Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Arnsalirova rukavice

 
Počet hvězdiček: 4
Skupina: Artefakty
Síla zbraně: 3/+2
Kvalita zbroje: +2
Délka: 1
Váha: 10 mn
Popis:…,,Nyní tě konečně zničím, Arnsilare !‘‘ řekl muž zahalený v černý plášť jinému muži v šedém. ,,Traidene …‘‘ začal Arnsalir, ale Traiden ho hned přerušil: ,,Mlč! Dlouho jsem čekal na to, abych zničil poslední překážku která mi bránila v ovládnutí světa. Dlouho jsem se připravoval na tuto chvíli…‘‘ ,,Já taky…‘‘ uklouzlo Arnsalirovi. ,,Se mnou se stejně nemůžeš měřit. Už teď jsou poraženi všichni vzdoruschopní odpůrci mé vlády a ty, místo abys jim pomáhal, jsi zalezl sem a doufal jsi, že vyhrají! Nyní s tebou skoncuji!‘‘ Arnsalir se pod pláštěm nervózně poškrábal na pravém zápěstí, tedy, aspoň to tak vypadalo. ,,Tak teď nadešla tvoje chvíle! BARAK MA…‘‘ dřív než však stačil formuli dokončit, Arnsalir vytáhnul ruce z pod pláště, a Traiden stačil ještě zahlédnout že na pravé ruce má nasazenou jakousi zvláštní rukavici, kterou namířil prsty k němu. O zlomek sekundy později z konečků prstů vyšlehly modré výboje, které se spojily do silnějšího svazku, a zasáhly Traidena přímo do hrudi. Chvíli po jeho těle přebíhaly malé výboje, a pak k němu přistoupil Arnsalir: ,,Tak vidíš, přece jen ses mýlil, Tridene. Celou tu dobu jsem pracoval na tomhle.‘‘ řekl, a Traiden jen nehybně a zjevně bezmocně zíral na Arnsalira jak si poklepává na svou rukavici. ,,Jak vidíš, neporazil jsi ty mě, ale teď já zabiji tebe. Je čas, aby tvá vláda skončila!‘‘ když dořekl, stisknul jeden z drahokamů na pravé rukavici. O chvíli později dostal Traiden zásah červeným výbojem. ,,To bylo za mé rodiče!‘‘ další výboj. ,,To bylo za Eldianu!‘‘ v očích Traidena se už zjevně zrcadlila hrůza…,,A tohle bude za všechny ty lidi které jsi mučil a zabil !!!‘‘ řekl, a zarazil prsty rukavice, jejíž konce byly mimochodem opatřeny špicemi, do Traidenova břicha…

Toť příběh, který se váže ke stvoření a prvnímu použití Arnsalirovy rukavice. Jak jste možná pochopili, tvůrce rukavice je Arnsalir, který je stvořil jako tajnou zbraň proti krutovládci Traidenovi. Teď přistoupíme k popisu rukavice a jejích vlastností:

Rukavice kryje ruku téměř po loket. Od zápěstí po loket je tvořena kovovým pruhem. Malé pruhy kovu také chrání hřbety prstů. Poslední články prstů kryje ,,náprstek,, na konci opatřený bodcem, který jakoby byl pokračováním nehtů. Dlaň a spodek prstů je chráněna jemnou kroužkovinou. Na chrániči předloktí jsou různé ornamenty a to nejdůležitější, tři drahokamy: zelený, modrý a červený, jmenováno v pořadí, v jakém jsou umístěny od zápěstí. Tajemství o výrobě si Arnsalir vzal s sebou do hrobu, a tak se můžeme jen domýšlet z jakých kovů byla rukavice vyrobena, jisté je jen to, že kroužky jsou ze stříbrného kovu, pruhy kovu (chránič předloktí, záprstních kůstek a článků prstů) jsou z černého kovu, a ornamenty jsou ze zlatého kovu. Pokud uživatel stiskne jeden z drahokamů, tak drahokam zazáří a aktivuje příslušný druh výboje. O výbojích ale v následujícím odstavci.

Uživatel rukavice může s její pomocí použít tři útoky: Zelené výboje, Modré výboje a Červené výboje. Nyní je všechny popíšu tak trochu z kouzelnického hlediska:
Zelené výboje: Čím déle působí, tím více zraní. Za jeden den může rukavice použít nejvíce 10 sekund výbojů. Výboje mají dosah 1 sáh. Jeden jediný výboj trvá desetinu sekundy, zasáhne a zraní cílovou v bytost v dosahu za 2 životy. Kružný výboj zasáhne všechny bytosti v okruhu 1 sáhu a zraní je za 2 životy, výboj trvá 1 sekundu a v tomto kole již nelze použít. Stálý výboj zraní za 2 životy za desetinu sekundy používání. Jakmile postava výboj zastaví, již ho v tomto kole nemůže použít. Pokud uživatel používal výboj méně než půl sekundy, může ještě v tomto kole použít zbraň, tu ale musí mít připravenou, nejlépe v druhé ruce.
Modré výboje: Vždy vyletí jen jeden výboj. Za den je možno použít 15 těchto výbojů. Dosah výboje je 10 sáhů. Výboj zraní za 1 život a ochromí ho na čas, který různý pro různé třídy velikosti: A0 - 16 kol, A - 8 kol, B - 4 kola, C - 2 kola, D - 1/2 kola, E - 1/8 kola.
Bílé výboje: Vždy vyletí jen jeden výboj. Za den je možno použít jen 5 těchto výbojů. Dosah výboje je 20 sáhů. Výboj zraní za 20 životů.
-každý tento výboj se dá použít v kombinaci s obyčejným útokem drápy rukavice. Například Etron Veliký si liboval v tom, že své protivníky srazil k zemi, pak jim do břicha zarazil drápy a pak do nich pustil Zelené výboje …Arden Neznámý zase odrovnával své protivníky tím že je drápnul rukavicí a přitom do nich pustil Modré výboje a pak je dorazil zbraní kterou měl v druhé ruce…no, věřím, že každý hráč s trochou představivosti si s Arnsalirovou rukavicí užije.
Autor: UnknowN [ 1.u@seznam.cz ]