Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymista
  
  

Gravitační démon

 
Autor: UnknowN
Hodnocení: Hlasovalo: 5 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 4
  
  

Sféra původu: 10

Tento démon se používá k očarování povrchů, které následně získávají vlastní pseudopřitažlivost. V praxi se to projeví tak, že věci v kontaktu s tímto povrchem "zapomenou" být přitahovány směrem k zemi, a namísto toho jsou přitahovány ve směru kolmice k povrchu v bodě dotyku. Takto lze vytvářet stěny po kterých se dá chodit, místnosti s nábytkem umístěným na stropě, apod. Zatímco neživé předměty na změnu gravitačního vektoru reagují okamžitě, živé bytosti změnu dovedou ovládat na podobném principu, jako je ovládání vody prstenem černé vodoměrky - tzn. postava se na jednu stranu vědomě rozhoduje, jak moc je zrovna povrchem přitahována (na 0-100%) ale na druhou stranu není pro chůzi po očarovaném povrchu nutné se soustředit na každý krok. Efekt navíc přetrvává i krátce (1-2 vteřiny) po přerušení kontaktu, tzn. postava z nich nespadne, pokud se dá do běhu nebo si povyskočí.

Rozsah působnosti démona je 10 sáhů čtverečních na sféru (ve sféře původu je to tedy 100s^2). Démon se zaklíná podobně jako "démon neprostupnosti" - tzn. démonem očarovaný předmět se vkládá/zazdívá/fixuje do připraveného povrchu, který následně získává příslušné charakteristiky. Standardně se vliv démona šíří v kruhu od místa zasazení, lze ho však instruovat k tomu, aby se šířil jen po určitém druhu povrchu (např. pouze po šestibokých dlaždicích), alternativně lze specifikovat nějaký druh "značení", které démon svým vlivem nemá překračovat (např. kovové pásky vymezující obrysy "gravitační cesty"). Čím inteligentnější démon, tím složitější může být specifikace povrchu.

Efekt démona sahá do zhruba coulové hloubky - drobné poškození tedy v daném místě působení démona nezruší. Očarovaný povrch sám je pak konstrukčně posílen jen minimálně, tzn. pokud je například stěna v důsledku použití tohoto démona zatížená ve směru, na který nebyla stavěná, tak se může provalit.

Vliv démona se šíří po předmětech, které jsou s ním v kontaktu. Lze tak předměty skládat na sebe, a postavy ve zbrojích nebo s těžkými zavazadly nebude jejich zátěž táhnout ve směru přitažlivosti zemské. "Nosnost" démona v rámci jednoho sáhu čtverečního je orientačně 7000 mincí (plně vzrostlý kroll s maximálním naložením, a ještě celkem slušná rezerva) - počítá se s tím, že očarované povrchy vskutku slouží jako místo pro pěší pohyb, maximálně nějaký základní nábytek, nikoliv jako základy pro rozsáhlé konstrukční projekty. Cokoliv přesahující tuto hmotnostní hranici již nespadá do vlivu démona.