Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Tuca-Sarco

 
Počet hvězdiček: 3
Skupina: Artefakty
Síla zbraně: 9/+3
Délka: 1-2
Váha: 40 mn
Popis:

Tuca-Sarco

Jak vznikl:

Tento velmi mocný artefakt vyrobil mistr kovář a runový mistr Magnus Thor´valdsen z Kadashského thaigu. Je to jeho vrcholné dílo, lepší zbraň se mu již vyrobit nepovedlo. Vyrobil ho pro slavnou a mocnou Žiru, Černou válečnici. Ta s ním za svůj život zvládla zachránit nespočet nevinných životů, zabít mnoho temných stvoření a porazit nepřeberné množství svých nepřátel. Dále meč ještě několikrát vylepšil nejslavnější runový mistr všech dob Khal Dorne, který byl dobrým přítelem Žiry, Černé válečnice.

Něco o meči:

Jedná se o magický dlouhý meč z meteoritického kovu, na kterém je vyryto mnoho run. Má zdobenou záštitu s vyrytým jménem, jílec je obalen nejjemnější dračí kůží a v hlavici je zasazen kus zpevněného sopečného skla, takzvaného obsidiánu, což se dá nazvat srdcem artefaktu. Je to velmi lehký a vyvážený meč se sílou zbraně 9, obrana zbraně je 0 jako u normálního dlouhého meče, ale díky své ostrosti získal útočnost zbraně +3. Už jen díky těmto parametrům je to velice cenný kousek, a to rozhodně není vše. Tuca-Sarco se nikdy nedokáže mechanicky poškodit ani ztupit.

Tyto všechny vlastnosti jsou naprosto zanedbatelné oproti jeho poslední, nejvýznamnější a nejvýraznější vlastnosti. Jelikož je vyroben z materiálu, který umí velice dobře vodit magenergii, dá se využít k jejímu odsávání. Odsátá magenergie se ukládá do zvláštních, výměnných krystalů, které dokáže vyrobit zkušený runový mistr. Krystaly mají omezenou kapacitu. Určí ji runový mistr tím, jaký nerost vybere a jakými runami jej popíše. Mageenergie se do Krystalu ukládá následovně: jakmile na vás někdo sešle nepřátelské útočné kouzlo, hodíte si na k% a číslo které vám padne vám udává procentuální hodnotu magenergie, která se povedla vstřebat a tím se kouzlo oslabilo. Hod k% zaokrouhlujte vždy dolů na desítky a vstřebanou magenergii také.

Pomocí tohoto meče je také možné ničit různé magické předměty a dokonce i artefakty. Prostě meč do předmětu zapíchnete a necháte ho odsávat magenergii rychlostí 3 magy za kolo z magického předmětu a rychlostí 1 mag za kolo z artefaktu. Mějte však stále na paměti, že krystaly mají pouze omezenou kapacitu, běžně kolem 50-100 magů. A jelikož běžný artefakt může mít magenergii klidně kolem 1000 magů, není to nic jednoduchého. Runový mistr dokáže samozřejmě vyrobit krystal, který pojme tak enormní množství magenergie, ale je to velká práce a dokáže to jen skutečný profík. Musí najít dostatečně stabilní nerost a runy musí kreslit s nejvyšší opatrností.

Meč také zraňuje magické tvory mnohem lépe, než obyčejné, při každém úspěšném seku magickému tvorovi odebere navíc 2x1k10 životů a do krystalu se přičte množství many, které padlo na kostce.

Dodatky:

1) Jistě jste si všimli, že jsem zde nezmínil, z jaké sféry démon pochází, to je jednoduché, z žádné. Nejedná se o magický předmět, který vyrobí theurg, tím pádem neobsahuje žádného démona astrálních sfér. Tento meč vyrobil runový mistr, povolání o kterém se rozepíši v jiné rubrice. Prozatím stačí vědět, že je to třetí obor alchymisty, který se zabývá zejména prastarými znalostmi, díky nimž zvládl objevit takzvané runy, jsou to velmi mocné symboly, které runový mistr vyryje do předmětu, dodá magenergii a díky tomu může dodat zvláštní schopnosti.

2) doufám, že se vám tento meč bude alespoň trochu líbit, je to první předmět, který jsem se rozhodl zveřejnit a je mi jasné, že to není dokonalé, proto očekávám kritiku a návrhy na zlepšení.

3) ničení artefaktů se zdá jako velmi mocná věc, ale až se mi sem podaří vložit runového mistra, zjistíte, že vyrobit krystal, který pojme tak velké množství magenergie, zvládne vyrobit opravdu jen Alchymista na velmi vysoké úrovni. Tím pádem jsem přesvědčen, že postavy toto nedokáží využít příliš brzy a díky ceně krystalu ani ne příliš často.

Autor: attylloe [ mira.tvrdik@seznam.cz ]