a tím i k vyvolání souvisejících katastrof. Ve větších městech se snaží nakažené okamžitě izolovat, v menších mohou být dokonce vyhnáni ven, a nebo zabiti, právě kvůli omezení rizik.
 
Navzdory tomu všemu může být roleplaying dračí chřipky skutečná zábava pro všechny okolo a souboj s drakem nakaženým dračí chřipkou se nepodobá ničemu, co postavy do teď zažili. No vážně, jen si to zkuste sami.