Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzelník
  
  

Bílý pes

 
Autor: Dakeyras
Hodnocení: Hlasovalo: 10 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 3.9
  
  

Bílý Pes

1-56-1011-1516-2021- 2526-3031-36****
Životaschopnost4567891011
Útočné číslo(+2 +2/1*) = 4/1 Tlama(+3 +2/1*) = 5/1(+3 +3/1*) = 6/1**(+4 +3/1*) = 7/1(+4 +4/1*) = 8/1(+5 +4/1*) = 9/1***(+5 +5/1*) = 10/1(+5 +6/1*) = 11/1
Obranné číslo(+4 +3) = 7(+4 +4) = 8(+4 +5) = 9(+4 +6) = 10(+4 +7) = 11(+4 +8) = 12(+4 +9) = 13(+4 +10) =14
Odolnost14
VelikostAABBBC< /td>CC
Zranitelnostzvíře, ale F2, CIJKLMNP 4/5, O0zvíře, ale F2, C...P 3/4, O0zvíře, ale F2, C...P 2/3, O0zvíře, ale F2, C...P 1/2, O0zvíře, ale F2, C...P 1/3, O0zvíře, ale F2, C...P 1/4, O0zvíře, ale F2, C...P 1/5, O0zvíře, ale F2, C...P 1/6, O0
Pohyblivost15/ šelma
Vytrvalost14/ šelma
Inteligence14
Charisma14
ZSMJako pán
PřesvědčeníJako pán
Zkušenosti10015021028036 0450550660
*bere se jako útok magickou zbraní
**3 útoky za 2 kola
***2 útoky za kolo
****viz text

Bílý pes, ochránce i postrach kouzelníků, zkáza nemrtvých. Jedná se o psa připomínajícího rasu Malamuta, či Husky. Srst má bílou, jako polární zvířata a oči zářivě modré, až nepřirozeně pronikavé. Na letmý pohled se nevymyká jiným psům a dá se tak splést s běžným psem (na nižších úrovních). S jinými psy vychází dobře, pokud se chovají stejně k němu, ale není smečkový typ ale spolupracovat třeba s hraničářovím psem na lovu zvládne, neumí stopovat pomocí nosu atp.

Magie

Tento kouzelníkův přítel oplývá mnoha zvláštními schopnostmi a vlastnostmi, ale zase postrádá jednu velmi důležitou. Neumí kouzlit, ani nemá magenergii. Naopak disponuje zvýšenou odolností proti kouzlům a proto se může stát postrachem nepřátelských kouzelníků, obzvláště na vyšších úrovních, kdy mu stoupá jak životaschopnost, tak odolnost.

Magický útok

Přestože nevládne aktivní magenergii jeho zuby jsou magické a tak se jeho útok bere jako útok magickou zbraní.

Pronikavé oči

Bílý pes skutečně vidí svýma očima více, než ostatní. Dokáže spatřit neviděné a bojovat s nimi bez postihu, stejně jako jeho pán, kterému zvládne předávat okamžitě informace o místě, kde se neviděný nachází, za předpokladu, že bojují s tím samím.

Zastrašení nemrtvých

Bílý pes dokáže svým hlubokým hrdelním zavrčením zastrašit nemrtvé. Ano, nejedná se přirozenou dovednost, ale o jistou zvláštní antimagickou dovednost vycházející přímo z jeho podstaty, které se nemrtví bojí. jedná se o past:

Roz - 5+žvt* nemrtvého - nic/útěk nemrtvého

*může jít o skupinku nemrtvých, pak se životaschopnost sčítá

Bílý pes ji smí použít pouze jednou za boj a je jedno, jestli zastrašoval pouze jednoho, či skupinku. Zastrašení nemrtvý "prchají" kvapem pryč z dohledu bílého psa, pokud není napaden a nebo po dvou kolech může být opět otočen rozkazem svého pána.

Růst

Bílý pes jako jediný kouzelníkův přítel roste s navyšující se úrovní až do velikosti C, tedy prakticky menšího, ale robustnějšího koně. Kouzelnící jej ale jako jízdní zvíře prakticky nepoužívají, ale pes k tomu je svolný, pokud se jedná o skutečně důležitou věc (třeba odnesení kouzelníka z nebezpečí po tom co upadl do bezvědomí, nebo absolutní vyčerpání). Prakticky bych to popsal, jako, že kroll nebude nosit přítele hobita pořád, ale když bude potřeba, tak jej lapne a uteče, či odnese jej do města k léčiteli. Při růstu se mu zesiluje tělo i zuby, zlepšují reflexy.

Doplňkové pravidlo

Zde bych uvedl jedno dobrovolné doplňkové pravidlo na které mě přivedl Askaar opačnou myšlenkou a já si ji převrátil. Protože se jedná o silně antimagické zvíře, aura kouzelníka, ze které ostatní přátelé čerpají sílu, bílí pes oslabuje. Při pobytu v blízkosti pána (do 50 sáhů) po dobu delší než 2 hodiny všechny hodnoty (krom velikosti) psovi klesají, jako by byl o kategorii úrovní níže. Naopak mu trvá 2 hodiny, než se vrátí na původní hodnotu a po dalších dvou hodinách mimo auru se psovi hodnoty o jednu kategorii zvedají (krom velikosti) a případně to opět trvá 2 hodiny než mu tyto hodnoty klesnou, pokud je v přítomnosti kouzelníka. Tento herní prvek trošku odporuje herní logice: kouzelník oslabuje svého povolance, ale má přinést do hry nový ozvláštňující prvek, kdy kouzelník musí řešit časovou strategii, kdy potřebuje co největší sílu svého pomocníka a kdy mu nevadí, že bude oslaben. Proto je uvedena kolonka hodnot nad 36. úroveň, pro případ, kdy hráč na těchto úrovních pošle svého psa mimo svůj dosah, aby ještě zesílil.

Protože se nepíše co se stane s přítelem po smrti pána, je zde zajímavá možnost použít Bílého psa jako "bestii" do hry. Ke svému fungování nepotřebuje příliš pánovu přítomnost (nečerpá magenergii), takže zůstane pořád poměrně silným nepřítelem pro nižší úrovně. Jeho přesvědčení může být různé, od ZkZ, jako památka po nemrtvém nekromantovi a z toho vyplývající různé napadání pocestných a vesnic, pořízení si smečky, která jej poslouchá, až k ZkD, který může naopak pomáhat cestujícím a být takovým místním mýtickým zvířetem, které je ochraňuje...

Poděkování

Askaar za dlouhou a neúnavnou práci při cizelování detailů i když jsem jen často neposlouchal a Sniperovi za tabulku a taky drobné připomínky.