Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Hraničář
  
  

Chodecký luk

 
Autor: Ramus
Hodnocení: Hlasovalo: 9 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 2
  
  

Chodecký luk

Základem je dlouhý luk, který má pouze v rukou chodce určité zvláštní schopnosti. Chodecký luk má SZ 7/+1 (pro základní luk s démon z první sféry) a dostřel 15/30/50. V rukou kohokoli jiného je to, jak již bylo řečeno obyčejný dlouhý luk se SZ 5/+1. OZ = -2.

Chodecký luk se považuje za magickou zbraň pro potřeby poškoditelnosti i zranitelnosti nestvůr.

Při vyvolání démona luku z vyšší sféry obsahuje luk 1 mag vlastní obnovitelné magenergie na den za každou sféru, která ho dělí od první a má +1 k SZ za každé dvě sféry, která ho dělí od první.

Elfové Chodci mají bonus +1 k SZ (za rodovou zbraň).

Chodec se na 6. úrovni musí rozhodnout, zda se jeho cesta bude ubírat směrem meče, nebo luk. V budoucnu své rozhodnutí sice může změnit, ale jednu úroveň si bude na meč zvykat a bude s ním schopen sesílat kouzla Chodcova meče s 50 % pravděpodobností. Platí i naopak.

Magenergie chodeckého luku.

V základním provedení nemá chodecký luk žádnou vlastní magenergie. Chodec do něj musí přelít svou. Množství maximální energie v luku je závislé na úrovní. Chodec na 6 úrovni může do svého luku přelít maximálně 10 magů. S každou další úrovní roste tato schopnost o 1 mg. Přelité magy jsou nevratné.

Kouzla chodeckého luku

Rychlá střelba
Obrana lukem
Poškození zbraně
Kouzelný šíp
Mířený šíp
Transmutace
Uspání démona
Sraž šípy
Sraž projektily


K seslání kouzla stačí, aby chodec třímal luk v ruce. Všechna kouzla se sesílají v žádném čase.

Rychlá střelba

Magenergie: 8 magů
Trvání: 1 kolo

Chodec vytáhne z toulce dva šípy a oba vystřelí naráz. Na útok si hází pouze jednou. Oba šípy mají stejný útok, ale každý může mít jiný cíl.

Obrana lukem

Magenergie: 2 magy
Trvání: 1 kolo
Materiál Bonus k OČ
Normální +1
Eben +3
Mahagon +5

Dřevo luku se jakoby zatvrdí a luk vede chodcovu ruku tak, zkřížil svou cestu s protivníkovou zbraní. V praxi se to projeví bonusem k OČ podle materiálu, ze kterého je momentálně dřevo luku (viz Transmutace).

Vyvolává se během akce Obrana.

Poškození zbraně

Magenergie: 5 magů
Trvání: 1 kolo

Viz Poškození zbraně u Chodcova meče v PPP.

Kouzelné šípy

Magenergie: 2 magy
Trvání:1 kolo

Démon změní vlastnosti hrotu normálního šípu podle požadavků chodce např na stříbro, kvůli lepší zranitelnosti některých nestvůr. V praxi to vypadá tak, že Chodec natáhne tětivu, vykřikne materiál a vystřelí. Chodec musí vědět, z jakého materiálu šíp chce.

Mířený šíp

Magenergie: 6 magů

Trvání: 1 výstřel

Démon vede chodcovu ruku při míření. Chodec má bonus k danému výstřelu +5 k SZ. V rozšířeném soubojovém systému výstřel zabere pouze dvě akce.

Transmutace

Materiál SZ
Eben 5/+3
Mahagon 3/+3
Magenergie: 4 magy
Trvání: stále

Změní dřevo, ze kterého je luk na trvalo až do další transmutace.

Uspání démona

Magenergie:
Trvání:

Viz Uspání démona u Chodcova meče v PPP.

Sraž šípy

Magenergie: 3, 6 magů
Trvání: 1 kolo

Pomocí tohoto kouzla může Chodec srazit letící šíp (šipku z kuše). Šíp musí mít za cíl Chodce. Chodec se musí rozhodnout, zda si hodí na obranu, nebo bude srážet šípy. Chodec může v jedno kole srazit maximálně dva šípy a vynaložit na kouzlo 6 magů.

Sraž projektily

Magenergie: 2, 4, 6, 8 magů
Trvání: 1 kolo

Pomocí tohoto kouzla může Chodec srazit nějaký malý letící projektil (dýku, malý kámen, flákonek, hvězdici). Za jedno kolo může vynaložit na kouzlo až 8 magů a srazit 4 projektily. Chodec se musí rozhodnout, zda si hodí na obranu, nebo bude srážet projektily.

Shrnutí

Vycházel jsem čistě z Chodcova meče a nevymýšlel nic extra. Což je moje motto při jakýchkoli úpravách. Takže se Chodecký luk velmi podobá Chodcovu meči, což byl také úmysl. Jak bylo řečeno nahoře, Chodec se může vidat buď cestou luku, nebo cestou meče