Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymista
  
  

Trpasličí topaz

 
Autor: Danixxx
Hodnocení: Hlasovalo: 16 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 3.56
  
  

Vycházím z pravidel DrD 1.6 PPZ.

Cena: 25zl (0,1mn)

Vzhled: Tento karmínově červený kámen má čirost něco okolo 60% což znamená, že dívat se přes něj, je jako dívat se přes mýdlovou vodu.

Využití: Trpasličí topaz se nejčastěji používá na přípravu stopovacího lektvaru (viz. níže). Dají se z něj ovšem dělat také nádherné šperky a vylouhovat z něj magenergii také není žádný problém (15-20 magů).

Stopovací lektvar

magenergie 15 magů
suroviny 30 zl
základ červené víno, trpasličí topaz
trvání 6 směn
výroba 5 kol
použití hned po požití
barva/chuť/zápach 100/75/90

Příprava: Jedinou výhradou k přípravě tohoto lektvaru je nutnost připravovat ho za přítomnosti červeného světla, dopadajícího na povrch tekutiny (za západu slunce, u ohně, přes další trpasličí topaz), pokud není rudá záře přítomna, lektvar se nezformuje, tak jak by měl a automaticky se z něj stává lehký jed s pastí Odl~5~0/3 + lehká nevolnost po dobu 1-5 směn (barva/chuť/zápach: 80/100/130). Trpasličí topaz by se měl rozdrtit na prášek, ovšem postačí, když se do vína přidá už jako rozemletý (tzn. největší částečky o velikosti 0,3 coulů). Rozdrtit topaz se může zdát jako složitý úkol. V každé trpasličí vesnici, kde se tyto kameny těží, vám tuto službu poskytnou na speciálním hmoždíři zadarmo, přinejhorším za nějaký mírný poplatek. Dá se ovšem koupit i topaz namletý, záleží na vás.

Po vypití tohoto lektvaru je postava obdařena darem vidění stop. Stopy se v očích poživatele vyplní jasně rudou barvou (neplatí pro stopy starší 5 dní), za tmy nevyjímaje, i když z toho mohou bolet oči.

Příklad: Alchymista Harry si vyrobil lektvar na odkrývání stop, jelikož potřeboval vystopovat lupiče svého milovaného rubínového náhrdelníku. Stopy začínaly v jeho kuchyni a pokračovaly směrem přes jeho pozemek, takže pro Harryho nebyl problém je sledovat a nesplést si je se stopami ostatních kolemjdoucích. Harry pilně chvátal, co mu nohy stačili, ale co to? Stopy končili u jedné volně tekoucí říčky malý kousek za vesnickým borkem. (Zde lupiči zřejmě nastoupili na loďku a odpluli). Stopu může zanechat jakákoliv osoba pohybující se po zemi/zdi či cokoliv jako kůň, dostavník atd.

Pozor! Nejedná se o 100% šanci na stopování, pouze o její navýšení této schopnosti. I zde platí pravidlo, že za každých 24 hodin, co byla stopa zanechána, se šance na její nalezení, snižuje o 10%.

Nehraničářské postavy Volná příroda Lehký ternén (sníh, louka ...) 70%
Těžký terén (hustý les, džungle, skály, ...) 50%
Uazvřené prostory Lehký terén (místnost, chodba, ...) 95% *
Těžký terén (schody, dveře, ...) 95% *
Hraničářské postavy Volná příroda Lehký terén (sníh, louka, ...) 100%
Těžký terén (hustý les, džungle, skály, ...) 75%
Uzavřené prostory Lehký terén (místnost, chodba, ...) 100% *
Těžký terén (schody, dveře, ...) 100% *
*Zvýšená šance na stopování v uzavřených prostorách je odůvodněna tím, že za stopu se považuje i tepelný otisk, který je v místnostech za konstantních podmínek velmi značný, na rozdíl od otevřené přírody.

Výskyt: Trpasličí topazy jsou, jak už jistě název napovídá těženy a opracovávány trpaslíky. Těží se v dolech, které se táhnou pod nízkými, ale rozlehlými pohořími zároveň s mithrilem, jako vedlejší produkt. Jsou celkem časté a tak jejich cena není moc velká, pohybuje se něco okolo 25 zl za 0,1 mn.