Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymista
  
  

Pároví démoni zaklínaní do zbraní

 
Autor: UnknowN
Hodnocení: Hlasovalo: 7 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 1.57
  
  

Do každé ze zbraní dané kombinace je zaklet jeden démon z povolaného démonického páru. Pokud by někdo chtěl používat jen jednu zbraň z kombinace, přítomnost démona se v ní nijak neprojeví - pouze alchymista v ní bude moci vidět polovinu magenergie, kolik obsahuje párový démon jako celek (tzn.: magenergie potřebná ke kontaktu se sférou původu snížená o jedna to celé děleno dvěma a zaokrouhleno dolů). Pokud by však někdo uchopil obě zbraně z dané kombinace, démoni využijí tělo uživatele ke vzájemnému propojení a rázem se jejich působení projeví a to na celé kombinaci.

Př.: Vezměme si krátký meč a dýku a zaklejme do nich párového bojového démona +5/+0/×0/+3 (z 11. sféry). Když někdo bude bojovat pouze krátkým mečem, bude to pořád věcička s parametry 4/-1/-1 a stejně tak samotná dýka bude mít parametry 2/0/-2. Pokud ale někdo vezme obě dvě tyto zbraně najednou, rázem se z toho stane kombinace s parametry 10/0/+6.

Nemusí se jednat pouze o útočné/obranné démony, ale třeba i o démona chodcova meče apod.

Do každé kombinace je zakletý specifický pár démonů, tudíž není možné mít jednu zbraň z jednoho páru a druhou zbraň z páru jiného, i kdyby se nakrásně jednalo o naprosto stejnou zbraň s naprosto stejným démonem.

Pokud by někdo chtěl stvořit kombinací zbraní s párovým démonem jako artefakt, je třeba u obou určit srdce artefaktu. Theurga samotného ale tato tvorba zatíží stejně jako tvorba jediného artefaktu.