Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Bijec Krvecuc

 
Počet hvězdiček: 4
Skupina: Artefakty
Síla zbraně: 5
Délka: 1
Cena: 2147483647 zl.
Váha: 20 mn
Popis:...Jediný historický fakt, který je znám o tomto artefaktu je, že poprvé byl spatřen trpaslíkem Drainem, který náhodou prorazil stěnu jakési podzemní hrobky, kde ho našel v rukou mrtvého rytíře, ve značně prorezlé zbroji. Meč však byl NAPROSTO V POŘÁDKU. Poté několikrát změnil majitele, několikrát byl ztracen a znovu objeven až se nakonec ztratil a od té doby o něm nikdo neslyšel.

Tento meč z dálky vypadá jako obyčejný široký meč, ale z blízka je poznat jeho neobyčejnost. Rukojeť a záštita (meč mínus čepel) je zlaté barvy, rukojeť je omotána kůží z jakéhosi neznámého tvora. V jílci je zasazen oranžový kámen velký asi jako slepičí vejce, který je zároveň srdcem artefaktu (dále nazýváme Srdce). Po čepeli meče se táhnou oranžové žilky které nijak nevystupují nad povrch čepele. Pokud se čirou náhodou meč rozbije a kámen je znovu zasazen do nějaké zbraně, může majitel zpozorovat, že se po čepeli (hlavici u palcátu, kouli u řemdihu, válci u cepu...) během dne rozlezly oranžové žilky, které nijak nevystupují z povrchu (jakoby nahradily materiál, který tam byl předtím) a které se po uplynutí onoho jednoho dne a jedné noci přestanou rozlézat. Od té doby má zbraň následující vlastnosti:

Pokud je s tímto mečem (případně jinou zbraní) zraněna jakákoli živá bytost, meč si za každých 5 ubraných životů uloží 1 mag a pokud se podívá na svou zbraň ihned poté, zjistí, že ty oranžové žilky jakoby nasávaly/ přenášely krev, která vytekla jako následek zranění, nejkratší cestou k Srdci, které jakmile ,,dávka krve,, doputuje k němu zčervená a bude slabě zářit dokud se ,,dávka,, nevyčerpá. Inteligentní postava která to uvidí poprvé, si hází proti pasti: Int ~ 5 ~ přemůže se/nevolnost 1 kolo a odpor k té zbrani trvající tolik dní o kolik by musela hodit více aby uspěla (představte si že vidíte meč, který jakoby vyzařuje potěšení nad tím, že může nasávat krev...). Při každém dalším shlédnutí se past snižuje o 1. Nasávat červenou barvu bude v případě, že tvor má krev takovou, jakou jí známe. Pokud nemá (nějaký červ nebo přerostlá masožravá rostlina) nasává také ale poměr získaných magů je 1 mag za 10 životů a nasává bíle.

-jeden mag vyprchá za jeden týden.

Další schopností tohoto meče je, že kdykoliv s ním uživatel zabije nějakou bytost, získá proti bytostem stejného druhu +1 k útočnosti a za každé dvě zabité bytosti stejného druhu navíc +1 k síle zbraně (zabiju 5 klasických skřetů a proti klasickým skřetům budu mít meč s hodnotami 7 +5). Tento bonus trvá, dokud je v meči přítomný alespoň 1 mag. Potom se všechny bonusy ,,smažou,, a můžeme začít od znova. (zabiju dva skřety - dohromady 10 ž- a proti skřetům budu mít bonus +1 SZ a +2 ÚT, který mi vydrží dva týdny.)
Autor: UnknowN [ 1.u@seznam.cz ]