Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Nové rasy
  
  

Vznešený elf

 
Autor: abbé Faria
Hodnocení: Hlasovalo: 21 čtenářů
  Průměrný počet hvězdiček: 2.71
  
  

Vznešený elf
,,Nad hvozdem svítalo, jen pramálo elfských duší se do této hodiny nevzbudilo, všichni chtějí vidět,jak jim prosvítá slunce mezi listím, jak se ranní rosa zaskví na okvětí květin.“

Historie


První písemný záznam v souvislosti s vznešenými elfy se vázal k dnes uznávanému Firias. V té době kolem sebe shromažďoval všechny soucítící učence, ale z jejich spisů se dochovalo jen torzo knihy Filozofie nejvyšší, která je základní knihou elfí filozofie.(elfové uznávají termín filozofie jako náboženství) Po Firiasově smrti cítili nepřátelé oslabení moci elfů a kvůli jejich moci je začali vyvražďovat, také se říkalo, že kdo zabije vznešeného elfa získá jeho moc. Po staletích vybíjení elfů se jim zjevil nový vůdce, mladý elf Fluoranis, podle pověsti se narodil šedovlasý. Ve věku pouhých 70 let věděl více než nejučenější mudrcové. Avšak se náhle ztratil, a tak elfové hledali svou novou naději k úsvitu. Po mnohých stoletích, až téměř na pokraji jejich sil se Fluoranis vrátil, bylo mu prý zázračných 777 let. Po dlouhém pátrání objevil torzo Filozofie nejvyšší. Pod jeho vedením začali elfové vzkvétat, někteří z učenců ho považovali za převtělení Firiase. Založil svaz druidů a osvětil jim jejich smysl, elfí filozofie se stala takovou jak ji známe, ochraňovala přírodu. Fluoranis znovu od elfů odešel a již se nevrátil, ale mezi elfy se říká, že dále žije a pomáhá lidem. Sám neměl potomka, a proto dnes vládne shromáždění 200 stařešinů.

Velikost, Váha, Pohyblivost, Přesvědčení a vlastnosti podle rasyVelikost – B (160 – 210 coulů)
Váha – 1150 – 1900 mn (60 – 95 kg)

Pohyblivost – 12

VlastnostiSíla Obratnost Odolnost Inteligence Charisma
5 - 10 11 - 16 5 - 10 12 - 17 9 - 19
-1 +2 -6 +2 +3

Popis


Vznešený elf je vyšší formou života elfů, něco jako u lidí takzvané osvícenství. Dosahuje se ho ve vyšším elfském věku. Vznešení elfové bývají vysoce vzdělaní, ale to neznamená, že vznešeným elfem se nestane válečník. Většina žije mezi elfským lidem a pomáhá jim svými znalostmi, ale najdou se i tací, kteří se nebojí zajít za hranice a potírat zlo. Vznešení elfové nikdy nejdou za slávou, spíš za duchovním prožitkem a chráněním druhých, odměnu kategoricky odmítají.

Vzhled


Jsou to normální elfové, mezi elfím lidem jsou k nerozeznání. Ale promluvte k nim a hned budete vědět s kým mluvíte, etické vystupování, vybraná mluva v každém okamžiku, v jakékoliv době, jsou mnohem vitaličtější než normální elfové. Když nechají průchod své duchovní síle, zdají se větší, tímto zdůrazňují svou moc.


Zastrašení


Elfu se na 30 vteřin zdvojnásobí charisma, znásobí elfovu důstojnost a mocnost. Tuto schopnost může použít jednou za den.

Životní styl


Žijí naplno, jak by jsme to teď řekli, snaží si užít každý den, minutu, snaží se nic nepromarnit; ,,Umřu za Divočinu.“
Bydlí na stromech, mívají pestré příbytky, symetrie je jim cizí, mají rádi pestré barvy, stejně pestré mají i oblečení, tím se od některých elfů liší. Jak již jsem napsal peníze je nezajímají, když něco potřebují vyrobí si to, jsou velmi zruční.
Stejně jako elfové mají smysl pro spravedlnost, bývají velmi čestní, tzn. Vznešeným elfem může být jen Elf s přesvědčením Neutrální – Zákonné Dobro.


Elfí magie


Vznešení elfové jsou v magii velmi zruční, dokonce si dokáží zapamatovat více kouzel než normální kouzelník, proto se na každé úrovni mohou přiučit o kouzlo navíc.

Vývoj


Vznešení elfové rasa přetrvává od začátku věků do nynějších časů. Elfové se vyvíjejí ve Vznešené elfy na 7.úrovni, mohou se jimi stát jen elfové s přesvědčením od Neutrálního do Zákonného Dobra. Na výše zmíněné páté úrovni také probíhá přepočítávání velikosti a hmotnosti, pohyblivost zůstává stejná.

Vývoj
Hráč si hodí k% kostkou, jestli mu padne od 0 do 25, pak se stává Vznešeným elfem, pokud splňuje výše uvedené podmínky.

Výška
Výška se nejvýše změní o 10 coulů, ale jenom nad hranici elfovy výšky. Růst nebude tkz. přes noc, ale postupem času, tj. asi kolem 4 roků v elfím počítání věků.

Hmotnost
Hmotnost se zvyšuje obdobným způsobem, až na to, že se může změnit o 100mn (5kg), ale nad i pod hranici váhy elfa. Trvání obměny váhy je též 4 elfí roky.

Kromě přepočítání váhy a velikosti elfa se mění i jeho vlastnosti pomocí výše uvedené tabulky.


Boj


,,Chtěli jsme jim to vrátit, když jsem se otočil, tak jsem viděl jen krev a prach, radši jsem prchnul a k nim již nikdy, nikdy víc.“

Obrtlok, skřetí bojovníkVelmi dobře střílí z luku, jako každý jiný elf, ale někteří se specializují na boj s jednou zbraní, počty k bonusu na sílu jsou stejné jako u válečníka;


1000 zkušeností získaných v boji se zbraní -- +1 k útočnému číslu
3000 zkušeností získaných v boji se zbraní -- +2 k útočnému číslu

Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.
Využívají maskování, v lese mohou být velmi nenápadní, téměř až neviditelní, ale dokáží se maskovat i v jiném porostu, džungle jim není cizí, ale na pusté poušti vašemu oku neujdou, pokud to není Fata Morgana;
Obratnost
Porost 10-11 12-13 14-15 16-17 18-19 20
Hustý les 50% 55% 60% 65% 70% 75%
Džungle, Les 35% 40% 45% 50% 55% 60%
Stráně, keře 15% 20% 25% 30% 35% 40%
Pole 5% 10% 15% 20% 25% 30%
Poušť 0%

Elfí filozofie,,…A jak již jsem řekl, pro nás je prioritou příroda, chraňme ji a važme si ji.“
Orionos, stařešina třetího shromáždění


Jak již bylo řečeno, elfové berou filozofii, jako náboženství, protože filozofie se zamýšlí nad podstatou věci. Po dlouhém bádání již zmíněného Velkého Mistra Antraxe usoudili filozofové v čele s ním, že život pochází z přírody, a proto ji uctívají, žádnými krvavými rituály, či velkými oběťmi, ale tím že ji chrání a váží si ji. Fluoranis založil druidské shromáždění, jež bylo předurčeno k ochraně hvozdů, zvířectva a květin.

Elfí počítání věku,, Že ti je 49 let? Ale to jsi se teprve dostal z kolíbky elfíčku.“
Kritoles, elfský stařecElfové mají zkrátka jinší počítání věku než lidé, oni mají rok jako 3 úplňky.
Někteří lidé si vykládají jinak to, když jim elf řekne, že je mu 120 let, přitom v lidském počítání věku je mu 30 let. Elfové se dožívají zhruba 723 elfských let, v lidském počítání je jim asi 181 let, ale vznešení elfové se dožívají mnohem vyššího věku až 1360 let, v lidském počítání věku 340 let, takže vytváří mezi lidmi mýtus o nesmrtelnosti.

Pro Hráče
Vznešení elfové se hodí ke každému povolání, snad až na válečníka. Většinou se potýkají s ubližovateli přírody, ale vydávají se i na dlouhé mise s blíže neurčenými cíli, na obživu stačí sami sobě, ale když mohou pomoci druhému, sami se obětují.