Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Hůl živlů

 
Počet hvězdiček: 4
Skupina: Artefakty
Váha: 20 mn
Popis:

Nikdo neví, kolik dobrodružství se právě v tuto chvíli odehrává, nikdo neví kolik dobrodruhů právě v tuto chvíli bojuje o život. A nikdo neví, jaká tajemství už země vydala a jaká ještě skrývá...


O svůj život právě bojuje čtveřice dobrodruhů. V prostoru kdesi v podzemí se snaží zachránit své krky při souboji s mnoha hrůzami, které snad ještě nikdy nespatřily světlo světa. Když už všechny příšery nevydávaly známky života, čtveřice se konečně dala do hledání toho, pro co přišla. Všichni hledali, jen lupič se marně snažil zvednout jeden kámen v ,,dlažbě,, prostory. ,,Hej, Dreide, co to tam děláš?'' zeptal se ho bojovník. ,,Ále, tady jsem objevil nějaký uvolněný šutr, vypadá to že pod ním něco je.'' ,,Ukaž, já ti pomůžu'' Za pár chvilek si už čtveřice prohlížela to, co našla pod kamenem. ,,Je to ono?'' zeptal se lupič ,,Není, ale stejně je to zajímavá...hůl.'' Řekl mág. ,,To ano, cítím v ní nějakého velmi mocného démona.'' řekl theurg. ,,Myslím že ty drahokamy se dají stisknout.'' řekl zloděj. ,,Ukažte mi to.'' Dřív než mohli cokoli udělat, lupič stisknul již několik drahokamů. Za špice hole vyšlehl paprsek a sesmažil jednu nestvůru...


Od té doby uplynulo mnoho času a hůl se několikrát ztratila a zase objevila. To ale není důležité. Důležité je to co umí.

Tělo hole je z jakéhosi bílého kovu a je na něm jemně vypracováno spousty ornamentů. Hlavice hole je stříbrný válec zakončený špicí. Na hlavici je 5 drahokamů (červený, modrý, černý, čirý a žlutý) a každý z nich symbolizuje 1 živel (oheň, vzduch, zemi, vodu a energii).

Hůl může seslat jakékoli kouzelnické kouzlo, podmínkou je, že sesilatel musí znát příslušnou kombinaci drahokamů. Může také seslat jakéhokoli elementála se životaschopností 4 nebo bhůtu se stejnou žvt. Posel živlů se objeví na místě, kam ukazuje špice hole. Pro seslání bhuty se musí stisknout 10× kámen příslušného živlu, pro seslání elementála 5×. Bhutu je možno seslat 1× za 10 let, elementála 1× za rok. Energie nemá bhutu ani elementála.
Autor: UnknowN [ 1.u@seznam.cz ]